نوشته شده توسط : sevda

بارداری و فرزند آوری یک تصمیم مهم در زندگی هر زوجی است و نکاتی وجود دارد که باید قبل از بارداری حتما باید به آن توجه کنند. در صورتی که زوجین بدون بررسی های قبلی و با یک تصمیم احساسی فوری برای فرزندآوری اقدام کنند، پس از تولد فرزندشان خود را در میان مشکلات زیادی می بینند که احاطه شان کرده و هیچ راه حلی برایش ندارند.

بنابراین لازم است قبل از بارداری حتما اقدامات اولیه انجام شود تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری شود. در این مقاله نکته مهم و طلایی قبل از بارداری به طور کامل توضیح داده شده اند تا بتوانید فرزندی به دنیا بیاورید که از لحاظ جسمی و روحی سالم باشد.

 

نکات مهم قبل از بارداری

نکات قبل از بارداری یکی از مواردی است که بسیاری از زوجین به آن توجه نمی کنند و در نتیجه پس از به دنیا آمدن نوزادشان با مشکلات پیش بینی نشده مواجه می شوند. در این بخش از مقاله نکته مهم قبل از بارداری را برایتان توضیح داده ایم تا علاوه بر این که بارداری ایمنی داشته باشید، فرزند سالمی به دنیا آورده و پرورش دهید.

 

اولین نکته مهم قبل از بارداری: مراجعه به پزشک

برای معاینه قبل از بارداریتان برنامه ملاقات با یک پزشک یا ماما را تدارک ببینید. پزشک سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی ، سلامت فعلی و هر دارو یا مکمل دیگری را که مصرف می کنید بررسی می کند. برخی از داروها و مکمل ها در دوران بارداری ایمن نیستند و برخی از آنها ممکن است قبل از اقدام به بارداری نیاز به تعویض داشته باشند زیرا در چربی های بدنتان ذخیره می شوند و می توانند اثرات ماندگار بدی داشته باشند.

پزشک احتمالاً در مورد رژیم ، وزن ، ورزش و هرگونه عادت ناسالمی که دارید (مانند سیگار کشیدن ، نوشیدن و مصرف مواد مخدر) برایتان توصیه هایی دارد که باید به آن ها عمل کنید. او شما را در رابطه با انواع بیماری های کودکی مانند آبله مرغان و سرخجه مورد آزمایش قرار می دهد.

علاوه بر این ، اگر شرایط پزشکی خاص مانند آسم، دیابت یا فشار خون بالا دارید که باید قبل از بارداری کنترل شوند، به یک متخصص ارجاع داده می شوید. در صورتی که از آخرین معاینه لگن و تست پاپ اسمیرتان (pap Smear) یک سال یا بیشتر گذشته باشد، توصیه می شود که این آزمایش را دوباره انجام دهید. 

حتما بخوانید: پوزیشن برای بارداری

 

دومین نکته مهم قبل از بارداری: انجام آزمایشات ژنتیکی

اگرچه این نوع غربالگری را با عنوان آزمایشات ژنتیک قبل از ازدوج انجام داده اید اما برای اطمینان بیشتر بهتر است یک بار دیگر این مراحل را انجام دهید تا مطمئن شوید که شما یا همسرتان ناقل بیماری های ارثی جدی مانند فیبروز کیستیک (Cystic Fibrosis) یا کم خونی داسی شکل نیستید. اگر هم شما و هم همسرتان ناقل باشید، فرزندی که به دنیا می آورید با احتمال 25 درصد به این بیماری ها مبتلا خواهد شد.

 

سومین نکته مهم قبل از بارداری: مصرف اسید فولیک

مصرف مکمل اسید فولیک بسیار مهم است. با مصرف 400 میکروگرم اسید فولیک در روز حداقل به مدت یک ماه قبل از بارداری و در طی سه ماهه اول بارداری ، می توانید 50 تا 70 درصد احتمال بچه دار شدن با نقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا ( Spina bifida) را کاهش دهید. علاوه بر این مصرف اسید فولیک احتمال به دنیا آوردن نوزاد با نقص های مادرزادی را کاهش می دهد.

 

چهارمین نکته مهم قبل از بارداری: ترک کردن سیگار و الکل

اگر سیگار می کشید یا مواد مخدر مصرف می کنید، اکنون زمان ترک آن است. بسیاری از مطالعات نشان داده است که استعمال دخانیات یا مصرف مواد مخدر می تواند منجر به سقط جنین ، زایمان زودرس و کم وزنی نوزاد شود.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهند که مصرف دخانیات می تواند روی باروری شما و همسرتان تاثیر بگذارد. تاثیر سیگار بر مردان به شکل کاهش میزان اسپرم نشان داده می شود و برای زنان توانایی باردار شدن را کاهش می دهد. اعتیاد به الکل نیز می تواند بر جنینتان تاثیر بگذارد و سندروم جنین الکلی نتیجه آن است. 

 

 

پنجمین نکته مهم قبل از بارداری: مصرف غذاهای سالم و مقوی

اگر قرار است که یک کودک سالم به دنیا بیاورید، لازم است که از الان به فکر تغذیه تان باشید و یک رژیم غذایی مقوی و سالم برای خودتان تدارک ببینید. میوه و سبزیجات، غذاهای حاوی کلسیم مانند شیر، منابع پروتئینی متنوع مانند لوبیا، آجیل، مرغ و گوشت را در برنامه غذاییتان قرار دهید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی بارداری

 

ششمین نکته مهم قبل از بارداری: محدود کردن مصرف کافئین

اگرچه در مورد میزان خطر کافئین در دوران بارداری اتفاق نظر وجود ندارد ، اما پزشکان توصیه می کنند که زنان باردار و کسانی که اقدام به بارداری می کنند از مصرف مقادیر زیاد کافئین خودداری کنند. با این که برخی از تحقیقات نشان داده اند که مصرف زیاد کافئین خطر سقط جنین را افزایش می دهد، اما به طور کلی اتفاق نظر وجود دارد که مصرف 200 میلی گرم قهوه در طول روز، خالی از اشکال است.

 

هفتمین نکته مهم قبل از بارداری: ذخیره کردن خواب

یکی از شکایات اصلی زنان باردار، مشکلات خوابشان است. بعد از بارداری به دلیل تغییرات هورمونی علایمی مانند تهوع، سرگیجه و سوزش معده و غیره را تجربه خواهید کرد که همگی خوابتان را مختل می کنند.

بنابراین در حال حاضر سعی کنید تا حد امکان از فرصت استفاده کنید و خواب مناسب داشته باشید تا خود را برای یک دوره بی خوابی در بارداری آماده کنید. خواب مناسب حتی می تواند به بارداریتان کمک کند زیرا تحقیقات نشان داده اند که زنانی که خواب کافی دارند، تخمک گذاریشان بهتر انجام می گیرد.

 

هشتمین نکته مهم قبل از بارداری: متناسب نگه داشتن وزن

اگر وزن متناسب داشته باشید، احتمالا دوره بارداری تان بهتر و راحت تر سپری خواهد شد. داشتن شاخص توده بدنی کم یا زیاد بارداری را برای برخی از زنان دشوارتر می کند و احتمالا آن ها را دچار عوارض بارداری و زایمان می کند. به طوری که زنانی که توده بدنی کم تر از حد نرمال دارند بیشتر احتمال دارد که نوزاد کم وزن به دنیا بیاورند.

برای این منظور می توانید یک برنامه تناسب اندام را شروع کنید و بدنتان را برای بارداری آماده کنید. یک برنامه ورزشی سالم شامل 30 دقیقه ورزش متوسط ​​مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری و تمرین با وزنه به صورت روزانه است. ادامه دادن ورزش در دوران بارداری نیز هیچ ایرادی ندارد و به شرط این که عوارض حاملگی نداشته باشید، بسیار توصیه می شود.

 

نهمین نکته مهم قبل از بارداری: مراجعه به دندانپزشک

هنگامی که برای بارداری آماده می شوید ، بهداشت دهان و دندان خود را فراموش نکنید. جابجایی های هورمونی در دوران بارداری ممکن است شما را مستعد بیماری های لثه کند.

سطح بالای پروژسترون (progesterone) و استروژن (Estrogen) در دوران بارداری باعث می شود که لثه هایتان متورم و حساس شده و در صورت استفاده از مسواک و نخ دندان خونریزی می کند. مراجعه به دندانپزشک، قبل از بارداری می تواند شما را در مقابل انواع بیماری های لثه که در حین حاملگی به سراغتان می آید، ایمن کند.

 

دهمین نکته مهم قبل از بارداری: در نظر گرفتن مسائل مالی

به هزینه های بیمارستان و زایمان فکر کنید و ببینید آیا برای آن ها یا هر هزینه غیر مترقبه دیگر، پس انداز کافی دارید. علاوه بر این، قبل از این که یک فرد جدید را به زندگی خود اضافه کنید حتما بررسی کنید که آیا توانایی تامین مخارج او را دارید. خرج هایی مانند پوشک، شیر خشک، لباس و غیره را در نظر بگیرید. حتی کمی آینده نگر تر باشید و به خرج تحصیل او نیز فکر کنید.

 

یازدهمین نکته مهم قبل از بارداری: اطمینان از سلامت روان

هرگز جزو آن دسته از افرادی نباشید که در زندگی خود دچار افسردگی شده و به پوچی رسیده اند و قصد دارند که با ورود کودک، دنیای خود را رنگی کنند و به زندگی خود تنوع بدهند. به خاطر داشته باشید که 
اگر کسی از نظر بالینی افسرده باشد، به سختی می تواند از خود مراقبت کند، چه برسد به مراقبت از یک کودک تازه متولد شده.

بنابراین ضرورت دارد که همه خانم ها، به ویژه آنهایی که سابقه شخصی یا خانوادگی افسردگی دارند ، قبل از باردار شدن یک بررسی بهداشت روان انجام دهند. اگر علائمی از افسردگی را مشاهده کردید ، مانند از دست دادن علاقه و لذت، تغییر در اشتها یا الگوی خواب، از دست دادن انرژی یا احساس ناامیدی و بی ارزشی، حتما قبل از بارداری به یک روانشناس مراجعه کرده و برای درمان خود اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: افسردگی پس از زایمان

 

دوازدهمین نکته مهم قبل از بارداری: به حداقل رساندن خطرات زیست محیطی

اگر در وسط شهر و در مرکز آلودگی های محیطی زندگی می کنید، قبل از بارداری برای تغییر خانه یا محیط زندگیتان تصمیم بگیرید. مورد دیگر شغلتان است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر در شغلتان با مواد آسیب زا، پرتو های خطرناک یا مواد شیمیایی سر و کار دارید، به فکر تغییر شغل خود باشید زیرا تمامی این موارد می توانند برای جنین شما خطرناک باشند.

