نوشته شده توسط : sevda

رابطه دهانی یکی از روش هایی است که زوجین معمولا قبل رابطه جنسی و دخول آن را انجام می دهند تا تحریک افزایش یافته و لذت بیشتری را تجربه کنند، اورال سکس تحریک ناحیه تناسلی با دهان یا زبان است.

اورال سکس هم برای مردان و هم زنان بوده و معمولا مردان و پسران علاقه بیشتری به آن نسبت به زنان دارند. برای انجام سکس دهانی باید نکات بهداشتی رعایت شده تا از ابتلا به بیماری های جنسی جلوگیری کرد.

همانطور که ذکر شد مردان نسبت به زنان علاقه بیشتری به رابطه دهانی داشته و بسیاری زنان این کار را چندش آور در نظر می گیرند که قابل احترام بوده و زوجین قبل انجام آن باید با یکدیگر مشورت کنند، در این مقاله دلیل علاقه مردان و پسران به رابطه دهانی و رویدادی که در آن رخ می دهد پرداخته شده است.

 

نکات مهم رابطه دهانی برای مردان

روش اورال سکس یا ساک زدن برای مردان به این صورت است که شریک جنسی وی با دهان، لب و زبان خود آلت او را تحریک کرده و یا می مکد، در صورت ادامه دادن به این روند گاهی انزال در مرد رخ داده و او به ارگاسم می رسد.

مردان معمولا بیشتر از زنان از رابطه دهانی لذت برده و به آن علاقه دارند، اما لازمه درست انجام دادن آن رعایت بهداشت و شستشوی آلت است، همچنین برای بهداشت، جلوگیری از آسیب به آلت و مزه بد دهان باید حدود دو ساعت قبل رابطه دهانی فرد دندان های خود را مسواک زند.

همچنین معمولا مردان با انجام اورال سکس برای زنان نیز مشکلی نداشته و حساسیت آن ها نسبت به زنان در این مورد کمتر است، گرچه بسیاری زنان نیز از این نوع رابطه لذت کافی را برده و به ارگاسم می رسند.

حتما بخوانید: چگونه دیر انزال شویم

 

 

دلایل علاقه مردان به اورال سکس

مردان معمولا علاقه بیشتری به ساک زدن نسبت به زنان داشته و گاهی زنان از این موضوع فراری هستند. دلیل علاقه مردان به اورال سکس به لذت جنسی و ذهنیت آن ها بر می گردد که برخی از آن ها برای زنان آزار دهنده بوده اما به معنی عدم علاقه مرد نسبت به زن نیست، در این جا برخی دلایل علاقه مردان به رابطه دهانی مطرح شده است.

 حس لذت و انزال در اورال سکس برای مرد

اصلی ترین علت علاقه مردان به رابطه دهانی حس لذت ناشی از آن است زیرا انزال در مردان با ساک زدن همراه بوده و در مواقعی منجر به ارگاسم آن ها می شود در حالی که بسیاری زنان با رابطه دهانی ارگاسم را تجربه نمی کنند.

 احساس قدرت در مرد

یکی از اولین دلایل مهم علاقه مردان به اورال سکس حس قدرتی است که به آن ها دست می دهد، هنگامی که زن برای همسر خود رابطه دهانی انجام می دهد مرد حس مطیع بودن زن و علاقه مندی او نسبت به خود را احساس کرده و این موضوع به او حس قدرتمندی می دهد.

مردان همیشه به دنبال کسب قدرت و نشان دادن مردانگی خود بوده و این موضوع غیر قابل انکار است بنابراین زمانی که همسر وی برای او این عمل را انجام دهد این نیاز به قدرت ارضا می شود.

 حس اعتماد در مرد

زمانی که زن برای مرد اورال سکس انجام دهد مرد این را نشانه اعتماد زن به وی و حس تعهد او می داند زیرا برای زنان انجام این عمل معمولا لذت بخش نبوده اما برای همسر خود و اعتماد و تعهد به وی سکس دهانی را انجام می دهند.

 ارزش زیاد آلت برای مرد

آلت تناسلی مرد برای وی بسیار با ارزش بوده و این مسئله غیر قابل انکار است، او همواره برای آلت خود ارزش زیادی قائل بوده و آن را نشانه مردانگی خود می داند. با ارزش بودن آلت برای مرد و پسر به کودکی وی بازگشته و در پسران کوچک شکل می گیرد و تا بزرگسالی ادامه می یابد.

زمان اورال سکس و ساک زدن مرد احساس خوبی داشته زیرا تصور می کند که زن نیز آلت او را دوست دارد و به آن عشق می ورزد.

 علاقه ناشی از رابطه دهانی

راه های بسیار زیادی بین زوجین برای نشان دادن علاقه مثل بغل کردن، بوسیدن، کادو دادن، شام خوردن و... وجود دارد اما حتما تا به حال زنان متوجه این موضوع شده اند که مردان رابطه جنسی را بسیار دوست داشته و یکی از راه های مهم و اصلی برای نشان دادن علاقه را رابطه جنسی و اورال سکس می دانند. بنابراین زمانی که زن برای مرد رابطه دهانی انجام دهد علاقه و عشق خود را نسبت به او ثابت کرده است.

حتما بخوانید: رابطه زناشویی مناسب

 نبود حس شرم در مردان

یکی از دلایل علاقه بیشتر مردان و پسران به اورال سکس نسبت به زنان عدم وجود احساس شرم و خجالت از آلت تناسلی است که معمولا این مسئله در زنان بیشتر دیده می شود. برخی زنان نسبت به واژن خود و دریافت رابطه دهانی شرم زده بوده و خجالت می کشند، در حالی که مردان از آن استقبال می کنند.

 حس آرامش در مردان ناشی از رابطه دهانی

مردان مانند زنان احساسات خود را بروز نمی دهند بنابراین رابطه جنسی و ساک زدن برای آن ها روشی برای تخلیه احساس و هیجان بوده و از این راه تنش را از خود دور می کنند و به آرامش می رسند. یکی از دلالیل مهمی که مردان پس از رابطه جنسی می خوابند نیز همین بوده در حالی که ارگاسم در زن تا چند بار پشت هم قابل دستیابی بوده و زنان پس از ارگاسم توانایی و انرژی انجام آن را دارند.

 

 کلام آخر

همانطور که ذکر شد رابطه دهانی برای مردان و پسران لذت بخش بوده و برای آن ها معانی زیادی دارد اما در مرحله اول احترام به همسر واجب بوده و در صورت عدم علاقه وی می توان از رابطه جنسی و دخول که راه اصلی رسیدن به ارگاسم و لذت است را جایگزین کرد.

در صورت علاقه مندی متقابل زن به سکس دهانی زوجین می توانند از پوزیشن های مخصوص و با رعایت موارد ایمنی یک اورال سکس لذت بخش را قبل دخول تجربه کنند.

در ادامه بخوانید: پوزیشن رابطه دهانیسوالات متداول

 

1- ✔️ رابطه دهانی برای مردان چیست ؟

✔️ روش اورال سکس یا ساک زدن برای مردان به این صورت است که شریک جنسی وی با دهان، لب و زبان خود آلت او را تحریک می کند که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ دلایل علاقه مردان به اورال سکس چیست؟

✔️ دلیل علاقه مردان به اورال سکس به لذت جنسی و ذهنیت آن ها بر می گردد که در متن مقاله چند دلیل آن توضیح داده شده است.3- ✔️ رابطه دهانی چه ارتباطی با حس قدرت مردان دارد؟

✔️ یکی از اولین دلایل مهم علاقه مردان به اورال سکس حس قدرتی است که به آن ها دست می دهد که در متن مقاله توضیح کامل آن ارائه شده است.