 

سیزدهمین نکته مهم قبل از بارداری: بررسی همه جانبه تصمیم

داشتن فرزند به منزله یک تعهد در تمام طول زندگی است. قبل از اقدام به بارداری، به این موضوع توجه کنید که آیا آمادگی انجام این مسئولیت را دارید یا خیر. چند سوال اصلی که باید هم شما وهم همسرتان به آن پاسخ دهید عبارتند از:

 • آیا فکر کرده اید که چگونه مسئولیت مراقبت از کودکان و تعادل بین کار و خانواده را کنترل می کنید؟

 • آیا در صورت داشتن فرزند با نیازهای ویژه آماده هستید؟

 • آیا شما و همسرتان اختلافات مذهبی دارید و آیا این اختلافات بر تربیت فرزندتان تاثیر خواهد گذاشت؟

 

چهاردهمین نکته مهم قبل از بارداری: مشخص کردن زمان تخمک گذاری

اگر تصمیم به بارداریتان قطعی شده است، می توانید دوره های قاعدگی تان را بررسی کنید و روزهایی که تخمک گذاری می کنید و بیشترین احتمال باروری را دارید، مشخص کنید. برای این منظور می توانید از ماشین حساب تخمک گذاری استفاده کنید و حساب شده عمل کنید.

 

پانزدهمین نکته مهم قبل از بارداری: قطع روش های پیشگیری از بارداری

اگر برای پیشگیری از بارداری از قرهای هورمونی مانند پروورا استفاده می کرده اید، اکنون باید آن ها را کنار بگذارید. پس از کنار گذاشتن آن ها، احتمالا ظرف چند روز پریود خواهید شد. اما ممکن است چند ماه طول بکشد تا دوره عادت ماهانه تان به حالت عادی در بیاید.

 کلام آخر

از آنجایی که فرزند آوری یکی از تصمیمات مهم هر زن و شوهری است، بسیار اهمیت دارد که قبل از اقدام به بارداری، با رعایت نکاتی مانند بررسی های ژنتیکی، پزشکی، رژیم غذایی مناسب و غیره خود را برای دوره بارداری آماده کنند و احتمال بروز مشکلات پس از زایمان را به حداقل برسانند.

در ادامه بخوانید: راه های سقط جنین

 

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ نکات مهم قبل از بارداری شامل چه مواردی می شود؟

✔️ نکات مهم قبل از بارداری شامل مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات ژنتیک، محدود کردن مصرف کافئین و غیره می شود که در مقاله به طور کامل بیان شده اند.2- ✔️ مراجعه به پزشک قبل از بارداری چه فوایدی دارد؟

✔️ پزشک دارو هایی که مصرف می کنید و بیماری های احتمالی که ممکن است برای جنین و بارداری خطرناک باشد را بررسی می کند و دیگر اقداماتی که در متن مقاله بیان شده اند.3- ✔️ به حداقل رساندن خطرات زیست محیطی قبل از بارداری به چه معناست؟

✔️ به حداقل رساندن خطرات زیست محیطی می تواند با تغییر محل زندگی یا تغییر شغل همراه باشد به دلیل آسیب هایی که ممکن است به جنین برسانند. برای اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

منبع : نکات مهم قبل از بارداری:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 1 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رابطه دهانی یا اورال سکس یکی از روش های معاشقه بین زوجین بوده که با تماس و تحریک ناحیه تناسلی توسط دهان، زبان و لب ها برای مرد یا زن توسط شریک جنسی انجام می گیرد.

رابطه دهانی مزایا و معایبی به همراه داشته که با انجام نکات بهداشتی و لازم مثل استفاده از کاندوم و رعایت بهداشت می توان ریسک و خطر آن را کاهش داد، رابطه دهانی یا ساک زدن سلیقه ای بوده و معمولا مردان تمایل بیشتری به دریافت و انجام آن دارند.

بنابراین احترام به شریک جنسی و نظر او در مورد سکس دهانی واجب بوده و در صورت عدم علاقه اجباری به انجام آن نیست، در این مقاله رابطه دهانی، مزایا و معایب آن مطرح شده است.

 

رابطه دهانی یا اورال سکس

سکس دهانی و اورال سکس یکی از روش های تحریک جنسی یا رسیدن به ارگاسم در زنان و مردان است که معمولا قبل دخول انجام گرفته و تحریک را چندین برابر می کند، اما در مواقعی هم حین رابطه جنسی و یا بعد آن نیز انجام می گیرد.

ساک زدن و اورال سکس سلیقه ای بوده و معمولا زنان کمتر از مردان آن را می پسندند، دلیل علاقه مردان به رابطه دهانی حس لذت و مردانگی است که به او دست داده و یکی از راه هایی است که زن عشق و علاقه خود را به همسر نشان می دهد.

برای انجام رابطه دهانی باید ناحیه تناسلی را تمیز کرده و از کاندوم های مخصوص رابطه دهانی که طعم دار بوده و برای مردان روی زبان قرار می گیرد استفاده شود. همچنین رعایت بهداشت و شستشوی ناحیه تناسلی و مسواک زدن حدود دو ساعت قبل آن به جلوگیری از بروز معایب و عوارض اورال سکس کمک می کند.

حتما بخوانید: رابطه دهانی در پریود

 

مزایا رابطه دهانی یا اورال سکس

رابطه دهانی با رعایت نکات بهداشتی و علاقه دو طرف به انجام آن خوبی ها و مزایایی به همراه دارد که در این جا برخی از آن ها شرح داده شده است.

 پیشگیری از بارداری با رابطه دهانی

یکی از دلایل انجام سکس دهانی و مزایای آن جلوگیری از بارداری است که در مواقعی که راه های جلوگیری از بارداری در دسترس نیست رابطه دهانی به انزال و ارگاسم در زوجین کمک می کند.

 اورال سکس در بارداری

برخی زنان در دوران بارداری به تشخیص پزشک قادر به انجام دخول به دلیل خطر آسیب به جنین نیستند و در برخی مواقع رابطه دهانی در بارداری بلامانع بوده و زوجین از آن برای رفع میل جنسی استفاده می کنند.

 کاهش استرس و تنش

یکی از مزایای مهم رابطه جنسی، سکس دهانی و ارگاسم ناشی از آن کاهش تنش و اضطراب در افراد است، زوجین معمولا پس از انجام رابطه دهانی و دخول حس آرامش غیر قابل وصفی را تجربه می کنند.

 تنوع در رابطه جنسی

یکی از دلایل و مزایایی که افراد رابطه دهانی را در سکس خود دخیل می کنند تنوع در رابطه بوده که برای عدم خستگی و تکراری شدن روند رابطه مناسب است. همچنین زوجین می توانند از انواع پوزیشن های رابطه دهانی ماننند پوزیشن 69 و ماری برای تنوع بیشتر استفاده کنند.

 افزایش تحریک جنسی با سکس دهانی

رابطه دهانی و ساک زدن یکی از راه های افزایش تحریک جنسی قبل دخول بوده و زوجین ارگاسم بهتری را در این موارد تجربه می کنند زیرا بسیاری از زنان با مالش و تحریک ناحیه کلیتوریس به ارگاسم رسیده بنابراین رابطه دهانی برای آن ها لذت سکس را بیشتر می کند.

 افزایش صمیمیت با اورال سکس

تحقیقات اخیر نشان داده اند که سکس دهانی در رابطه زناشویی مناسب تاثیر داشته و منجر به صمیمیت و رضایت بیشتر بین زوجین می شود و احتمال آسیب و خیانت را کم می کند.

 تجربه ارگاسم بهتر در رابطه دهانی

برخی زنان و مردان با ساک زدن و رابطه دهانی ارگاسم و انزال بهتری را تجربه کرده که خود منجر به حس لذت بیشتر و افزایش صمیمیت می شود.

حتما بخوانید: چگونه دیر انزال شویم

 

معایب سکس دهانی یا اورال سکس

اورال سکس در کنار مزایایی که دارد در صورت عدم رعایت نکات لازم معایب و بدی هایی نیز به همراه داشته و منجر به بیماری های مختلف و خطرناک جنسی می شود.

از مهمترین عوارض رابطه دهانی ابتلا به بیماری های جنسی مانند ایدز، HPV، هپاتیت، سوزاک، سیفلیس و هرپس بوده که در صورت وخیم بودن آن ها گاهی منجر به مرگ فرد می شوند.

این نوع بیماری ها گاهی علائم بالینی و پوستی به همراه داشته و در مواقعی هم تا مدت ها خود را بروز نمی دهند.

یکی دیگر از بیماری های رایج در رابطه دهانی کلامیدیا گلو بوده که میکروب آن علاقه به نواحی مرطوب بدن مانند گلو، چشم و نواحی تناسلی داشته و قابل انتقال از دهان به ناحیه تناسلی و برعکس می باشد.

بنابراین برای جلوگیری از بیماری های جنسی باید از کاندوم های مردانه و زنانه استفاده کرده و بهداشت را رعایت کرد. در صورتی که قصد انجام رابطه دهانی قبل ازدواج را داشته و از بیماری و شریک خود اطمیمان ندارید سکس دهانی انجام نداده و یا حتما از کاندوم استفاده کنید.

 کلام آخر

برای انجام رابطه دهانی لذت بخش و بدون نگرانی می توانید آزمایش های مخصوص ازدواج را انجام داده تا از عدم وجود بیماری های خاص آگاه شوید، همچنین در صورتی که زخم دهان، گلو درد و سرما خوردگی در خود حس می کنید از انجام سکس دهانی خودداری کنید.

در ادامه بخوانید: آزمایش های قبل از ازدواجسوالات متداول

 

1- ✔️ رابطه دهانی چیست؟

✔️ سکس دهانی و اورال سکس یکی از روش های تحریک جنسی یا رسیدن به ارگاسم در زنان و مردان است که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.2- ✔️ مزایا رابطه دهانی چیست؟

✔️ رابطه دهانی با رعایت نکات بهداشتی و علاقه دو طرف به انجام آن مزایایی به همراه دارد که در متن مقاله به طور کامل شرح داده شده است.3- ✔️ معایب سکس دهانی چیست؟

✔️ معایب و عوارض رابطه دهانی در صورت عدم رعایت بهداشت بیماری های جنسی است که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.

منبع : مزایا و معایب رابطه دهانی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

در دنیای امروزی بسیاری از افراد به دنبال تغییر مثبت در شخصیت، احساسات، افکار و رفتار خود هستند که لازمه آن وجود اطلاعات کافی و در دسترس بودن آن ها است.

مصاحب در کنار اطلاعات مشاوره و روانشناسی که بر روی سایت و کانال های تلگرامی خود قرار می دهد، پیج اینستاگرامی روانشناسی نیز تعبیه کرده تا افراد آن را دنبال کنند و از مطالب بهره ببرند، در ادامه مطالبی که بر روی پیج اینستاگرامی روانشناسی قرار داده می شود مطرح شده است.

 

مطالب پیج اینستاگرام روانشناسی

در این صفحه مشاوره و روانشناسی اینستاگرامی مطالب و اخبار های به روز در مورد اختلالات روانی و مهارت های زندگی قرار داده می شود که در این جا برخی از این مطالب نامگذاری شده اند.

 اخبار مشاوره و روانشناسی به روز در دنیا

در این پیج اینستاگرام خبر های معتبر روز دنیا در مورد مهارت های زندگی، اختلالات روانی و علائم و درمان آن ها مطالبی قرار داده می شود.

 مهارت های زندگی

در این پیج مشاوره مطالبی در مورد مهارت های زندگی شامل کنترل خشم، همدلی و مدیریت استرس قرار داده شده است.

 اختلالات روانی

یکی دیگر از مطالبی که در اینستاگرام روانشناسی وجود داشته اختلالات روانی، علائم و راه های درمان آن ها مثل اضطراب واسکیزوفرنی است. همچنین اختلالات مرتبط با دوران کودکی نیز در این پیج مطرح شده است.

 اختلالات خلقی

مطالب مرتبط با اختلالات خلقی مانند افسردگی، انواع آن و راه های کنترل و درمان در پیج اینستاگرام مشاوره سایت مصاحب مطرح شده است.

 قاعدگی زنان

در این صفحه اینستاگرامی مطالبی در مورد پریود زنان، پریود مردانه، تنظیم چرخه قاعدگی، درد، علت و موارد دیگر مطرح شده است.

 انواع اعتیاد

در اینستاگرام روانشناسی سایت مصاحب در مورد انواع اعتیاد مانند اعتیاد به رابطه جنسی و سوء مصرف مواد توضیحاتی داده شده است.

 

اینستاگرام روان شناسی جنسی، زوج و خانواده

سایت مصاحب علاوه بر اینستاگرام روانشناسی، پیجی را نیز برای مطالب مرتبط با زوج و خانواده و مسائل جنسی قرار داده است که در آن در مورد مسائل مختلف زیر اخبار و مطالبی گذاشته می شود.

 • داشتن رابطه جنسی بهتر

 • اختلافات زناشویی و حل آن ها

 • مهارت های لازم در زندگی زناشویی

 • تشکیل خانواده سالم

 • طلاق

 • خیانت

 • اختلالات و کژکاری های جنسی

 • زود انزالی

 • اختلال نعوظ

 • اختلال ارگاسم

 • انواع کاندوم

 • بیماری های جنسی

برای اطلاعات و اخبار مرتبط در مورد مسائل جنسی، زوجین و خانواده بر روی لینک اینستاگرام زیر کلیک کرده و در صورت علاقه مندی به کانال تلگرام مسائل زوج و خانواده سایت مصاحب نیز بپیوندید. 

 اینستاگرام روانشناسی جنسی،زوج و خانواده 

 

اینستاگرام روانشناسی کودک و نوجوان

سایت مصاحب پیجی را برای مطالب مرتبط با روانشناسی کودک و نوجوان در اینستاگرام قرار داده است که به موارد زیر در آن پرداخته شده است.

 • فرزند پروری

 • دلبستگی کودک با والد

 • اختلالات شایع کودکی مانند بیش فعالی

 • نحوه برخورد با کودکان مشکل دار

 • اختلالات یادگیری در کودکان

 • رشد کودک در سنین مختلف

 • بحران های نوجوانی

 • بلوغ در نوجوانان

 • نحوه برخورد با نوجوان

 • هویت در نوجوان

برای اطلاعات و اخبار مرتبط در مورد روانشناسی کودک و نوجوان بر روی لینک اینستاگرام زیر کلیک کنید و در صورت علاقه مندی به کانال تلگرام کودک و نوجوان سایت مصاحب بپیوندید. 

 اینستاگرام روانشناسی کودک و نوجوان 

 

 در صورتی که علاقه مند به مطالعه مطالب مرتبط با روانشناسی، اختلالات روانی در همه سنین و مهارت های لازم برای زندگی هستید بر روی لینک زیر برای ورود به کانال تلگرام سایت مصاحب کلیک کنید.سوالات متداول

 

1- ✔️ اینستاگرام روانشناسی سایت مصاحب چیست؟

✔️ در اینستاگرام روانشناسی سایت مصاحب اخبار و مسائل و مشکلات مرتبط با روانشناسی ارائه شده است که در مقاله لینک آن در دسترس است.2- ✔️ در اینستاگرام روانشناسی چه مطالبی قرار داده می شود؟

✔️ در اینستاگرام روانشناسی مطالب فردی، اجتماعی، خانوادگی، جنسی و دیگر مطالب مهم قرار داده شده است که در مقاله لینک آن وجود دارد.3- ✔️ آیا در اینستاگرام روانشناسی راهکارهای لازم ارائه شده است؟

✔️ در این پیج راه های لازم برای مهارت های زندگی، حل مشکلات روانی، بین فردی و دیگر مسائل ارائه شده است که در متن مقاله لینک آن قرار دارد.

منبع : پیج اینستاگرام مشاوره روانشناسی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رابطه دهانی یا اورال سکس نوعی از رابطه جنسی بوده که زوجین برای افزایش تحریک و میل جنسی آن را قبل از دخول و یا بعد آن انجام می دهند که در مواقعی منجر به تجربه انزال و ارگاسم در آن ها می شود.

ساک زدن یا سکس دهانی در صورتی که نکات لازم برای آن رعایت شده و زن و مرد بهداشت را رعایت کنند مشکلی نداشته اما در صورت عدم رعایت این موارد عوارض و بیماری های بسیاری به همراه دارد که گاهی منجر به مرگ فرد نیز می شود.

شناخت علائم این بیماری ها و انجام آزمایش های لازم قبل ازدواج برای جلوگیری از عواقب رابطه دهانی و جنسی لازم است، در این مقاله به بررسی عوارض اورال سکس و نکات لازم برای برقراری این نوع رابطه پرداخته شده است.

 

عوارض سکس دهانی

همانطور که ذکر شد اورال سکس و ساک زدن در رابطه زناشویی گاهی خطر ها و عوارضی به همراه دارد و منجر به بیماری جنسی می شود که در این جا برخی از این بیماری ها و علائم آن ها توضیح داده شده است.

 بیماری ایدز

یکی از بیماری های جنسی شایع و خطرناک ایدز (HIV) است که در این بیماری سیستم ایمنی فرد ضعیف شده و دچار عفونت های مرگبار می شود، علائم این بیماری شبیه علائم بیماری های دیگر بوده و راه تشخیص آن از طریق آزمایش است.

هنوز به طور قطعی ثابت نشده که ایدز از طریق سکس دهانی انتقال می یابد اما در صورتی که فرد درگیر آن است باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کند. بنابراین در صورتی که دهان شما دارای زخم بوده و یا خونریزی لثه دارید و از وجود یا عدم وجود این بیماری خبر ندارید باید از انجام رابطه جنسی و سکس دهانی خودداری کنید.

 بیماری HPV

HPV یا ویروس پاپیلوم انسانی شایع ترین ویروسی است که گاهی منجر به سرطان دهانه رحم در زنان شده اما این نوع ویروس منجر به سایر سرطان ها مثل سرطان گلو، دهان و سایر نواحی تناسلی نیز می شود.

این نوع بیماری بسیار رایج بوده که هر دوی زن و مرد به آن مبتلا شده و از طریق رابطه دهانی و سکس منتقل می شود و انواع مختلفی دارد که فقط برخی از آن ها منجر به زگیل تناسلی می شوند.

زگیل تناسلی گاهی به صورت تغییرات پوستی و برآمدگی روی سطح آن قابل مشاهده بوده و گرچه اصلی ترین راه انتقال آن از دخول واژن یا مقعد است اما از راه سکس دهانی نیز منتقل می شود.

 بیماری هرپس

از عوارض دیگر رابطه دهانی هرپس است که دو نوع تبخال دهانی و تناسلی داشته که در نوع دهانی تاول و زخم ها در اطراف دهان و بینی فرد دیده شده و در نوع تناسلی آن درد، خارش و زخم های کوچک در ناحیه تناسلی مشاهده می شود.

هر دو نوع هرپس از طریق سکس دهانی و ساک زدن بدون استفاده از کاندوم منتقل می شوند و گاهی علائم بالینی و قابل مشاهده ندارند.

حتما بخوانید: رابطه دهانی در بارداری

 

 

 بیماری سیفلیس

سیفلیس یک بیماری بسیار خطرناک در زن و مرد است که در صورت ابتلا باید هر چه سریع تر برای درمان اقدام کرد، این نوع بیماری در سه مرحله رخ داده، ابتدا به صورت یک زخم معمولا دردناک، سپس چندین زخم و در ادامه آسیب ناحیه تناسلی و گاهی مرگ را به همراه دارد. این نوع بیماری نیز از طریق رابطه جنسی و دهانی بدون محافظت منتقل شده و گاهی تا سال ها خود را نشان نمی دهد.

 بیماری کلامیدیا

بیماری کلامیدیا یکی از بیماری های شایع جنسی است، باکتری کلامیدیا علاقه به نواحی مرطوب بدن داشته بنابراین در نواحی تناسلی، گلو و چشم رشد می کند که این نوع بیماری گاهی بدون نشانه تا چند وقت پس از اورال سکس و ساک زدن بوده و علائم آن سوزش ادرار و ترشحات غیر طبیعی اندام تناسلی است.

 بیماری های مشابه دیگر

برخی عوارض و بیماری های دیگر مثل سوزاک، هپاتیت B و هپاتیت C نیز از طریق میکروب و ویروس ایجاد شده و از راه مایع منی، خون، ترشحات واژن در رابطه دهانی و جنسی انتقال می یابند. ویروس های هپاتیت به کبد حمله کرده و سوزاک علائمی مثل ترشحات ناحیه تناسلی و لکه بینی بین پریود را به همراه دارد.

حتما بخوانید: رابطه جنسی صحیح

 

نکات لازم برای رابطه دهانی

همانطور که ذکر شد بیماری های جنسی زیادی در کمین زوجین در صورت عدم آگاهی و مراقبت در رابطه دهانی و اورال سکس وجود دارند که برای جلوگیری از آن ها باید نکات زیر را رعایت کرد.

 رعایت بهداشت ناحیه تناسلی

برای سکس و رابطه دهانی زوجین و جلوگیری از عوارض آن باید قبل از آن بهداشت فردی که شامل شستشوی بدن و ناحیه تناسلی است را رعایت کنند. گاهی زوجین رابطه دهانی در پریود زنان را امتحان کرده که برای انجام آن نیز رعایت بهداشت واژن الزامی است.

 استفاده از کاندوم دهانی

برای جلوگیری از مضرات و عوارض رابطه دهانی زوجین باید از کاندوم های مخصوص اورال سکس استفاده کرده که برخی کاندوم های مردانه دارای طعم های مختلف بوده و کاندوم های زنانه برای رابطه دهانی بر روی زبان مرد قرار می گیرد.

در صورتی که هر یک از زوجین دچار بیماری هایی مثل سرما خوردگی یا گلو درد بوده و یا زخم در دهان خود دارند باید حتما هنگام اورال سکس از کاندوم استفاده کنند.

 مسواک زدن قبل اورال سکس

زوجین باید حدود دو ساعت قبل ساک زدن و سکس دهانی مسواک زده تا بهداشت دهان حفظ شده و میکروب به ناحیه تناسلی شریک جنسی انتقال نیابد. دلیل مسواک زدن دو ساعت قبل رابطه دهانی جلوگیری از انتقال بیماری و میکروب از راه زخم و خراش دهان ناشی از مسواک است.

 انجام آزمایش های لازم

افراد باید قبل اقدام به هر نوع رابطه جنسی آزمایش های ازدواج را انجام داده تا از وجود بیماری های جنسی با خبر بوده و با اطمینان بیشتری رابطه دهانی را انجام دهند. البته رعایت نکاتی که پیش تر مطرح شد در همه مواقع حتی پاک بودن از بیماری الزامی است.