منبع : دلیل علاقه مردان به رابطه دهانی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

ایمان، مفهومی است که در تمامی ادیان الهی نقش کلیدی بازی کرده و برای دستیابی انسان به سعادت یک گزینه بسیار مهم است. همانطور که رشد بشر از یک الگوی خاص پیروی می کند، رشد ایمان نیز مراحلی دارد که کاملا قابل شناسایی بوده و با رشد فرد، تکامل می یابد.

در دوران معاصر، مسئله ایمان و چگونگی رشد آن مورد توجه روانشناسان، جامعه شناسان و فیلسوفان قرار گرفت و در نهایت یکی از مهمترین نظریه های رشد معنوی - مذهبی در طول سی سال اخیر توسط فاولر (Fowler) مطرح شد. به طور کلی دیدگاه فاولر نسبت به ایمان یک دیدگاه منحصر به فرد است، بنابراین در این مقاله ابتدا به توصیف مفهوم ایمان از دیدگاه فولر می پردازیم و پس از آن مراحل رشد ایمان که بر مبنای نظریه فاولر مطرح شده، عنوان می کنیم.

 

تعریف ایمان در نظریه فولر

رشد ایمان یک نوع تجربه انسانی و جهانی است که تا حدودی ذاتی و غریزی بوده و لزوما نباید به دین و مذهب مرتبط باشد. به این معنی که ایمان می تواند به شکل اعتماد یا وفاداری به منابع ارزشی دیگری خود را نشان دهد، مانند ایمان به خانواده، کشور و یا حتی حرفه و شغل.

اما نکته ای که در مورد تمام انواع ایمان چه مذهبی و چه غیر مذهبی وجود دارد این است که به زندگی افراد چارچوب و انسجام می بخشد. ایمانی که مد نظر فاولر بود، در روابط میان فردی رشد پیدا کرده و مسیر فکری و شناختی معینی را دنبال می کند. به عبارت دیگر برای این که ایمان به سطوح بالاتر برسد، به ادراک، یکپارچگی و روابط میان فردی پیشرفته تر و پخته تری نیاز است.

فولر مسیر شش مرحله ای رشد ایمان خود را به شکل مارپیچ (حلزونی) در نظر گرفت. مسیر حلزونی به این معناست که ممکن است بزرگسالانی وجود داشته باشند که حتی از مرحله اول رشد ایمان هم که مختص کودکان و نوجوانان است، عبور نکرده باشند. علاوه بر این باید به این نکته توجه داشت که اگرچه مراحل رشد ایمان الگوی ثابتی دارد ولی این رشد به صورت اجتناب ناپذیر ، خودکار و یا جبری اتفاق نمی افتد.

حتما بخوانید: تربیت فرزندان را از نوزادی شروع کنید

 

مراحل رشد ایمان در نظریه فولر

از آنجایی که فولر معتقد بود که ایمان یک امر ذاتی است، پس ایمانی که در مرحله نوزادی وجود دارد را بهعنوان یک مرحله رشد ایمانی در نظریه خود به حساب نمی آورد و آن را مرحله مقدماتی می نامد. پس از مرحله مقدماتی 6 مرحله مشخص برای رشد ایمان وجود دارد که تا پایان عمر ادامه دارند. در این بخش از مقاله این مراحل به تفصیل توضیح داده شده اند.

 

 پیش مرحله رشد ایمان: ایمان نامتمایز یا مقدماتی (تولد تا 2 سالگی)

در نظریه معنوی فاولر، رشد ایمان از جایی شروع می شود که کودک می تواند شروع به صحبت کردن کند و زبان و تفکر را با هم به کار ببرد. از آنجایی که کودک تقریبا تا دو سالگی این توانایی را ندارد و قادر به صحبت کردن نخواهد بود، تا حدود دو سالگی در پیش مرحله ابتدایی یا مقدماتی قرار می گیرد. برای مطالعه مقاله چرایی دیر حرف زدن کودک کلیک کنید.

همانطور که بر اساس نظریه رشد اجتماعی اریکسون (Erikson) اعتماد کودک در دو سال اولیه زندگی شکل می گیرد، فولر نیز معتقد است که شالوده ایمان کودک که بر پایه اعتماد است در این مرحله شکل می گیرد. به این صورت که زمانی که کودک گرسنه است توسط مادر سیر می شود و وقتی پوشکش خیس می شود، مادر این مشکل را برطرف می کند. علاوه بر این پیش بینی می شود که تجربه هایی مانند عشق ورزیدن و مراقبت نیز در این مرحله ایجاد می شوند که تمامی این موارد برای رشد ایمان در مراحل بعدی نظریه فولر ضروری هستند.

با این حال ممکن است که افراط و تفریط والدین در این مرحله دو مشکل به وجود بیاورد: اول توجه افراطی والدین می تواند منجر به ایجاد خود شیفتگی در کودک گردد و دوم در صورتی که والدین نسبت به کودکشان کم توجه باشند، الگوی انزوا و شکست در برقراری روابط را در کودک خود پرورش خواهند داد.

حتما بخوانید: تاثیرات خاطرات تلخ کودکی در انتخاب عشق جوانی

 

مرحله اول رشد ایمان : ایمان شهودی - تصویری (3 تا 7 سالگی)

از زمانی که کودک شروع به صحبت کردن و برقراری ارتباط کلامی می کند، وارد مرحله اول یعنی ایمان شهودی می شود. در این مرحله شیوه تفکر کودک درباره جهان اطراف خود به صورت شهودی بوده و تصوراتش نا محدود است.

تصاویری که کودک در این مرحله از احساسات مثبت و منفی خود در حافظه اش ضبط می کند، در دوره های بعدی طبقه بندی شده و رفتار او را شکل می دهند. کودک در این مرحله کاملا خود محور است به این معنی که تصور می کند که دیگران از نقطه نظر او به همه چیز می نگرند و مانند او فکر می کنند.

در این مرحله، داستان ها و تصاویر الهی که والدین و فرهنگ به کودک عرضه می کنند، معانی مذهبیش را شکل می دهند. بنابراین با اتکا به تعریف والدین از خدا، اغلب در این سنین، کودک خدا را مانند هوایی که در اطراف وجود دارد، درک می کند. فاولر معتقد است که حتی در خانواده هایی که بی مذهب هستند، کودکان از الگوی مشابهی برای ساخت معانی استفاده می کنند.

از دیگر ویژگی های کودکانی که در مرحله ایمان شهودی قرار دارند این است که توانایی درک نیات دیگران را ندارند. به این معنی که در نظر آنان کودکی که سهوا دو ظرف را می شکند نسبت به کودکی که عمدا یک ظرف را می شکند، مقصر تر و بیشتر لایق تنبیه است. بنابراین، قضاوتشان درباره رفتار دیگران نسبتا ضعیف است.

بنابر نظریه فاولر، ایمان در تمامی مراحل بر اساس روابط فردی رشد می کند و در این مرحله رابطه کودک با والدین هسته اصلی شکلی گیری ایمان است. بحران و خطر این مرحله این است که ذهن کودک سرشار از تصاویر وحشتناک شود و برای انجام اعمال اخلاقی از تصوراتش سوءاستفاده شود. بعضی جملاتی که والدین به کودکان می گویند برای او تولید اضطراب کرده و بسیار مخرب هستند. مثال واضح در این خصوص بیان این جمله به کودکان است: اگر دروغ بگویی به جهنم می روی و در آتش می سوزی.