 واکسن hpv

همانطور که ذکر شد ویروس hpv یکی از شایع ترین بیماری های جنسی و عوارض رابطه دهانی در زن و مرد است، برای جلوگیری و کاهش ابتلا به این بیماری واکسن هایی ساخته شده است که سیستم ایمنی فرد را تقویت کرده تا در برابر این ویروس مقاوم شود بنابراین زوجین برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری و انجام رابطه دهانی امن می توانند این واکسن ها را تهیه و تزریق کنند.

در ادامه بخوانید: پوزیشن رابطه دهانی

 کلام آخر

بیماری های جنسی در زن و مرد بسیار دردناک و پر خطر بوده و در مواقعی منجر به مرگ می شوند بنابراین برای تجربه لذت جنسی لحظه ای نباید ریسک آن را به جان خرید. بنابراین حتما از موارد و نکات ذکر شده برای جلوگیری از ابتلا به این نوع بیماری ها و مضرات سکس دهانی استفاده کرده تا خطری شما را تهدید نکند.

 سوالات متداول

 

1- ✔️ عوارض سکس دهانی چیست؟

✔️ اورال سکس و ساک زدن در رابطه زناشویی گاهی خطر ها و عوارضی به همراه دارد و منجر به بیماری می شود که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.2- ✔️ نکات لازم برای انجام رابطه دهانی چیست؟

✔️ برای جلوگیری از بیماری های جنسی باید نکاتی مثل رعایت بهداشت و استفاده از کاندوم را انجام داد که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.3- ✔️ کاندوم های مخصوص رابطه دهانی برای چیست؟

✔️ برای جلوگیری از ابتلا به بیماری زوجین باید از کاندوم های مخصوص رابطه دهانی استفاده کرده که برخی کاندوم های مردانه یا زنانه هستند که در متن شرح داده شده است.

منبع : عوارض رابطه دهانی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رابطه دهانی یکی از راه های رسیدن به ارگاسم و انزال در زنان و مردان بوده که به صورت تحریک ناحیه تناسلی با دهان شریک جنسی رخ می دهد، بسیاری از زوجین از اورال سکس برای مواقع مختلف استقبال کرده اما برخی دختران و پسران نیز قبل ازدواج به دلایل مختلف سکس دهانی را انجام می دهند.

ساک زدن و اورال سکس قبل ازدواج به دلایل مختلفی مثل جلوگیری از آسیب به پرده بکارت رخ داده اما قابل ذکر است که این نوع ارتباط قبل ازدواج نیز مانند دخول و رابطه جنسی عوارضی به همراه دارد که بسیاری نوجوانان و جوانان از آن آگاهی نداشته و البته در صورت انجام سکس دهانی در دوره نامزدی این نوع رابطه گاهی فواید به همراه خود دارد.

رابطه دهانی قبل ازدواج و عقد نیاز به مراقبت های ویژه و چندین برابر بیشتر داشته تا از بروز عوارض جسمی و بیماری های آن جلوگیری کرد، در این مقاله به بررسی رابطه دهانی قبل ازدواج و در دوران نامزدی و عوارض روحی و جسمی همراه با آن پرداخته شده است.

 

رابطه دهانی قبل ازدواج

همانطور که ذکر شد بسیاری از پسران و دختران قبل ازدواج در رابطه دوست پسر دوست دختری و یا نامزدی رابطه دهانی را جایگزین رابطه جنسی کرده و برای به انزال و ارگاسم رسیدن آن را انجام می دهند. اورال سکس قبل و بعد ازدواج در صورت عدم مراقبت عوارض جسمی به همراه داشته اما قبل ازدواج در کنار این عوارض تاثیرات منفی بر روان نیز می گذازد.

بسیاری دختران و زنان برای جلوگیری از آسیب پرده بکارت و جلوگیری از بارداری از رابطه دهانی استفاده کرده تا لذت جنسی را با شریک جنسی خود تجربه کنند، اما برخی از دختران و پسران تصور می کنند که عوارض روانی موجود در رابطه جنسی قبل ازدواج در رابطه دهانی وجود ندارد، در حالی که این مسئله درست نبوده و مضرات روانی رابطه دهانی در کنار خطرات جسمی آن نیز به دلیل تجربه ارگاسم و انزال وجود دارد.

بسیاری از زوجین در دوران نامزدی به انجام سکس دهانی پرداخته تا از آسیب پرده بکارت و بارداری جلوگیری کنند و میل جنسی خود را نیز برطرف نمایند. این نوع رابطه قبل ازدواج و عقد را بسیاری خانواده ها نپسندیده بنابراین افراد باید به شریک جنسی خود و عقاید او احترام گذاشته و در صورت عدم علاقه به انجام رابطه دهانی در این دوران پافشاری نکنند.

حتما بخوانید: آزمایش های قبل از ازدواج

 

 

عوارض رابطه دهانی قبل ازدواج

رابطه دهانی قبل ازدواج به دلیل عدم آگاهی از وجود بیماری های مختلف در بدن منجر به مشکلات جبران ناپذیری می شود، بنابراین در صورت برقراری اورال سکس و ساک زدن در دوران نامزدی باید موارد ایمنی مانند استفاده از کاندوم رعایت شود. اما در کنار خطر جسمی، عوارض روانی نیز در سکس دهانی قبل ازدواج وجود دارد. در این جا عوارض جسمی و روانی اورال سکس قبل ازدواج را مشاهده می کنید.

 بیماری های جنسی

یکی از عوارض رابطه دهانی قبل ازدواج و عقد خطر ابتلا به بیماری های جنسی است، این نوع بیماری ها مثل زگیل تناسلی، ایدز و سیفلیس در رابطه جنسی یا اورال سکس انتقال می یابند. افراد قبل ازدواج در بسیاری مواقع از وجود این نوع بیماری ها در خود آگاه نبوده و در صورت عدم مراقبت به آن مبتلا می شوند.

این نوع بیماری های بسیار خطرناک بوده و در مواقعی منجر به ضعف سیستم ایمنی، جراحی ناحیه تناسلی و حتی مرگ می شوند.

 بیماری های جسمی دیگر

در صورتی که هر یک از طرفین سکس دهانی مبتلا به بیماری های گلو مانند سرما خوردگی و زخم دهان باشد با انجام رابطه دهانی برای طرف مقابل او را نیز به میکروب و ویروس آلوده می کند.

یکی از معروف ترین این بیماری ها کلامیدیا گلو بوده که این میکروب علاقه به نواحی مرطوب بدن دارد و منجر به خارش و سوزش نواحی تناسلی در صورت انتقال به آن می شود بنابراین استفاده از کاندوم های مخصوص در رابطه دهانی قبل و بعد ازدواج واجب است.

 وابستگی در طرفین

یکی از عوارض روانی سکس دهانی و ساک زدن وابستگی طرفین به خصوص زنان بوده زیرا در تجربه ارگاسم و انزال حس لذتی که به افراد دست می دهد منجر به وابسته شدن و تشدید علاقه بین آن ها می شود. بنابراین زمانی که رابطه به مشکل خورده و یا به اتمام رسد این وابستگی منجر به شکست عشقی دردناک و حتی افسردگی می شود.

دلیل این وابستگی در زنان ترشح هورمون اوکسی توسین(Oxytocin)  بوده که هنگام شیردهی به فرزند و تجربه ارگاسم در رابطه دهانی و دخول ترشح می شود. در مردان نیز هورمونی شبیه اوکسی توسین به نام وازوپرسین ( Vasopressin ) ترشح می شود که تقریبا همان عملکرد را در زنان دارد.

 کاهش ارزش فردی

برقراری رابطه دهانی و جنسی قبل ازدواج و عقد گاهی منجر به بی ارزش شدن افراد به خصوص زن برای شریک جنسی او می شود زیرا شریک فرد تصور می کند که فرد به راحتی رابطه جنسی و اورال برقرار کرده و ارزش وجودی پایینی دارد.

زیرا این تفکر وجود داشته که هر چیزی که سخت تر به دست آید با ارزش و قابل احترام تر است، بنابراین برای نگهداری از آن نیز تلاش بیشتری انجام می گیرد.

حتما بخوانید: دلیل علاقه مردان به رابطه دهانی

 

 کلام آخر

برقراری سکس دهانی و دخول قبل ازدواج و عقد تاثیرات منفی بر روی جسم و روان گذاشته زیرا در مواقعی افراد با فردی رابطه اورال برقرار می کنند که شناخت کافی روی آن نداشته بنابراین پس از گذشت زمان و اتمام رابطه ضربه روحی شدید تری را تحمل کرده و درگیر شکست عشقی می شوند، بنابراین صبر پیشه کردن برای انجام هر نوع تماس جنسی تا بعد ازدواج مزایای بسیار از جمله هیجان و لذت بیشتر به همراه دارد.

 سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا برقراری رابطه دهانی قبل ازدواج درست است؟

✔️ اورال سکس قبل و بعد ازدواج در صورت عدم مراقبت عوارض جسمی و روانی به همراه داشته که در متن مقاله به طور کامل شرح داده شده است.2- ✔️ عوارض رابطه دهانی قبل ازدواج چیست؟

✔️ عوارض رابطه دهانی قبل ازدواج هم جسمی بوده و هم روانی که در متن مقاله توضیحات و عوارض شرح داده شده است.3- ✔️ آیا اورال سکس در دوره نامزدی درست است؟

✔️ این نوع رابطه قبل ازدواج را بسیاری خانواده ها نپسندیده بنابراین افراد باید به شریک جنسی خود و عقاید او احترام گذاشته که در متن مقاله توضیح داده شده است.

منبع : رابطه دهانی قبل ازدواج:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

برای برخی از زوجینی که تصمیم به فرزند آوری دارند، رابطه جنسی در دوره بارداری مبهم و ترسناک است. آن ها فکر می کنند که ممکن است با این عمل به جنین آسیب بزنند یا مادر در حین رابطه جنسی درد زیادی بکشد. از طرف دیگر زنان نیز تصور می کنند که به دلیل تغییر شکلی که در بدنشان رخ می دهد، ممکن است همسرشان علاقه ای به انجام رابطه جنسی نداشته باشد.

اما اگر چنین تصوراتی صحیح باشد، عدم برقراری رابطه جنسی میان زن و شوهر ها به مدت 9 ماه بسیار آزار دهنده خواهد بود و ممکن است باعث فاصله میان آن ها شود. به همین منظور برای پیشگیری از بروز هر گونه سردی و فاصله ای میان زوجین، ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که سکس در بارداری در صورتی که به طور صحیح انجام شود، هیچ گونه ضرری نخواهد داشت و کاملا ایمن است.

 

رابطه جنسی در سرتاسر بارداری

رابطه جنسی در دوره بارداری یکی از موضوعاتی است که ذهن زوجینی که قصد فرزند آوری دارند را به خود مشغول کرده است. معمولا زن و شوهر ها می خواهند بدانند که رابطه جنسی تا چه ماهی از بارداری می تواند باشد؟ آیا رابطه جنسی به خصوص در ماه های آخر بارداری به جنین آسیب وارد می کند و یا ممکن است باعث زایمان زودرس یا سقط جنین شود؟ و سوالاتی از این قبیل که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است.

برای این منظور ابتدا به بررسی دوره بارداری به تفکیک سه دوره سه ماهه می پردازیم و میل جنسی زنان و مردان را در این دوره ها بررسی می کنیم و پس از آن درباره این که تا کدام ماه از بارداری رابطه جنسی ایمن و خالی از اشکال خواهد بود توضیح خواهیم داد.

 

 رابطه جنسی در سه ماهه اول بارداری

از آنجایی که رابطه جنسی نیاز به اشتیاق هر دو شریک جنسی دارد، معمولا در حین سه ماهه اول بارداری، میزان سکس میان زن و شوهر ها کاهش 20 درصدی دارد. این امر به این دلیل است که نشانه های بارداری در هفته های اول بسیار دردناک هستند و معمولا تغییرات هورمونی که در بدن زنان باردار اتفاق می افتد، منجر به کاهش میل جنسی شان می شود.

علاوه بر این، عوامل دیگری وجود دارند که صرفا باور های غلطی هستند و باعث می شوند که در دوره بارداری، زوجین کمتر به سکس فکر کنند. این تصورات و ترس های اشتباه عبارتند از:

 • ترس از سقط جنین یا آسیب رساندن به او

 • تغییر شکل بدنی زن

 • ترس از عفونت

 • ترس از پارگی غشا

پزشکان این اطمینان را به شما می دهند که در صورتی که حاملگی تان طبیعی است و هیچ عارضه ای ندارید، رابطه جنسی در سرتاسر بارداری و همین طور در سه ماهه اول، خطر سقط جنین را افزایش نخواهد داد. جنین درون کیسه آمینیوتیک قرار گرفته و کاملا محفوظ است، بنابراین آلت شریک جنسی تان نمی تواند به آن نفوذ کند و آسیبی به جنین وارد نمی شود.

از طرف دیگر در صورتی که رابطه جنسی حفاظت شده داشته باشید و از کاندوم استفاده کنید، احتمال عفونت و بیماری وجود نخواهد داشت. بنابراین خود و همسرتان را از این لذت محروم نکنید و سکس در ماه های اول بارداری را که می تواند تجربه منحصر به فردی باشد، امتحان کنید.

حتما بخوانید: بارداری پس از سقط جنین

 

 رابطه جنسی در سه ماهه دوم بارداری

با شروع هفته 13 بارداری و ورود به سه ماهه دوم، بسیاری از نشانه های دردناک مانند تهوع، سرگیجه، خستگی مفرط و غیره، در زنان باردار شروع به ناپدید شدن می کنند و به جای آن ها میل جنسی روز به روز افزایش می یابد. در سه ماهه دوم بارداری زن انرژی بیشتر و مشکلات حاملگی کمتری خواهد داشت.

به علاوه میزان خونی که در لگن و واژن زن در جریان است بیشتر می شود تا بتواند جنین را با سرعت بیشتری تغذیه کند، اما تاثیرات این افزایش خون در افزایش میل جنسی مادران باردار نیز مشهود است. اگرچه میل جنسی در این مدت زیاد می شود اما با برجسته شدن شکم باید پوزیشن مناسبی برای برقراری رابطه جنسی انتخاب شود که به شکم و کمر زن باردار، فشاری وارد نشود. 

رابطه جنسی در سه ماهه دوم همچنان خالی از اشکال است و به دلیل افزایش میل جنسی زن، نسبت به سه ماهه قبل می تواند لذت بخش تر باشد به شرط این که بتوانید پوزیشن مناسبی برای سکس خود انتخاب کنید. پوزیشن های سکس در بارداری که به شما پیشنهاد می کنیم عبارتند از:

 پوزیشن کنار هم: در صورتی که در کنار شریک جنسی خود بخوابید چه به صورت اسپونینگ و چه رو در رو، شکمتان در وضعیت خوبی قرار می گیرد و از طرف دیگر عمق نفوذ در این پوزیشن کم می شود.

 پوزیشن میسیونری: فقط در حین انجام این پوزیشن، مطمئن شوید که تمام وزن شریک جنسی تان بر روی بازو ها و دستانش است و فشاری به شما و شکمتان وارد نمی شود. البته از آنجایی که از ماه چهارم به بعد نباید روی کمر خود بخوابید، احتمالا نمی توانید بعد از ماه 4 بارداری این پوزیشن را ادامه دهید.

 پوزیشن گاوچران: اگرچه از این پوزیشن نمی توان برای ماه های آخر بارداری استفاده کرد، اما برای سه ماهه اول و دوم حاملگی، بسیار مناسب است. مزیت این مدل سکس این است که زن قدرت کنترل بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید: رابطه زناشویی مناسب

 

 رابطه جنسی در سه ماهه سوم بارداری

علاقه جنسی زنان و حتی علاقه مردان در پایان سه ماهه سوم به شدت کاهش می یابد. بنابراین هر چه به تاریخ زایمان نزدیک تر می شوید، سکس کمتری اتفاق خواهد افتاد. احتمالا باز هم نگرانی از آسیب زدن به جفت یا جنین می تواند در این کاهش میزان سکس دخیل باشد.

یک مشکل دیگر در ماه ها و هفته های آخر، برای خانم ها این است که در هنگام ارگاسم دچار انقباضات رحمی شدید می شوند و همین امر باعث نگرانی شان می شود که مبادا دچار زایمان زودرس شوند.

در اواخر بارداری، ارگاسم یا حتی رابطه جنسی می تواند باعث ایجاد انقباضاتی در رحم شود که اگرچه ناراحت کننده هستند اما کاملا طبیعی اند. انقباضات رحمی پس از مقاربت می توانند تا حدود نیم ساعت طول بکشند. اضطراب در چنین مواقعی درد و ناراحتی را تشدید می کند، بنابراین اگر این انقباضات را تجربه کردید، کمی با آرامش دراز بکشید و نفس عمیق بکشید تا درد فروکش کند.

برخی از پزشکان توصیه می کنند که در هفته های آخر بارداری از رابطه جنسی اجتناب کنید زیرا معتقدند که هورمون های پروستاگلاندین (Prostglandin) که در منی مرد وجود دارد توسط واژن زن جذب شده و انقباضات را تشدید می کنند. برخی از افراد باور دارند که این هورمون می تواند باعث زایمان زودرس شود، حتی گاهی زوجین برای جلو انداختن زمان زایمان، سکس می کنند. اما پزشکان دیگر معتقدند که این ارتباط اسپرم و زایمان زودرس فقط یک تئوری است و شواهد علمی مستدلی برای آن هنوز وجود ندارد.

حتما بخوانید: عوارض زایمان سزارین

 

 

موارد منع رابطه جنسی در بارداری

مهم نیست که در کدام سه ماهه بارداری خود قرار دارید، در هر صورت رابطه جنسی هیچ مشکلی برایتان به وجود نمی آورد، مگر این که مشکلاتی در بارداری تان وجود داشته باشد که پزشک یا ماما به شما توصیه کرده باشند که از هر نوع عمل جنسی اجتناب کنید.

در این صورت حتما به این نکته توجه کنید که زمانی که پزشک به شما می گوید : "رابطه جنسی نداشته باشید" ، کلمه رابطه جنسی می تواند شامل هر نوع تحریک جنسی و یا ارگاسم به هر نحوی باشد. در این بخش از مقاله مواردی که ممکن است، پزیشک یا ماما، سکس در بارداری را برایتان ممنوع کنند را بیان کرده ایم.

 اگر در معرض خطر سقط جنین باشید یا تجربه سقط جنین قبلی داشته باشید.

 اگر پزشک تشخیص دهد که در معرض خطر زایمان زودرس هستید (انقباضات بی دلیل قبل از هفته 37 بارداری و خونریزی واژن می تواند از علائم زایمان زودرس باشند).

 اگر دو قلو یا بیشتر باردار باشید.

 اگر در دهانه رحمتان مشکل و نارسایی وجود داشته باشد.

اگر جفتتان در دهانه رحم قرار گرفته باشد که اصطلاحا به آن جفت سر راهی می گویند.

 اگر احتمال انتقال بیماری یا عفونت از شریک جنسی تان وجود داشته باشد.

 اگر نشت مایع آمنیوتیک اتفاق افتاده باشد.

 اگر کیسه آبتان پاره شده باشد.

 اگر خون ریزی، ترشح یا گرفتگی واژن بدون دلیل داشته باشید.

حتما بخوانید: پریود در بارداری

 

نکاتی درباره رابطه جنسی در بارداری

اگرچه سکس در بارداری کاملا بی خطر است اما به دلیل بالا بودن حساسیت این دوره، برای برقراری رابطه جنسی ایمن به نکاتی که در این بخش از مقاله بیان شده است، توجه کنید و آن ها را رعایت کنید.

 رابطه جنسی مقعدی در بارداری

به طور کلی عوارض رابطه مقعدی ثابت شده است اما هنوز هم بعضی از زوجین تمایل به برقراری این نوع رابطه دارند. اگر در دوره بارداری قصد دارید سکس مقعدی داشته باشید، باید خیلی احتیاط کنید زیرا احتمال انتقال عفونت و باکتری به واژن وجود دارد.

نکاتی که باید رعایت کنید این است که هرگز با کاندومی که برای رابطه مقعدی استفاده شده، سکس از راه واژن انجام ندهید، یا بعد از سکس مقعدی، هر دو نفرتان خود را بشویید بعد برای سکس واژینال اقدام کنید.

 رابطه جنسی دهانی در بارداری

رابطه جنسی دهانی معمولا بی خطر است اما نکته ای که مهم است و باید به آن توجه کنید این است که باید اطمینان حاصل کنید که شریک جنسی تان هنگام تحریک دهانی، هوا را وارد واژنتان نمی کند. زیرا در این صورت خطر انسداد رگ ها و آمبولی وجود دارد که این حالت برای مادر و جنین خطر جانی دارد.

 بلعیدن مایع منی در بارداری

از آنجایی که مایع منی از نجاسات است، خوردن آن از نظر شرعی حرام محسوب می شود. از نظر پزشکی نیز به دلیل احتمال انتقال میکروب، توصیه نمی شود. خوردن آب منی مرد در دوره بارداری به خودی خود آسیبی به جنین نمی زند و در بدن مادر جذب می شود ولی اگر مرد مبتلا به بیماری های مقاربتی باشد، آب منی سلامت مادر را به خطر می اندازد و ممکن است باعث سقط جنین یا زایمان زودرس شود.

 ترشح آغوز از نوک سینه ها هنگام رابطه جنسی در بارداری

آغوز ماده اولیه ای است که در سینه زنان باردار در سه ماهه سوم تولید می شود. تحریک جنسی گاهی اوقات باعث می شود که پستان ها، این ماده را آزاد کنند و متوجه می شوید که قطره قطره از سینه هایتان می چکند. این موضوع کاملا طبیعی است و نباید باعث استرس و نگرانی تان شود.

 خونریزی بعد از رابطه جنسی در بارداری

اگر بعد از برقراری رابطه جنسی تان خون ریزی یا لکه بینی داشتید، وحشت نکنید. زیرا در این دوره، به خصوص در سه ماهه آخر دهانه رحم منقبض و حساس بوده و جریان خون در حوالی واژن و لگن افزایش یافته است. بنابراین دیدن کمی خون نباید باعث نگرانی تان شود اما برای راحتی بیشتر بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید تا او این اطمینان خاطر را به شما بدهد که مشکلی وجود ندارد.