بیشتر بخوانید: کنترل ترس کودکان

 

مرحله دوم رشد ایمان: ایمان اسطوره ای - واقعی (کودکی تا نوجوانی)

کودک زمانی وارد مرحله دوم رشد ایمان می شود که درمی یابد که چه چیزی واقعی است و مرز بین خیال و واقعیت را تشخیص می دهد. این مرحله از سنین مدرسه و حدود 7 سالگی آغاز می شود یعنی زمانی که کودکان وارد جامعه شده و داستان ها و باور ها و تشریفات مذهبی جامعه خود را متوجه می شوند.

در مرحله دوم خدا به طور معمول با اصطلاحات انسانی شرح داده شده و در نظر کودکان رحیم و مهربان در نظر گرفته می شود. آنها نه می توانند از ایمان خود پا پس بکشند و نه توانایی تامل و اندیشیدن در این مورد را دارند. از دیگر ویژگی های این مرحله این است که کودک عدالت الهی را درک می کند و باور دارد که خوبی پاداش داده می شود و بدی تنبیه و عواقب بدی در پی دارد.

مرحله ایمان اسطوره ای - واقعی، آغاز تفکر در مورد احساسات و رشد ایده های ایمانی است و زمانی پایان می یابد که کودک در میابد که جهان زود بازده واقعیت ندارد یعنی انسان های بد لزوما بلافاصله مجازات نمی شوند و اتفاقات بد ممکن است برای آدم های خوب هم رخ بدهد.

فاولر از طریق مصاحبه هایی که با بزرگسالان انجام داد، متوجه شد که اگرچه این مرحله بیشتر مربوط به دانش آموزان دبستانی است اما برخی از بزرگسالان نیز ممکن است در این مرحله تثبیت شده باشند و ایمانشان بیشتر از این رشد نکرده باشد.

حتما بخوانید: نکاتی برای والدین کودکان دبستانی

 

مرحله سوم رشد ایمان: ایمان ترکیبی - عرفی (دوره نوجوانی تا بزرگسالی)

انتقال به مرحله سوم از طریق توجه و تفکر کودک یا نوجوان درباره تناقضات و تضاد هایی که در داستان ها و روایت ها وجود دارد، اتفاق می افتد که به این نوع تفکر، تفکر صوری می گویند. فرد در این مرحله بر اساس تجربیاتی که از ارتباطاتش با دوستان، همسالان و همکاران کسب کرده، دست به بررسی گذشته، حال و پیش بینی آینده می زند و به یک ایمان واحد می رسد. این ایمان، هویت او را پایه ریزی می کند و یک دیدگاه شخصی به او می دهد، هرچند این دیدگاه هنوز تحت نفوذ دیگران و بخصوص افراد مهم زندگی فرد قرار دارد.

از آنجایی که این دوره زندگی، زمان رشد شخصیت و هویت یابی است، جستجوی مبانی الهی نیز اغلب در این دوره آغاز می شود. نوجوانان معمولا خواهان خدایی هستند که آنها را بپذیرد و هویت شخصیشان را تصدیق کند. در نظر آنان خداوند یک موجود خستگی ناپذیر و اسرار آمیز است.

افراد در این دوره خدا را دوست، همراه یا راهنمای خود می دانند و با اصطلاحات شخصی خدا را مخاطب قرار داده و با او ارتباط برقرار می کنند. نوجوانان در این مرحله به دنبال دریافت تایید باورها و نگرش خود از جانب افراد مهم زندگیشان هستند.

بنابراین خطر مهم این مرحله این است که نظرات و انتقادهای این افراد مهم، استقلال نوجوان را از او سلب کرده و تمامی باور هایش را زیر و رو می کند به طوری که نوجوان اعتماد به نفس خود را از دست داده و احساس می کند که وجودش بی معنا و بی فایده است.

به همین جهت انتقال از مرحله سوم به چهارم رشد ایمان، برای همه افراد اتفاق نمی افتد و برخی ممکن است در مراحل دو و سه ایمانی باقی بمانند. اما به طور کلی تجربه یک زندگی مستقل می تواند در ورود به مرحله چهار ایمان موثر باشد.

بیشتر بخوانید: روش های بالا بردن اعتماد به نفس

 

مرحله چهارم رشد ایمان: ایمان انفرادی - تاملی (بزرگسالی)

برای بسیاری از افراد، مرحله چهارم در اواسط دهه سوم زندگی تا اوایل دهه چهارم اتفاق می افتد. در این مرحله هویت فرد شکل گرفته و دیدگاه شخصی او نسبت به خود، جهان و خالق، به طور کلی تثبیت می شود. به این صورت که دیدگاه ها و نظرات دیگران در نظر گرفته می شود اما ضرورتا پذیرفته نمی شود. 

این مرحله دو ویژگی عمده دارد که اولی پشت سر گذاشتن انتقاداتی است که به جهان بینی فرد وارد می شود و پیش از این تاثیر گذار بوده اند. مورد دوم نیز شکل گیری مفهوم خود اجرایی است یعنی فرد مسئولیت نوع نگرش و سبک زندگی خود را به طور کامل گردن می گیرد.

افرادی که در این مرحله از رشد ایمان قرار دارند، شروع به پرسش سوالاتی می کنند. نمونه هایی از این پرسش ها که جنبه خودشناسی دارند و مختص مرحله ایمان انفرادی - تاملی هستند عبارتند از:

 • اگر دختر، پسر یا همسر کسی شناخته نشوم، پس که هستم؟

 • جدا از هویت تحصیلی، شغلی و حرفه ای، چه کسی هستم؟

 • فراتر از دایره خانواده و دوستان، من که هستم؟

در نهایت در این مرحله تمامی باورها، عقاید، رسوم و نمادهای ارثی به دقت بررسی می شوند. ممکن است برخی از باورهای مذهبی یا سنتی کنار گذاشته شوند و آنهایی که باقی می مانند، به صورت کاملا آگاهانه حفظ می شوند.

حتما بخوانید: تفاوت نسل ها از کودکی و جوانی تا پیری

 

 

مرحله پنجم رشد ایمان: ایمان پیوندی یا ربط دهنده (اواسط دهه سی تا میانسالی)

وظیفه مرحله پنجم حل مشکلاتی است که در مرحله چهارم سرکوب شده اند. در این مرحله تعهدی که نسبت به عدالت به وجود می آید فراتر از طبقه اجتماعی، جوامع یا گروه های نژادی و مذهبی خاص است. فرد برای تمامی نماد ها و تشریفات مذهبی ای که در سنت های مختلف وجود دارد، احترام قائل می شود.
افرادی که در این مرحله از رشد ایمان قرار دارند اعتقاد دارند که حقیقت می تواند از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گیرد و هر کسی با هر دین و اعتقاد و مذهبی می تواند به آن دسترسی پیدا کند و این وظیفه ایمان است که تنش میان آن ها را برطرف کند.

در واقع کسانی که در مرحله ایمان پیوندی قرار دارند به گفتگوی مذاهب مختلف علاقه داشته و پذیرای فرهنگ ها و مذاهب دیگر هستند. فاولر در مصاحبه های خود به این نکته پی برد که از هر 6 نفر بزرگسال تنها یک نفر به مرحله 5 رشد ایمان راه یافته است. بنابراین تنش این مرحله زندگی در دنیای تحول نایافته با دیدگاهی تحول یافته است.

 

مرحله ششم: ایمان جهانی (میانسالی تا پایان زندگی)

ایمان جهانی که با نام روشنگری نیز شناخته می شود، آخرین مرحله رشد ایمان است. فردی که به این مرحله می رسد همه افراد را صرف نظر از ملیت، طبقه اجتماعی، جنسیت، سن، نژاد، ایدئولوژی سیاسی و باور های مذهبی به عنوان مخلوق خدا در نظر می گیرد و آنها را لایق عشق بی قید و شرط می داند.