 

 کلام آخر

با وجود این که بارداری یک در تمامی مراحل تقریبا قابل پیش بینی است اما هر زن به شیوه ای منحصر به فرد آن را تجربه می کنند و نمی توان به طور صد در صدی درباره علائم هر هفته یا هر ماه بارداری صحبت کرد. زنان باردار از لحاظ میل جنسی نیز کاملا متفاوت هستند و چنانچه میل جنسی در هر برهه ای از بارداری در وجودشان پدیدار گردد، هیچ مشکلی برای برقراری رابطه جنسی با همسرشان وجود ندارد. فقط کافی است با استفاده از کاندوم، سکس محافظت شده داشته باشند و با انتخاب پوزیشن مناسب سکس، جوانب احتیاط را رعایت کنند.

در ادامه بخوانید: تفاوت پریود و سقط جنینسوالات متداول

 

1- ✔️ رابطه جنسی تا چه ماهی از بارداری می تواند باشد؟

✔️ انجام رابطه جنسی در سرتاسر بارداری به شرط این که حاملگی طبیعی باشد، کاملا بی ضرر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به متن مقاله مراجعه کنید.2- ✔️ در چه شرایطی پزشک زوجین را انجام رابطه جنسی در بارداری منع می کند؟

✔️ در شرایطی که احتمال سقط جنین، پارگی کیسه آب، نارسایی دهانه رحم و دیگر مواردی که در متن مقاله عنوان شده وجود داشته باشد؛ پزشک رابطه جنسی را ممنوع می کند.3- ✔️ آیا رابطه جنسی دهانی در بارداری مجاز است؟

✔️ بله به شرط این که با احتیاط انجام گیرد زیرا همانطور که در مقاله عنوان شده است در شرایط خاص ممکن است باعث آمبولی شده و ضرر جانی برای مادر و جنین داشته باشد.

منبع : رابطه جنسی تا چه ماهی از بارداری می تواند باشد:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

احتمالا به نظرتان حسادت به موفقیت دیگران رفتار زشتی بوده و کار افراد بدخواه و بد ذات است. اما ما به شما می گوییم که این رفتار اگرچه صحیح نیست اما ممکن است از هر کسی سر بزند. معمولا در مقابل این جمله مقاومت می کنیم و آن را نمی پذیریم، اما حسادت به هر علتی در وجود همه ما نهفته است.

تا به حال برایتان پیش آمده که زمانی که یک دوست یا همکارتان ارتقا می یابد، خانه بزرگتر یا درآمد بیشتری کسب می کند؛ به جای این که احساس خوشحالی کنید؛ افسرده و عصبانی شوید؟ انگار یک بخشی از وجودتان عمیقا میخواهد که شکست او را ببیند. اگر نسبت به پیشرفت دیگران احساس ناراحتی و عصبانیت می کنید، به وضوح حس حسادت نسبت به موفقیت دیگران را نشان می دهید

اما آیا می دانید که اگر احساس حسودی خود را در جهت درست هدایت کنید، می توانید آن را درمان کرده و از آن برای دستیابی به موفقیت خودتان استفاده کنید؟ در این مقاله به شما راهکار هایی را معرفی می کنیم که می توانید به کمک آن ها حسادت به موفقیت دیگران را کنترل کرده و بیشتر بر موفقیت خودتان تمرکز کنید.

 

حسادت به موفقیت دیگران چیست

اگر بخواهیم یک علت کلی برای حسادت به موفقیت دیگران ارائه کنیم باید بگوییم که این حسادت ها ریشه در عقده حقارت ما دارند. به این معنی که علت حسادت ما به موفقیت های دیگران این است که همیشه حسرت و عقده به دست آوردن آن ها را داشته ایم و به هر دلیلی نتوانسته ایم به آن ها دست پیدا کنیم. 

اما نکته قابل توجه در مورد حسادت هایمان این است که معمولا به موفقیت هایی حسادت می کنیم که دستیابی به آن ها برای خودمان خیلی هم دور از ذهن نباشد. به عنوان مثال احتمالا به همکلاسی خود که نمره خوب می گیرد یا همکاری که ارتقا شغلی پیدا می کند، حسودی می کنیم ولی این حس را نسبت به فردی که برنده جایزه نوبل می شود، نداریم زیرا چنین دستاوردی را برای خودمان متصور نیستیم.

بیشتر بخوانید: روانشناسی حسادت

حسادت به موفقیت دیگران با این احساس نشان داده می شود که "من می خواهم آن چه که او دارد را داشته باشم" . این حس به سه صورت بر ما اثر می گذارد:

 افسردگی: گاهی حس حسودی نسبت به موفقیت دیگران منجر به ایجاد افسردگی در ما می شود به این علت که با خود فکر می کنیم که من در مقایسه با او یک بازنده هستم. در این گونه مواقع احساس می کنیم که موفقیت دیگری مهر تاییدی بر شکست ماست.

 شک و بدبینی: ممکن است موفقیت دیگران در ما احساس شک و تردید کند. محکوم کردن افراد موفق، به این که موفقیتشان از راه غیر قانونی و یا خلاف بوده است واکنشی است که ریشه اش در حسادت نهفته است.

به عنوان مثال به محض دیدن دوستی که ثروتمند شده است، بلافاصله با خود می گوییم " احتمالا از راه خلاف این پول را به دست آورده" یا نظرمان درباره همکلاسی ای که در امتحان نمره بالا گرفته، این است که " حتما تقلب کرده است".

 عصبانیت: گاهی احساسمان در قبال موفقیت دیگران، خشم و عصبانیت است. در این صورت از ته دل می خواهیم که فرد موفق، شکست بخورد و از شنیدن این خبر لذت می بریم. به این علت که تصور می کنیم که آن دوست یا همکار لایق این موفقیت و خوشبختی نیست و اگر فرد مقابل شکست بخورد حداقل می دانیم که هر دو شکست خورده و بازنده ایم و احساس خوبی پیدا می کنیم.

حتما بخوانید: چگونه خشم خود را کنترل کنیم

 

چگونه به جای حسادت از موفقیت دیگران خوشحال شویم

امروزه با وجود نرم افزار های مختلف ارتباطی و حضور پر رنگ افراد در فضای مجازی، حسادت روز به روز در میان افراد جامعه بیشتر به چشم میخورد. شو آف ها از زندگی های تجملاتی، ازدواج های موفق، کسب و کار پر رونق و غیره؛ حس حسادت به موفقیت دیگران را در وجود افرادی که تماشاگر این پیشرفت ها هستند زنده نگه می دارد.

واقعیت این است که با بررسی حسادت هایمان می توانیم نقاط ضعف خود را بشناسیم، ریشه آن ها را بیابیم و در جهت بهبود خود و دستیابی به موفقیت در همان زمینه ها تلاش کنیم. بنابراین در این بخش از مقاله راهبرد هایی را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید حسادت به موفقیت دیگران را مهار و درمان کرده و برای رسیدن به خواسته های واقعی زندگی تان تلاش کنید.

 مقایسه خود را با افراد دیگر متوقف کنید.

اگر همواره به دنبال مقایسه کردن خودتان با دیگران باشید، همواره افرادی وجود دارند که در وضعیت بهتری نسبت شما قرار داشته باشند. در این صورت همیشه احساس کمبود خواهید کرد و به حس حسادتتان دامن می زنید.

اگر به صفحات شخصی دوستانتان در فضای مجازی نگاه می کنید و فکر می کنید که خانواده شما به خوبی و خوشبختی خانواده او نیستند و یا شغل او او را آدم موفقی کرده است، برعکس شما؛ به خودتان یادآوری کنید که مشکلات و نواقص در زندگی هر فردی وجود دارد و شما از مشکلات زندگی آن افراد آگاه نیستید.

حتما بخوانید: عوامل حسادت

مقایسه کردن خودتان با دیگران شبیه مقایسه سیب و پرتقال است که کاملا منحصر به فرد هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما در یک مسابقه نیستید و تنها وظیفه تان این است که زندگی خودتان با همه خوبی ها و بدی هایش را به بهترین نحو اداره کنید.

 نیمه پر لیوان را ببینید.

تمرکز همیشگی بر این که همسایه یا دوستتان از لحاظ ثروت یا موقعیت اجتماعی در وضعیت بهتری نسبت به شما قرار دارد، به منزله دیدن نیمه خالی لیوان است. ما به شما می گوییم که زمان آن است که به نیمه پر لیوان نیز توجه کنید، به این معنی که حتما افراد دیگری در نزدیکی خود می شناسید که از هر نظر در وضعیت بدتری نسبت به شما دارند. خودتان را با آن ها مقایسه کنید و به خاطر داشته هایتان از خداوند سپاسگزار باشید.

 برد دیگران به معنای باخت شما نیست.

این که همسایه یا دوست شما ثروتمند است به معنی این نیست که شانس پولدار شدن را از شما گرفته و شما نمی توانید مانند او ثروتمند شوید. ارتقای یک همکار مانع پیشرفت کاری شما نخواهد بود. بنابراین این موضوع را ملکه ذهنتان کنید که موفقیت دیگران به منزله شکست شما و از دست دادن فرصت هایتان نیست.

به این نکته نیز توجه کنید که زمان با ارزش و محدود است و هر یک دقیقه ای که به کینه توزی نسبت به موفقیت دیگران اختصاص می دهید، در واقع 60 ثانیه از عمر و زندگیتان را هدر داده اید که می توانستید استفاده بهتری از آن بکنید. پس هر چه سریعتر برای درمان حس حسادت خود اقدام کنید.

 احساس حسادتتان را بپذیرید.

با این که قبول این حس برایتان دشوار است، اما تا زمانی که باور نکنید که در حال حسادت به موفقیت دیگران هستید، نمی توانید در آن تغییری ایجاد کنید. پس هر احساسی که دارید را یادداشت کنید و بر روی آن تامل کنید. به عنوان مثال بنویسد " من از این که همکارم مورد تشویق رئیسم قرار گرفته است ناراحت هستم" یا " من به دوستم که در کنکور قبول شده، حسادت می کنم" .

این جملات را بررسی کنید، از این طریق می توانید بفهمید دقیقا دستیابی به چه چیزی شما را خوشحال می کند، پس برای آن تلاش خواهید کرد. اگر این موارد برایتان اهداف باارزشی هستند پس تلاش کنید که مورد تحسین رئیستان قرار بگیرید و یا در کنکور قبول شوید.

بیشتر بخوانید: حسادت زنانه

 در مورد عادلانه بودن موفقیت دیگران قضاوت نکنید.

ممکن است در صورت دیدن موفقیت دیگران با خود فکر کنیم که این عادلانه نیست زیرا به نظرمان "آن فرد لیافت این ترفیع یا پیشرفت را نداشته است" یا " من بیشتر از آن فرد تلاش می کنم پس من سزاوار موفقیت بودم نه او".

واقعیت این است این اصرارتان بر این که شما لیاقت بیشتری دارید یا دیگری سزاوار این همه موفقیت نیست، فقط وقت و انرژیتان را هدر می دهد. مواردی که نمی توانید کنترل کنید را بپذیرید و بیشتر بر این تمرکز کنید که با تلاشتان بهترین نتیجه را به دست بیاورید فارغ از عادلانه بودن یا نبودن دنیا.

 موفقیت را برای خودتان تعریف کنید.

تعریف خود را از موفقیت بنویسید و ارزش هایتان را بدانید. بدانید که دیگران در حال دستیابی به اموری هستند که برایشان با ارزش است. شما نیز اموری که برایتان با ارزش هستند را لیست کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید و به یاد داشته باشید که تنها کسی که باید خود را با او مقایسه کرده و با او رقابت کنید، خودتان هستید.

 

 کلام آخر

در نهایت باید باور کنیم که حسادت در وجود همه آدم ها وجود دارد و به اشکال متفاوتی خود را نشان می دهد. اما بهترین واکنش در برابر چنین احساسی، پذیرفتن آن و تلاش برای کنترل کردنش است. می توانیم به جای تمرکز کردن بر موفقیت دیگران و هدر دادن وقت و انرژیمان، برای دستیابی به موفقیت و اهداف خود تلاش کنیم.

در ادامه بخوانید: درمان حسادتسوالات متداول

 

1- ✔️ حسادت به موفقیت دیگران به چه معناست؟

✔️ حسادت به موفقیت دیگران به معنای داشتن حسرت و عقده برای به دست آوردن چیزی است که دیگری به آن دست یافته است و در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.2- ✔️ نتیجه حسادت به موفقیت دیگران چیست؟

✔️ حسادت به موفقیت دیگران ممکن است باعث افسردگی، شک و بدبینی و عصبانیت شود که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده اند.3- ✔️ چگونه می توان حس حسادت را کنترل و مهار کرد؟

✔️ برای کنترل احساس حسادت راهبرد هایی وجود دارد که در مقاله بیان شده اند و عبارتند از عدم مقایسه بین خود و دیگری، پذیرفتن و نوشتن احساس حسادت و اهداف و غیره.

منبع : حسادت به موفقیت دیگران:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

افراد اساسا به دنبال راه های بهتر زندگی کردن و حل مشکلات خود هستند، بنابراین باید امکانات لازم برای انسان فراهم شده تا مشکلات، شخصیت و اختلالات خود را کندوکاو کرده و زندگی بهتری را در جامعه تجربه کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد این مسائل کانال های تلگرامی خاصی طراحی و تعبیه شده تا شما بتوانید اطلاعات لازم در مورد مسائل زندگی روزمره، مشکلات موجود و اختلالات خلقی و روانی را کسب کرده و با مهارت های لازم برای حل این مشکلات و تغییر در جهت بهتر شدن آشنا شوید در ادامه موضوع مطالب و اخبار هایی که در کانال تلگرام روانشناسی سایت مصاحب قرار داده می شود ارائه شده است.

 

مطالب کانال تلگرام روانشناسی

در کانال تلگرامی اختلالات روانشناختی و مهارت های زندگی سایت مصاحب در مورد مسائل و موارد زیر مطالب و اخبار های لازم قرار داده می شود.

 اخبار های به روز دنیا در مورد مسائل روانشناسی و زندگی

در این کانال اخبار روز در مورد مهارت های زندگی، اختلالات روانی و کنترل آن ها، پژوهش های جدید، اختلالات زندگی و دیگر مسائل توضیح داده شده است.

 اختلالات شایع روانی

اختلالاتی مثل استرس، اضطراب، غذا خوردن همراه با مهارت های کنترل، علائم و نشانه ها و درمان های دارویی و غیر دارویی را در کانال تلگرامی سایت مصاحب مشاهده می کنید.

 اختلالات خلقی همانند افسردگی

اختلالات خلقی مانند افسردگی و انواع آن که شامل افسردگی پس از زایمان، افسردگی فصلی و غیره هستند در این کانال با راه های تشخیص و درمان ارائه شده اند.

 مهارت های زندگی مانند کنترل خشم

مهارت های زندگی که شامل کنترل خشم، تفکر نقاد، همدلی، تفکر خلاق و مدیریت استرس و موراد دیگر است نیز در این کانال روانشناسی ارائه شده است.

 پریود، عادت ماهانه و قاعدگی در زنان

در این کانال روانشناسی اطلاعاتی در مورد چرخه قاعدگی زنان، تخمک گذاری و مشکلات و اختلالاتی که در آن وجود دارد.

 اختلالات دوران کودکی

اطلاعاتی در مورد اختلالات و مشکلات دوران کودکی که مهمترین دوره زندگی در رشد افراد می باشد در این کانال تلگرام قرار داده شده است.

 اعتیاد و سوء مصرف مواد

اعتیاد به سیگار، اینترنت، مواد مخدر و دیگر اختلالات از مشکلاتی است که جوامع امروزی درگیر آن بوده و برای حل آن اطلاعاتی در کانال سایت مصاحب قرار داده شده است.

 

 

مطالب مرتبط با روانشناسی جنسی،زوج و خانواده

برای کسب اطلاعات و اخبار در مورد مشاوره و روانشناسی جنسی، زوج و خانواده کانال تلگرامی مرتبط قرار گرفته است که اطلاعات زیر را در اختیار دنبال کنندگان قرار می دهد.

 شکست عشقی در مردان و زنان

شکست عشقی و عاطفی در زنان و مردان، مراحل، نشانه ها و عوارضی که برای هر دو جنس دارد در این کانال ارائه شده است.

 اختلالات جنسی

اختلالات جنسی مانند زود انزالی در مردان، اختلال ارگاسم زنان و کودک خواهی با نشانه ها، علائم و درمان در کانال تلگرام روانشناسی ارائه شده است.

 مهارت های زندگی زوجین

مهارت های زندگی زناشویی، نحوه ارتباط با همسر، رابطه جنسی بین زوجین، اختلافات زناشویی و طلاق مسائل مهمی بوده که زوجین باید برای آن اطلاعات کافی کسب کنند که در این کانال تلگرامی اطلاعات مهم در این مورد قرار داده شده است.

برای اطلاعات و اخبار مرتبط در مورد مسائل جنسی، زوجین و خانواده بر روی لینک تلگرام زیر کلیک کرده و در صورت علاقه مندی به صفحه اینستاگرام مسائل زوج و خانواده سایت مصاحب نیز بپیوندید.

    کانال جنسی، زوج و خانواده  

 

مطالب مرتبط با روانشناسی کودک و نوجوان

کانال تلگرامی دیگری که سایت مصاحب برای خانواده ها قرار داده است، کانال مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان بوده که در آن مطالب زیر قرار داده شده است.

مسائل مربوط به دوره کودکی

در این کانال روانشناسی در مورد مراحل رشد کودکان از زمانی که پا به دنیا گذاشته اند تا دوره نوجوانی، نحوه فرزند پروری، اختلالات مرتبط با کودکی مانند بیش فعالی قرار داده شده است.

مسائل مربوط به نوجوانان

مطالب مرتبط با دوره پر از چالش نوجوانی، بلوغ، هیجانات، اختلالات روانی و نوع برخورد والدین در این دوره در این کانال تلگرامی مشاوره روانشناسی قرار داده شده است.

برای اطلاعات و اخبار مرتبط در مورد روانشناسی کودک و نوجوان بر روی لینک تلگرام زیر کلیک کنید و در صورت علاقه مندی به صفحه اینستاگرام کودک و نوجوان سایت مصاحب بپیوندید.

  کانال روانشناسی کودک و نوجوان  

 

 در صورتی که علاقه مند به مطالعه مطالب مرتبط با روانشناسی، اختلالات روانی در همه سنین و مهارت های لازم برای زندگی هستید بر روی لینک زیر برای ورود به صفحه اینستاگرام سایت مصاحب کلیک کنید.

 سوالات متداول

 

1- ✔️ کانال تلگرام روانشناسی سایت مصاحب چیست؟

✔️ در کانال روانشناسی سایت مصاحب در تلگرام اخبار و مسائل و مشکلات مرتبط با روانشناسی ارائه شده است که در مقاله لینک آن قرار داده شده است2- ✔️ در کانال تلگرامی روانشناسی چه مطالبی قرار داده می شود؟

✔️ در این کانال مطالب فردی، اجتماعی، خانوادگی، جنسی و دیگر مطالب مهم قرار داده شده است که در مقاله لینک آن وجود دارد.3- ✔️ آیا در کانال تلگرامی روانشناسی راهکارهای لازم ارائه شده است؟

✔️ در این کانال راه های لازم برای مهارت های زندگی، حل مشکلات روانی، بین فردی و دیگر مسائل ارائه شده است که در متن مقاله لینک آن قرار دارد.

منبع : کانال تلگرام مشاوره روانشناسی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

در دوران پریود و قاعدگی زنان خونریزی از واژن رخ داده بنابراین برقراری رابطه جنسی و رابطه دهانی برای زن و مرد خیلی خوشایند نیست. اما بسیاری از زنان و مردان با این مسئله مشکلی نداشته و انجام سکس دهانی و دخول را در این رابطه دوست دارند، اما قابل ذکر است که به دلیل باز بودن دهانه رحم در این دوران احتمال عفونت برای زن و مرد وجود داشته بنابراین اورال سکس در صورتی که از عدم وجود بیماری آگاهی ندارید پیشنهاد نمی شود.

برای سکس دهانی در قاعدگی و عادت ماهانه زنان باید موارد بهداشتی رعایت شده تا خطری سلامتی زوجین را تهدید نکند، در این مقاله اورال سکس در دوره پریود، عوارض و فواید آن شرح داده شده است.

 

رابطه دهانی در دوران پریود

معمولا زنان در دوره عادت ماهانه خود میل جنسی کمی داشته اما زنان زیادی نیز هستند که در این دوران افزایش میل جنسی را تجربه کرده و خواستار رابطه جنسی یا دهانی با شریک خود می باشند.

برقراری سکس دهانی در دوران پریود برخلاف لذت زیادی که برای زن داشته عوارضی نیز به همراه دارد، اما به طور کلی برخی زنان لذت چندین برابر و ارگاسم بهتری را با رابطه دهانی در پریود تجربه می کنند.

برای برقراری اورال سکس یا رابطه جنسی در پریود نظر شخصی زوجین مهم بوده و هر دو باید به نظر یکدیگر احترام گذارند، زیرا برخی زنان و حتی مردان انجام سکس دهانی را چندش آور می دانند.

گاهی زنان به دلیل پریود و خونریزی در این دوران برای مردان اورال سکس به جای رابطه جنسی انجام داده و گاهی منجر به تحریک جنسی زن می شود، در این حالت اگر زوجین علاقه داشته باشد می توانند رابطه جنسی یا رابطه دهانی را انجام دهند.

اورال سکس و ارگاسم در قاعدگی منجر به کاهش درد پریود و کوتاه شدن دوره آن به دلیل باز شدن دهانه رحم و خونریزی بیشتر می شود که به همین دلیل بسیاری زنان از آن استقبال می کنند.

حتما بخوانید: علت خونریزی زیاد در پریود

 

مضرات رابطه دهانی در پریود

رابطه دهانی در پریود زنان برخلاف لذت و کاهش دردی که به همراه خود دارد عوارضی نیز داشته و گاهی منجر به بیماری های غیر قابل جبران به دلیل باز بودن دهانه رحم می شود، بنابراین برای انجام آن باید از کاندوم مخصوص دهان استفاده کرد، در این جا برخی مضرات اورال سکس در پریود مطرح شده است.

 ابتلا به بیماری های جنسی

همانطور که ذکر شد در دوران عادت ماهانه دهانه رحم باز بوده به همین دلیل نسبت به بیماری و میکروب حساس تر است، بنابراین اگر مرد و زن مبتلا به بیماری های جنسی مثل تبخال تناسلی یا هرپس باشند احتمال ابتلا شریک آن ها از طریق خون و رحم بیشتر است زیرا این بیماری های در خون زندگی می کنند.