افراد کمی به این مرحله از رشد ایمان می رسند اما در میان افراد سرشناسی که در مرحله ایمان جهانی قرار داشتند می توان به گاندی، نلسون ماندلا و مادر ترزا اشاره کرد.

اما حتی بالا تر از افرادی که در زمره انسان های با ایمان شناخته می شوند، پیامبران و امامان قرار دارند که تمامی رفتار هایشان الهی و سرشار از معنویت است. این بزرگواران طرفدار عشق و عدالت واقعی بوده و به بقای خود بی اعتنا هستند. آن ها از مذهب و اخلاق فراتر رفته اند در نتیجه گفتار و اعمالشان فوق العاده بوده و صفات بارزشان دلسوزی و از خود گذشتگی است.

رهبری آن ها بدون خشونت و همراه با نهایت احترام برای تمامی مخلوقات است و در راه آرمان هایشان خود را فدا می کنند. زندگی برایشان در هر شرایطی عاشقانه بوده، ذهنی پاک و ساده دارند و انسان های کاملی هستند. رویایی که این گونه افراد تکامل یافته در ذهن خود می پرورانند ایجاد دنیایی خدایی، افضل و آرمانی است.

در ادامه بخوانید: پیشگیری از گرایش به خشونت

 کلام آخر

مورد توجه ترین نظریه ای که در باب رشد ایمان و معنویت مطرح شده مربوط به شخصی به نام فاولر است که به رشد 6 مرحله ای ایمان اعتقاد داشته است. بر اساس نظریه فولر بشر در نتیجه رشد فکر و شناختش و ارتباطاتی که با دیگران و جامعه برقرار می کند مراحل رشد ایمان خود را سپری می کند.سوالات متداول

 

1- ✔️ ایمان از دیدگاه فاولر چگونه تعریف می شود؟

✔️ از دیدگاه فاولر ایمان یک تجربه انسانی و جهانی بوده و ممکن است به دین و مذهب مرتبط باشد یا نباشد که توضیحات تکملی در این خصوص در متن مقاله بیان شده است.2- ✔️ مراحل رشد ایمان از نظر فاولر چند مرحله است؟

✔️ فاولر معتقد است که رشد ایمان شامل یک مرحله نامتمایز و 6 مرحله اصلی است که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده اند.3- ✔️ چرا تولد تا 2 سالگی به عنوان پیش مرحله رشد ایمان در نظر گرفته می شود؟

✔️ به دلیل این که به عقیده فاولر ایمان زمانی شروع به رشد می کند که کودک بتواند صحبت کند که در دو سال اولیه این امکان وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر در این خصوص می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

منبع : مراحل رشد ایمان فولر:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

آیا از میزان تاثیرات رابطه جنسی در زندگی آگاهی دارید ؟ آیا می دانید رابطه جنسی چه مقدار در زندگی فرد اهمیت دارد ؟ به این دلیل که میل و رابطه جنسی در انسان یک غریزه طبیعی می باشد در نتیجه نقش مهمی نیز در زندگی فرد دارد .

در واقع میل جنسی افراد همواره کانون توجه ، کنجکاوی ، علاقه و همچنین تحلیل انسان ها بوده است . رفتار های جنسی و میل جنسی از زمان غارنشینان تا به امروزه وجود داشته است البته نشانه های وجود این روابط را می توان در نقاشی های غارنشینان نیز مشاهده کرد .

امروزه نیز تصاویر بسیاری از روابط جنسی را می توان در نقاشی های داوینچی و سایت های هرزه نگاری که در اینترنت وجود دارد ، مشاهده کرد . آیا می دانید چه عوامل و رفتارهایی در فرد می تواند در میل جنسی او تاثیر بگذارد ؟

می توان گفت عوامل متعددی همچون روانشناسی ، رفتار های گوناگون فرد ، فیزیولوژی بدن فرد ، نوع فرهنگ ، نحوه برخورد فرد با دیگران و همچنین روش تربیتی او می تواند در رفتار های جنسی و میل او تاثیر گذار باشد .

 

مفهوم رابطه جنسی چیست

آیا رابطه جنسی با آمیزش جنسی تفاوت دارد ؟ آمیزش جنسی یک نوع نزدیکی عاشقانه می باشد اما رابطه جنسی نزدیکی بین دو غیر هم جنس می باشد که سبب لذت جنسی و ارگاسم خواهد شد . همچنین می توان گفت رابطه جنسی بین دو غیر هم جنس می تواند در مواردی نیز باعث لقاح و تولید مثل شود .

در کل تعریف رابطه جنسی یعنی ورود آلت تناسلی به نعوظ رسیده مرد به آلت تناسلی زن بوده که سبب لذت جنسی زن و مرد خواهد شد . مفهوم رفتار جنسی چیست ؟ رفتار جنسی چه تفاوتی با رابطه جنسی دارد ؟ رفتار جنسی رفتاری است که باعث لذت فرد و شریک جنسی او خواهد شد .

افراد زمانی که تصمیم به انجام رفتارهای جنسی می گیرند سعی در تحریک اعضای جنسی فرد مقابل را داشته که این کار از طریق مقاربت و نزدیکی بوده است . لازم است بدانید که رابطه جنسی بین مرد و زن که با یکدیگر محرم بوده اند هیچ گناهی نداشته و این امر در قران نیز ذکر شده است .

رابطه جنسی و یا همان سکس روش ها و اّشکال متفاوتی داشته که برای تنوع و تازگی در رابطه زناشویی استفاده خواهد شد . آیا میل به رابطه جنسی همیشگی است ؟ اغلب افراد تمایل همیشگی به رابطه جنسی نداشته به همین دلیل نمی توان آن ها را مجبور به سکس کرد .

شاید این سوال به وجود آید برخی افراد مجرد چگونه نیاز جنسی خود را تامین خواهند کرد ؟ برخی از افراد هستند که از طریق خودارضایی نیاز جنسی خود را برطرف کرده و به ارگاسم می رسند .

حتما بخوانید: اهمیت آموزش مسائل جنسی پیش از ازدواج

 

عوامل محرک در رابطه جنسی

همانطور که گفتیم رابطه جنسی یعنی تحریک اعضای بدن که منجر به ارگاسم فرد می شود که البته اغلب زنان به اختلال ارگاسم مبتلا هستند ، اما می دانید کدام قسمت های زن و مرد تحریک پذیر تر بوده است ؟ آیا می دانید فرد با تحریک و لمس اندام های جنسی به ارگاسم خواهد رسید ؟

به طور کلی می توان گفت اغلب قسمت های بدن تحریک پذیر بوده ، اما برخی از قسمت های بدن به دلیل تراکم رشته های عصبی در آن ناحیه تحریک پذیر تر خواهند بود . برخی از قسمت های بدن مرد و یا زن که تحریک پذیر تر بوده است ، نقاط لذت جنسی نامیده می شود .

قسمت های تحریک کننده در بدن زنان پراکنده و زیاد بوده است که از جمله آن می توان به دستگاه تناسلی ، گردن ، لب ، پستان ها ، دهان و گوش اشاره کرد . آیا مردان نیز نقاط تحریک پذیر مشابهی با زنان دارند ؟

مهم ترین عضو تحریک پذیری در مردان ذهن آنان است ، در واقع ذهن مردان اولویت اول تحریک پذیری آن ها بوده و نقش اصلی در تحریک جنسی را ایفا می کند . از جمله نقاط تحریک پذیر در مردان می توان به بیضه ها ، زیر بیضه ، گردن ، لب ، آلت تناسلی و در برخی از مردان نوک سینه های آنان است .

آیا می دانید مردان چطور از لحاظ جنسی تحریک خواهند شد ؟ به طور مثال مردان ممکن است نسبت به عضو خاصی در بدن زنان تحریک شوند ، مانند سینه ها . مردان با تصویر سازی و تجسم اندام های یک زن نیز ممکن است تحریک شوند .

بیشتر بخوانید: ارگاسم در مردان و زنان

 

دلایل برقراری رابطه جنسی چیست

در واقع نمی توان گفت برقراری روابط جنسی دلایل خاص و پیچیده ای دارد ؛ زیرا این میل در وجود تمام انسان ها وجود داشته و افراد می توانند دلایل مختلفی از برقراری رابطه جنسی داشته باشند که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد :


تولید مثل

تجربه احساس نزدیکی و صمیمت

برخی از مشکلات و اختلالات جنسی

آرامش یافتن

تجربه لذت جنسی

ابراز علاقه و بیان عشق به طرف مقابل

در نهایت

در این مقاله به مفهوم کلی رابطه جنسی و یا همان سکس پرداختیم ، همانطور که گفتیم میل به رابطه جنسی در وجود تمام افراد وجود داشته و این میل در طول زندگی فرد نقش مهم و پر اهمیتی خواهد داشت . 

شناخت عضو های تحریک پذیر طرف مقابلتان به شما کمک خواهد کرد تا نه تنها روابط جنسی بهتری بلکه زندگی زناشویی صمیمی تر و همچنین با دوام تر نیز داشته باشید . البته نکته مهم این است که لازم است از نحوه صحیح انجام آن نیز آگاه باشید تا بتوانید روابط جنسی و زناشویی خود را بهبود ببخشید .

در ادامه بخوانید: سکس در دوران کرونا

 

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ از رابطه جنسی چه می دانید ؟

✔️ رابطه جنسی نزدیکی بین دو غیر هم جنس بوده که سبب لذت جنسی و ارگاسم خواهد شد که در متن مقاله بیشتر به جزئیات رابطه جنسی و یا سکس پرداخته شده است .2- ✔️ عوامل محرک در رابطه جنسی چیست ؟

✔️ در واقع رابطه جنسی همان اعمال انجام شده برای تحریک اعضای بدن می باشد که منجر به ارگاسم خواهد شد ، که در متن مقاله در مورد تحریک بدن و نقاط تحریک پذیر بیشتر توضیح داده شده است .3- ✔️ چرا زن و مرد با یکدیگر رابطه جنسی دارند ؟

✔️ دلایل مختلفی برای رابطه جنسی زوجین وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تولید مثل ، آرامش ، کسب تجربه لذت جنسی و غیره اشاره کرد که در متن مقاله در مورد این دلایل بیشتر توضیح داده شده است .

منبع : سکس چیست:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

اساس و پایه یک زندگی زناشویی موفق ، جذابیت های جنسی و روابط جنسی میان زوجین است . زن و شوهر می توانند در حین روابط جنسی خود ، عشقشان را به یکدیگر ابراز کنند و رابطه شان را بیش از پیش صمیمی و گرم نگه دارند . بنابراین زن و مرد می توانند با اضافه کردن تنوع به روابط جنسی خود ، به تحکیم رابطه زناشویی خود کمک کنند .

برای ایجاد تغییر و تنوع ، انتخاب های زیادی وجود دارد و تنها به کمی خلاقیت نیاز دارد . این انتخاب ها می توانند از رمانتیک کردن اتاق خواب با گل و شمع تا امتحان کردن انواع پوزیشن های سکسی لذت بخش و جدید ، متفاوت باشند . 

تزیین اتاق خواب با نور و شمع و شکلات و غیره ، بستگی به سلیقه شما دارد ، اما در رابطه با امتحان بهترین پوزیشن های زناشویی برای سکس این مقاله می تواند بهترین مدل ها را به شما پیشنهاد دهد و کمکتان کند که همسرتان را با یک سورپرایز بزرگ رو به رو کنید .

 

 

انواع پوزیشن های سکس زناشویی

همسران در طول زندگی مشترکشان بارها رابطه جنسی برقرار می کنند و از برقراری این رابطه لذت می برند . اما آن ها باید بدانند که استفاده از بعضی از پوزیشن ها می تواند این لذت را چندین برابر کند . بنابراین بهتر است با این روش ها آشنا شوند تا بتوانند زمانی را که در آغوش همسر خود به سر می برند به بهترین شکل ممکن سپری کنند و این رضایت خاطر را نیز به همسر خود هدیه دهند .

به همین منظور در این مقاله لیستی از بهترین و مناسب ترین پوزیشن های زناشویی ارائه شده است تا با به کار گیری آنها خوشبختی در زندگی زناشویی را تجربه کنید .

حتما بخوانید : اهمیت آموزش مسائل جنسی پیش از ازدواج

 

پوزیشن سکس پروانه

یک توصیه به همسرانی که می خواهند به رابطه جنسیشان تنوع بدهند ، این است که سعی کنند رابطه خود را تنها به اتاق خواب محدود نکنند و در بقیه نواحی خانه نیز خاطره بسازند . یکی از پوزیشن هایی که برای این منظور مناسب است ، پوزیشن پروانه نامیده می شود .

این مدل به این صورت انجام می گیرد که زن به پشت بر روی میز می خوابد ، به طوری که واژنش به لبه میز نزدیک باشد و مرد در حالی که ایستاده است عمل دخول را انجام می دهد . در این پوزیشن زن می تواند پاهای خود را به سمت بالا بیاورد و بر روی شانه های مرد قرار دهد که این عمل باعث می شود ارگاسم زن و مرد به شکل عمیق تری انجام شود ، زیرا در چینن زاویه ای نقطه جی زن تحریک می شود .

 

حتما بخوانید: پوزیشن رابطه دهانی

 

پوزیشن سندانی

این پوزیشن یک نوع از پوزیشن میسیونری است ، یعنی همان شیوه معمول که زن به پشت می خوابد و مرد روی او قرار می گیرد . اما تفاوت پوزیشن سندانی با میسیونری معمول در این است که در این پوزیشن پاهای زن روی شانه های مرد قرار میگیرند و دخول اتفاق می افتد .

انجام چنین پوزیشنی نیازمند انعطاف بدنی زن می باشد ولی مورد علاقه بسیاری از زنان است زیرا آلت تناسلی مرد می تواند به صورت عمیق تری وارد مهبل زن شود . در صورتی که انجام این پوزیشن سکس دشوار باشد ، با قرار دادن یک بالش زیر کمر زن می توان از فشار وارده کم کرد .

بیشتر بخوانید : پوزیشن اسپونینگ

 

پوزیشن میسیونری ایستاده

مدل میسیونری ایستاده مشابه میسیونری معمولی است با این تفاوت که نیازمند قدرت عضلات و استقامت است. اما از آنجایی که برای زنان هیجان انگیز و لذت بخش خواهد بود ، احتمالا مردان دردسر انجام آن را به جان می خرند ، حتی برای چند لحظه کوتاه . در این حالت ، زن و مرد در حالت میسیونری ساده قرار می گیرند و پس از آن ، در حالی که مرد ، زن را در آغوش نگه داشته است و زن دستانش را به دور گردن او حلقه کرده است ، می ایستد .

پوزیشن غنجه رز

بهتر است برای رمانتیک تر کردن این نوع از سکس تخت خواب با گل رز پوشانده شود ، سپس دو شریک جنسی رو به روی یکدیگر به طوری قرار می گیرند که زن روی پاهای مرد می نشیند ، و پاهایش را به دور کمر مرد حلقه می کند . این یک پوزیشن بسیار ملایم است و خبری از یک رابطه جنسی خشن نخواهد بود ، از این لحاظ باعث صمیمیت بسیار زیاد زن و شوهر خواهد شد .