 امکان بلعیدن خون

اورال سکس در دوران قاعدگی گاهی به دلیل خونریزی شدید منجر به بلعیدن خون توسط مرد شده که این موضوع برای آن ها خوشایند نبوده و در صورت وجود بیماری امکان ابتلا افزایش می یابد.

 افزایش خونریزی

ارگاسم در زن به واسطه رابطه جنسی یا سکس دهانی منجر به افزایش خونریزی دوران قاعدگی می شود و این موضوع برای بسیاری زنان آزاردهنده است.

 بیماری های دیگر

در صورتی که دهان مرد دچار زخم بوده یا فرد گلو درد و التهاب گلو داشته باشد باید از رابطه دهانی خودداری کرد زیرا این میکروب و ویروس به واژن زن راه پیدا کرده و منجر به بیماری و عفونت در پریود می شود.

 کثیف شدن محیط

یکی دیگر از دلایلی که مردان و به خصوص زنان از رابطه جنسی و سکس دهانی در دوران پریود فراری اند به دلیل کثیف شدن محیط و خونریزی است که به زن احساس خوبی نسبت به این موضوع دست نداده و لذت کافی را تجربه نمی کند.

حتما بخوانید: رابطه دهانی چیست

 

نکاتی در مورد برقراری رابطه دهانی در پریود

برای انجام رابطه دهانی در پریود در صورتی که زوجین هر دو با این مسئله مشکلی نداشته و راضی بودند باید نکات لازم رعایت شود که در این جا برخی از آن ها مطرح شده است.

 استفاده از کاندوم مخصوص

برای برقراری رابطه دهانی و ساک زدن در پریود و غیر آن باید از کاندوم های مخصوص استفاده کرد که این کاندوم ها بر روی زبان مرد قرار گرفته و مانع از انتقال میکروب می شود.

 رعایت بهداشت ناحیه تناسلی

قبل ساک زدن و سکس دهانی شستشوی ناحیه تناسلی برای زن واجب بوده تا از ابتلا به هر نوع عفونت و بیماری جلوگیری شود.

 مسواک زدن قبل رابطه دهانی

توصیه شده است که حدود دو ساعت قبل رابطه دهانی در پریود مسواک زده تا از بروز آلودگی و میکروب های دهان جلوگیری شود. مسواک زدن نزدیک به زمان برقراری رابطه دهانی منجر به انتقال میکروب ها از خراش ها و زخم های دهان می شود.

 استفاده از پوزیشن های مناسب

برای برقراری اورال سکس در قاعدگی باید از پوزیشن هایی که احتمال خونریزی را کاهش می دهند استفاده کرد، مثل پوزیشن کلاسیک و 69 در حالی که مرد روی زن قرار بگیرد.

در ادامه بخوانید: پوزیشن رابطه دهانی

 کلام آخر

در نهایت انجام اورال سکس در پریود زنان به نظر زوجین بستگی داشته و احترام به نظر زن و مرد در این موضوع حائز اهمیت زیادی است، در طول ماه زمان های مناسب دیگری برای برقراری رابطه جنسی و دهانی امن وجود دارد بنابراین انجام آن در عادت ماهانه واجب و ضروری نیست.سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا رابطه دهانی در دوران پریود مناسب است؟

✔️ برقراری رابطه دهانی در پریود به نظر زوجین وابسته بوده اما خطراتی به همراه دارد که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ مضرات رابطه دهانی در پریود چیست؟

✔️ رابطه دهانی در پریود زنان برخلاف لذت و کاهش دردی که به همراه خود دارد عوارضی نیز داشته که در متن مقاله چند مورد مطرح شده است.3- ✔️ نکات لازم برای رابطه دهانی در پریود چیست؟

✔️ برای انجام رابطه دهانی در پریود باید نکاتی مثل استفاده از کاندوم، رعایت بهداشت و دیگر مواردی که در متن ارائه شده است را رعایت کرد.

منبع : رابطه دهانی در پریود:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

بسیاری از زوجین قبل رابطه جنسی و دخول رابطه دهانی برای افزایش تحریک جنسی برقرار می کنند، رابطه دهانی به معنای تحریک ناحیه تناسلی زن یا مرد با زبان و دهان همسر وی است که به آن اورال سکس یا ساک زدن نیز می گویند.

در مواقعی مثل بارداری که گاهی امکان برقراری رابطه جنسی و دخول به دلیل آسیب جنین وجود ندارد زوجین از رابطه دهانی استفاده می کنند. رابطه دهانی در دوران بارداری می تواند اندازه دخول ریسک و عوارض داشته و باید قبل انجام آن با پزشک مشوت کرد.

برای انجام رابطه دهانی در بارداری چه برای زن و چه مرد باید بهداشت و موارد ایمنی لازم رعایت شده و از پوزیشن هایی که خطر کمتری برای جنین دارند استفاده کرد، در این مقاله رابطه دهانی در بارداری، عوارض، مواقعی که باید از آن پرهیز کرد و پوزیشن های مخصوص اورال سکس در بارداری ارائه شده است.

 

اورال سکس در بارداری

دوره بارداری برای زوجین به خصوص مادر بسیار استرس زا و پر تنش است، بنابراین زوجین معمولا به رابطه جنسی و دهانی در این دوران پناه می برند که این مسئله گاهی همراه با خطراتی برای مادر و جنین به خصوص در سه ماهه سوم است.

بسیاری از زوجین به دلیل وجود خطر برای جنین در رابطه جنسی در دوران بارداری به رابطه دهانی و اورال سکس روی می آورند در حالی که گاهی سکس دهانی نیز برای جنین و رحم مادر ریسک داشته و آن ها از این مسئله بی خبر هستند، بنابراین برای اطمینان از انجام آن ابتدا باید با پزشک مشورت کرده و از ریسک های احتمالی خبردار شد.

در غیر این صورت سکس دهانی و ساک زدن در دوران بارداری بی خطر بوده و برای زوجینی که حس خوبی نسبت به برقراری رابطه جنسی در این دوران ندارند مناسب است و تنش و استرس را در صورت ارگاسم زن از بین برده و رابطه را بهبود می بخشد.

برای رابطه جنسی دهانی در زمان بارداری باید موارد ایمنی و بهداشتی مانند شستشو ناحیه تناسلی زن و مرد، مسواک زدن حدود دو ساعت قبل ساک زدن و استفاده از کاندوم های مخصوص رابطه جنسی دهانی رعایت شود تا از عوارض و مضرات آن دوری کرد.

حتما بخوانید: کاندوم چیست

 

 

عوارض رابطه دهانی در بارداری

دوره بارداری نیاز به مراقبت های ویژه داشته و عوامل زیادی برای جنین در این دوران ریسک به حساب آمده و عواقب جبران ناپذیری دارد یکی از راه های که خطر برای جنین را افزایش می دهد رابطه جنسی دهانی در بارداری است که بسیاری زوجین بدون مراقبت و مشورت با دکتر آن را انجام می دهند، در این جا برخی عوارض و مضرات اورال سکس در دوره بارداری مطرح شده است.

 تبخال تناسلی

اگر خانمی هنگام رابطه دهانی در بارداری به تبخال تناسلی مبتلا شود این ویروس به رحم و جنین راه پیدا کرده و منجر به آسیب مغزی و حتی مرگ جنین می شود.  این ویروس از راه های مختلف رابطه جنسی، اورال سکس و رابطه مقعدی انتقال یافته و مشکلات بسیاری به همراه دارد.

 آمبولی هوا

در حین برقراری سکس دهانی مرد باید مراقب باشد تا با دهان خود هوا به داخل واژن وارد نکند زیرا امکان مسدود شدن یکی از رگ های خونی به وسیله هوا وجود داشته و آمبولی هوا رخ می دهد.

آمبولی هوا برای مادر و جنین خطر داشته و گاهی منجر به مرگ آن ها می شود اگر چه این اتفاق بسیار نادر است اما امکان وقوع آن وجود دارد.

 انتقال ویروس از دهان

اگر همسر زن دچار گرفتگی گلو، سرما خوردگی و یا حتی زخم دهان است باید از اورال سکس دوری کرده زیرا این ویروس از طریق واژن وارد رحم شده و به جنین آسیب وارد می کند.

حتما بخوانید: خیانت مردان در دوران بارداری

 

چه زمانی باید از رابطه دهانی در بارداری پرهیز کرد

به طور کل اورال سکس در دوران بارداری مشکل نداشته اما در صورتی که موارد خاص زیر به خصوص در سه ماهه سوم وجود داشته باشد باید از آن پرهیز کرد.

 • امکان زایمان زودرس یا سابقه آن

 • وجود جفت سر راهی

 • ناتوانی رحم و زود باز شدن دهانه رحم

 • بارداری خارج رحم

 • خونریزی بی دلیل در بارداری

حتما بخوانید: پریود در بارداری

پوزیشن رابطه دهانی در بارداری

همان طور که ذکر شد دوره بارداری دوره حساسی بوده و نیاز به مراقبت ویژه دارد بنابراین برای اورال سکس و ساک زدن در این زمان باید از مناسب ترین پوزیشن های دوران بارداری در رابطه جنسی و رابطه دهانی استفاده کرد.

بهترین پوزیشن برای رابطه دهانی در دوران حاملگی مدل کلاسیک بوده که در آن زن دراز کشیده، پاهای خود را کمی باز کرده و مرد رو به روی او می نشیند یا دراز می کشد، برای راحتی انجام آن می توان بالشی را زیر لگن زن قرار داده تا تحریک کلیتوریس برای مرد راحت تر باشد.

پوزیشن دیگری که در سکس دهانی بی خطر است پوزیشن پهلو است که در آن زن و مرد مانند پوزیشن 69 قرار گرفته با این تفاوت که به پهلو دراز می کشند، در این پوزیشن رابطه دهانی برای هر دو زوجین در یک زمان امکان پذیر است.

در ادامه بخوانید: رژیم غذایی در بارداری

 

 کلام آخر

در دوره بارداری برای بهبود رابطه زوجین رابطه جنسی و دهانی لازم است اما برای انجام آن باید با پزشک مشورت کرده تا خطری برای شما و جنین در کمین نباشد، همچنین در این دوران استفاده از کاندوم های مخصوص رابطه دهانی بسیار واجب بوده و ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد.سوالات متداول

 

1- ✔️ رابطه جنسی دهانی در بارداری امکان پذیر است؟

✔️ در بارداری زمانی که امکان برقراری رابطه جنسی و دخول به دلیل آسیب جنین وجود ندارد زوجین از رابطه دهانی استفاده می کنند که در متن شرح داده ایم.2- ✔️ عوارض رابطه دهانی در بارداری چیست ؟

✔️ یکی از راه های که خطر برای جنین را افزایش می دهد رابطه جنسی دهانی در بارداری است که بسیاری زوجین بدون مراقبت و مشورت با دکتر آن را انجام می دهند که در متن مقاله توضیح آن آمده است.3- ✔️ چه زمانی باید از رابطه دهانی در بارداری پرهیز کرد؟

✔️ در مواقعی که برخی علائم مثل خونریزی بی دلیل در بارداری وجود دارد باید از رابطه دهانی پرهیز کرد که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.

منبع : رابطه دهانی در بارداری:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 دی 1399 | نظرات ()