 

 

پوزیشن آبشاری

در این حالت زن در لبه تخت می خوابد ، در حالی که سر و شانه هایش روی زمین قرار می گیرد و همسر او عمل دخول را به صورت ایستاده انجام می دهد . در این حالت به محض ارگاسم شدن ، خون به سمت مغز و سر حرکت می کند و باعث ایجاد احساس لذت شگفت انگیزی می شود .

حتما بخوانید : از لذت جنسی تا بیماری های آن

 

 پوزیشن سکس دستگاه کره سازی

این پوزیشن زناشویی بسیار مورد علاقه خانم هاست زیرا در این حالت ، خون بسیار زیادی به مغز زن هجوم می آورد و باعث احساس هیجان و سرخوشی او می شود . برای انجام این پوزیشن زن به پشت دراز می کشد و در حالی که پاهایش را بالا می برد و به پشت گردنش قلاب می کند آمادگی خود را برای برقراری رابطه با شریک جنسی اش اعلام می دارد . مرد نیز در این موقعیت روی زن چمباتمه می زند و عمل دخول را انجام می دهد . 

نکته ای که در رابطه با این پوزیشن سکس وجود دارد اداره کردن رابطه زناشویی به شکل ملایم است و مرد باید مراقب باشد که به گردن شریک جنسی اش فشار وارد نشود .

 

پوزیشن سکس هشت پا ( اختاپوس)

نحوه انجام دادن صحیح این پوزیشن سکس به این صورت است که ابتدا مرد در حالی که زانو هایش را خم کرده و دستانش را در پشت سرش ستون کرده است ، در رختخواب می نشیند . پس از آن همسرش میان پاهای او قرار می گیرد در حالی که کمی به سمت عقب خم شده و دستهایش را برای نگه داشتن بالاتنه اش ستون کرده و در آخرین مرحله ، زن پاهایش را روی شانه های همسرش قرار می دهد . در این پوزیشن زناشویی هم زن و هم مرد می توانند فعال باشند و با تکان دادن خود رفتار جنسی را انجام دهند .

 

حتما بخوانید: پوزیشن های بارداری

 کلام آخر

برقراری رابطه زناشویی برای زوجین می تواند به تداوم صمیمیت و عشق در رابطه زناشویی کمک کند . اگرچه معمولا زن و شوهر ها بارها و بارها این عمل را انجام می دهند اما رابطه جنسی صحیح مستلزم استفاده از بعضی پوزیشن های خاص سکس است .

بنابراین ، لازم است که زن و مردانی که به ارضا شدن طرف مقابلشان در سکس زناشویی اهمیت می دهند ، از بهترین پوزیشن ها استفاده کنند و لحظاتی که با همسرشان سپری می کنند را به لحظاتی رویایی تبدیل کنند .

 

در ادامه بخوانید : صفر تا صد خیانت

 

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ برای بهتر شدن رابطه جنسی چه کارهایی می توان انجام داد ؟

✔️ برای این منظور می توان از بهترین پوزیشن ها برای برقراری رابطه جنسی استفاده کرد که انواع آن ها در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است .2- ✔️ آیا رابطه جنسی را باید به اتاق خواب محدود کرد ؟

✔️ خیر برای تنوع ایجاد کردن در رابطه جنسی می توان این عمل را در قسمت های مختلف خانه انجام داد که یکی از بهترین پوزیشن ها برای ایجاد چنین تنوعی ، پوزیشن پروانه است . برای آشنایی با نحوه انجام این پوزیشن می توانید به متن مقاله رجوع کنید.3- در کدام پوزیشن زن و شوهر صمیمیت بیشتری احساس خواهند کرد ؟

در پوزیشنی که به نام غنچه گل رز شناخته می شود ، زن و شوهر بیشترین احساس صمیمیت را خواهند داشت و نحوه انجام این پوزیشن به طور کامل در مقاله بیان شده است .

منبع : بهترین پوزیشن برای سکس:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

همانطور که می دانید نیاز جنسی یکی از اصلی ترین نیازهای هر فرد است که از طریق آن افراد می توانند تولید مثل کنند . نیاز جنسی اگر در مسیر درست هدایت شود باعث آرامش روانی و روحی شده و همچنین اگر در مسیر درست قرار نگیرد باعث انحراف و اختلالات جنسی می شود .

زمانی که نیاز جنسی افراد سرکوب می شود یا در مسیر نادرست قرار می گیرد ، فرد به خود ارضایی، جق، جلق یا استمنا روی می آورد و نیاز خود را به این شکل تخلیه می کند ؛ که یک روش انحرافی نامیده می شود . خود ارضایی یعنی اینکه فرد در مواقعی که نیاز جنسی آن ها تامین نشود ، دست به آلت تناسلی خود می زند یا از روش های دیگر سعی می کند به لذت جنسی برسد .

عواملی که باعث می شود فرد به خود ارضایی روی بیاورد مختلف است اما مهم ترین آن تامین نیازهای جنسی است . خودارضایی که یک روش انحرافی نیز نامیده می شود می تواند عوارض و مضرات گوناگونی نیز برای زن و مرد داشته باشد .

 

دلایل خودارضایی

همانطور که گفتیم یکی از اصلی ترین دلایل استمنا یا جق می تواند عدم تامین نیاز جنسی افراد باشد ، از عوامل دیگر خود ارضایی می توان به زمانی که افراد در جمع قرار نمی گیرند ، آشنایان که جلق را پیشنهاد می دهند ، افرادی که در اوقات فراغت بیکار هستند ، افرادی که با جنس مخالف دوستی دارند ، آن هایی که به دنبال عوامل محرک جنسی هستند ، افرادی که دچار اختلالات روانی هستند یا آن هایی که لباس های نامناسب تن می کنند . قابل ذکر است که خود ارضایی در دختران با مردان متفاوت است.

 

زمانی که افراد در جمع قرار نمی گیرند

افرادی که تصمیم به خود ارضایی می گیرند سعی می کنند تنها باشند و در جمع حضور نداشته باشند . اغلب افرادی که تنها هستند به خود ارضایی فکر می کنند ؛ به طور کلی می توان گفت افراد تنها ، منزوی یا گوشه گیر بیشتر روی به جلق می آورند .

در نتیجه شاید تا به حال شنیده باشید که یکی از روش های ترک خود ارضایی ، این است که فرد تنها نماند و در جمع های خانوادگی یا دوستانه حضور داشته باشند . به طور کلی می توان گفت افرادی که روابط اجتماعی بالایی دارند کمتر به سمت استمنا می روند .

حتما بخوانید: صفر تا صد بلوغ جنسی و جسمی

آشنایان که خودارضایی را پیشنهاد می دهند

در صورتی که نزدیکان یا دوستان فرد عمل خود ارضایی را انجام دهند ، فرد را نیز تشویق می کند برای لذت جنسی ، خود ارضایی کند . همچنین دوستان منحرفی که در مورد مسائل جنسی و تحریک کننده صحبت می کنند باعث تحریک فرد شده ، در نتیجه فرد به خودارضایی روی می آورد . 

 

 

افرادی که وقت آزاد دارند

افرادی که بیکار هستند و برای زندگی خود برنامه ای ندارند ، دست به انجام هر کاری می زنند . علت اصلی تمامی مشکلات و انحرافات می تواند بیکاری و تنهایی باشد . جوانانی که در اوقات فراغت خود برنامه ای نداشته باشند و تنها باشند ، فکر آن ها ممکن است به عوامل انحرافی کشیده شود .

در نتیجه می توان گفت جوانان بیکار اغلب در تنهایی تسلیم وسوسه های شیطانی می شوند و به خودارضایی و دیگر مسائل انحرافی روی می آورند .

 

افرادی که با جنس مخالف دوستی دارند

در روابط دوستی دختر و پسر به یکدیگر ابراز علاقه می کنند حتی گاهی ممکن است در مورد مسائل جنسی نیز صحبت کنند و به دلیل ممنوعیت رابطه جنسی بین آن ها ، روی به خود ارضایی می آورند .

زمانی که دختر و پسر در مورد مسائل عاطفی یا جنسی با یکدیگر صحبت می کنند ، هر دو آن ها تحریک می شوند و پس از اینکه از هم جدا شده اند نیز ذهن آن ها از این افکار پر شده است و در نتیجه نیاز جنسی خود را از طریق استمنا تخلیه می کنند .

بیشتر بخوانید: همسرتان به چه روش هایی می تواند خیانت کند

آن هایی که در معرض عوامل محرک جنسی هستند

گاهی افراد از طریق ماهواره ، شبکه های اجتماعی یا اینترنت ، تصاویر و صحنه های تحریک کننده را مشاهده می کنند و به این دلیل که شریک جنسی ندارند دست به خودارضایی می زنند . حتی ممکن است لباس نامناسب در تن برخی از افراد باعث تحریک فرد شود و فرد را به سمت استمنا بکشد .

 

 

افرادی که دچار اختلالات روانی هستند

همانطور که گفتیم تامین نیازهای جنسی انسان اگر در مسیر درست باشد ، باعث آرامش روانی فرد می شود اما گاهی برخی از انسان ها بر این باور هستند که خود ارضایی نیز باعث آرامش می شود که باید گفت این چنین نیست .

به طور مثال برخی از افرادی که دچار اضطراب و استرس هستند فکر می کنند تنها راه رسیدن به آرامش ، استمنا است در نتیجه در زمان تنهایی به خود ارضایی روی می آورند . اما این آرامش موقتی است و زمانی که فرد به ارگاسم برسد این آرامش تمام می شود و گاهی حتی جواب عکس می دهد.

اغلب افراد پس از خودارضایی به مضرات و عوارض آن برای بدن فکر می کنند در نتیجه فرد احساس گناه می کند و همچنین عذاب وجدان نیز دارد که ممکن است استرس و اضطراب فرد را بیشتر کند .

 


آن هایی که لباس های نامناسب تن می کنند

شاید تا به حال این موضوع را نشنیده باشید که لباس های تنگ و چسبنده باعث می شود جریان خون در ناحیه کمر و لگن افزایش پیدا کند ، به این دلیل که افزایش جریان خون باعث تحریک آلت تناسلی فرد می شود و فرد تمایل بیشتری به خود ارضایی پیدا می کند . 

در نتیجه می توان گفت از لباس هایی که تنگ و چسبان هستند استفاده نکنید ؛ برای اینکه فکر شما به سمت خودارضایی نرود در زمانی که تنها هستید از لباس های مناسب داخل خانه و گشاد استفاده کنید که سبب تحریک آلت تناسلی نیز نشود .

در ادامه بخوانید: مراقب خود ارضایی کودکان خود باشید

سوالات متداول

 

1- ✔️ چرا افراد خودارضایی می کنند ؟

✔️ افراد به دلایل مختلفی ممکن است به خودارضایی روی بیاورند ، در زمانی که نیاز جنسی آن ها سرکوب شده باشند خوداراضایی می کنند که در متن مقاله بیشتر در مورد جزئیات توضیح داده شده است .2- ✔️ از نشانه های افرادی که خودارضایی می کنند چیست ؟

✔️ برخی از افرادی که عادت به تنهایی داشته و علاقه ای به حضور در جمع ندارند یا دچار اختلالات روانی مانند گوشه گیری و افسردگی شده باشند ممکن است در تنهایی خوداراضایی کنند .3- ✔️ آیا ممکن است در صورت داشتن رابطه جنسی باز هم فرد خودارضایی کند ؟

✔️ بی شک بلکه زیرا خودارضایی حتی ممکن است بین زن و مردی که ازدواج کرده اند نیز اتفاق بیفتد که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن اشاره شده است .

منبع : خود ارضایی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رابطه دهانی یا اورال سکس یکی از انواع رابطه جنسی است که فرد با دهان، زبان و لب های خود ناحیه تناسلی همسر و شریک جنسی را تحریک کرده که گاهی به ارگاسم و انزال می رسد.

سکس دهانی سلیقه ای بوده و برخی زنان و حتی مردان از انجام آن برای همسر و یا خودشان بیزارند و زوجین باید در مورد این موضوع نظر خود را به اشتراک گذاشته و در مورد آن صحبت کنند. این نوع رابطه فواید و مضراتی به همراه دارد که برای انجام آن باید مراقبت های لازم صورت گرفته و بهداشت شخصی رعایت شود.

برای انجام اورال سکس همانند رابطه جنسی به صورت دخول پوزیشن ها و انواع روش های مختلف وجود دارد که به رابطه هیجان داده و انجام آن را برای زوجین راحت تر می کند که در این مقاله در مورد انواع مختلف پوزیشن های رابطه دهانی توضیح داده شده است.

 

انواع پوزیشن های اورال سکس

برای انجام پوزیشن های اورال سکس زوجین باید با یکدیگر مشورت کرده و بهترین روش آن را با توجه به سلیقه شخصی انتخاب کنند لازم به ذکر است که قبل ساک زدن باید بهداشت تناسلی، شستشوی آن و مسواک زدن دندان ها حدود دو ساعت قبل صورت گرفته باشد، همچنین از کاندوم های مخصوص برای جلوگیری از بیماری های جنسی باید استفاده کرد.

در پوزیشن های دهانی گاهی زنان و مردان انزال و ارگاسم را تجربه می کنند که لذت رابطه جنسی را چندین برابر کرده و گاهی اورال سکس قبل دخول برای افزایش تحریک جنسی انجام می شود.

بهترین و راحت ترین پوزیشن های اورال سکس روشی است که فرد دریافت کننده رابطه دهانی دراز کشیده پاهای خود را باز کند و همسر رو به روی وی بنشیند و یا دراز بکشد طوری که دهان او به ناحیه تناسلی فرد نزدیک باشد، در ادامه بهترین انواع پوزیشن ها برای انجام رابطه دهانی شرح داده شده اند.

حتما بخوانید: ارگاسم در زنان

 پوزیشن 69 رابطهدهانی

یکی از معروف ترین پوزیشن ها برای سکس دهانی پوزیشن 69 ( شش نه ) است که در آن یکی از زوجین به پشت دراز کشیده و همسر وی بر روی او به طور عکس قرار می گیرد. در این نوع پوزیشن حالت زوجین مانند عدد 69 انگلیسی می باشد.

در این روش آلت مرد نزدیک دهان زن و واژن زن نیز نزدیک دهان مرد است و هر دو می توانند از رابطه دهانی لذت ببرند و برای تنوع جای خود را با یکدیگر عوض کنند.

 پوزیشن پهلو برای ساک زدن

در این نوع پوزیشن زوجین همانند مدل 69 قرار گرفته با این تفاوت که به پهلو می خوابند. در پوزیشن پهلو دیگر نیازی نیست که زن یا مرد روی همسر خود قرار گرفته بلکه به پهلو دراز کشیده اند و هر دو پای خود را باز نگه داشته تا اورال سکس انجام گیرد.

 پوزیشن کلاسیک در اورال سکس

راحت ترین و شایع ترین مدل برای انجام رابطه دهانی نوع کلاسیک بوده که در آن زن یا مرد به پشت دراز کشیده پاهای خود را باز کرده سپس همسر وی بین پاهای او نشسته یا دراز می کشد طوری که دهان همسر به ناحیه تناسلی فرد نزدیک باشد.

در این مدل اورال سکس برای راحت انجام دادن پوزیشن می توان زیر لگن فرد دریافت کننده بالشی قرار داد تا گردن همسر وی نیز مورد آسیب قرار نگیرد.

حتما بخوانید: انواع مدل های سکس

 

 

 پوزیشن داگ استایل دهانی

یکی از انواع پوزیشن ها برای اورال سکس نوع داگ استایل است که در آن زن به صورت چهار دست و پا نشسته و مرد پشت سر او می نشیند و صورت خود را به واژن زن نزدیک می کند.

برای راحتی انجام این پوزیشن زن باید پاهای خود را کمی از هم باز کرده تا مرد بین پاهای او قرار گیرد. این پوزیشن را برای ساک زدن مردان نیز می توان استفاده کرد اما به راحتی زن نیست.

 پوزیشن سکس دهانی صورت نشسته

در این پوزیشن که معمولا برای اورال سکس زنان استفاده می شود، مرد به پشت دراز کشیده و زن بر روی صورت او به حالتی که واژن با دهان تماس برقرار کند می نشیند و پاهای خود را دور طزف سر مرد قرار می دهد.

در این روش فرد گیرنده سکس دهانی می تواند برای جلوگیری از فشار به صورت همسر دستان خود را به جایی تکیه داده و وزن خود را بین پاها و دستان پخش کند. همچنین می توان در این نوع پوزیشن دهانی فرد دریافت کننده به پشت روی صورت شریک خود بنشیند.

 پوزیشن سکس دهانی لبه تخت

این نوع ساک زدن مانند نوع کلاسیک بوده که در آن فرد دریافت کننده به پشت لبه تخت دراز کشیده طوری که ناحیه تناسلی او سر تخت قرار گیرد و همسر وی پایین تخت نشسته و سر خود را بین پاهای وی قرار می دهد.

 پوزیشن دهانی مار

این پوزیشن همانند مدل 69 بوده اما به طور ایستاده است، در پوزیشن مار مرد ایستاده و زن که بر روی شانه های او نشسته است سر خود را پایین می آورد تا به آلت مرد نزدیک شود. این پوزیشن برای رابطه جنسی و دخول نیز وجود دارد.

این نوع رابطه دهانی قدرت جسمانی مرد و انعطاف پذیری زن را می طلبد و در صورتی که زوجین در خود این توانایی را نمی بینند باید از پوزیشن های دیگر استفاده کنند تا آسیبی به آن ها وارد نشود.

 پوزیشن دهانی کاپیتان

در این پوزیشن ساک زدن مرد یا زن روی زانو نشسته و فرد دریافت کننده رو به روی صورت او می ایستد، برای سکس دهانی زنان و دسترسی راحت به واژن، زن می تواند پاهای خود را روی شانه مرد قرار دهد.

برای راحتی انجام پوزیشن دهانی کاپیتان فردی که نشسته است می تواند به دیوار یا هر جای دیگری تکیه دهد.

 پوزیشن اورال سکس سر به زیر

در این روش رابطه دهانی مرد یا زن بر روی تخت دراز کشیده طوری که سر او لبه تخت قرار گیرد، سپس همسر وی که دریافت کننده رابطه دهانی است بالای سر او ایستاده و ناحیه تناسلی وی بالای دهان همسر قرار می گیرد.

 

 کلام آخر

به طور کلی برای انجام سکس دهانی و ساک زدن زن و مرد باید راحت ترین راه را انتخاب کرده و به نظر یکدیگر احترام گذارند، همچنین در زمان بارداری زن در صورت مانع نبودن انجام اورال سکس و مشورت با دکتر باید از پوزیشن هایی که کمترین فشار را به زن و جنین داخل رحم وارد می کنند استفاده کرد.

در ادامه بخوانید: پوزیشن های دوران بارداریسوالات متداول

 

1- ✔️ پوزیشن های رابطه دهانی چیست؟

✔️ پوزیشن های رابطه دهانی برای تنوع و راحت بودن انجام آن بوده که مدل های مختلفی دارد و در متن مقاله برخی از انواع آن ها شرح داده شده است.2- ✔️ چه پوزیشن هایی امکان رابطه دهانی برای هر طرف را فراهم می کنند؟

✔️ برخی پوزیشن ها مانند مدل 69 رابطه دهانی برای هر دو طرف رابطه را فراهم می کنند که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.3- ✔️ راحت ترین پوزیشن اورال سکس چیست؟

✔️ برخی از پوزیشن ها در رابطه دهانی نیازمند انعطاف و قدرت بیشتری است اما برخی دیگر بسیار راحت بوده که د رمتن مقاله انواع آن نام برده شده است.

منبع : پوزیشن رابطه دهانی:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رابطه جنسی دهانی و یا اورال سکس Oral sex یک نوع مدل رابطه جنسی بین زوجین در تمام سنین و فرهنگ ها است که در آن فرد با دهان ناحیه تناسلی همسر خود را تحریک می کند، این نوع رابطه معمولا قبل دخول و در مرحله تحریک جنسی رخ می دهد و گاهی لذت رابطه جنسی را افزایش می دهد.

سکس دهانی یا ساک زدن عوارض و مزایایی به همراه دارد که در صورت عدم رعایت برخی مسائل بهداشتی منجر به بروز بیماری های جنسی می شود. برخی زنان و در مواقعی مردان علاقه به برقراری رابطه جنسی دهانی نداشته و لذتی از آن نمی برند بنابراین دانستن نظر و عقیده شریک جنسی در این مورد و احترام به آن واجب است.

اورال سکس روش ها و پوزیشن های مختلفی داشته که برای راحتی و افزایش هیجان در رابطه مناسب اند، رابطه دهانی برای زنان و مردان متفاوت است که در این مقاله به توضیح کامل اورال سکس، عوارض و راه های درست برای انجام آن ارائه شده است.

 

اورال سکس چیست

اورال سکس (Oral sex) که به آن سکس دهانی و یا ساک زدن نیز می گویند پوزیشن یا نوعی رابطه برای تحریک جنسی است که گاهی منجر به ارگاسم می شود. در رابطه جنسی دهانی فرد ناحیه تناسلی همسر خود را با دهان، زبان و لب ها تحریک می کند که زنان و مردان هر دو می توانند آن را تجربه کنند.

اورال سکس برای زنان اسم کونیلینگوس (Cunnilingus) داشته و برای مردان فلاتیو (Fellatio) نامیده می شود که برای زنان به معنی تحریک ناحیه کلیتوریس و واژن زن با دهان یا زبان است و برای مردان به معنی تحریک آلت تناسلی با زبان، دهان و یا دندان می باشد که حالت مکیدن و لیسیدن دارد.

معمولا مردان بیشتر از زنان از ساک زدن و سکس دهانی استقبال کرده و بسیاری زنان از انجام این کار برای مردان و حتی برای خود انزجار داشته و لذتی نمی برند اما در صورت وجود علاقه معمولا قبل دخول هنگام تحریک جنسی برای افزایش لذت انجام گرفته و در مواقعی حین دخول و یا بعد آن نیز زوجین سکس دهانی برقرار می کنند، برخی زوجین نیز رابطه دهانی از طریق مقعد را انجام می دهند که خود منجر به انتقال بیماری های زیادی است.

معمولا مردان با ادامه دادن oral sex به انزال رسیده و گاهی برخی زنان نیز ارگاسم را در آن تجربه می کنند، در حالی که بسیاری نیز هستند که از این کار لذت کافی را نبرده و برای ارضا شدن به دخول نیاز دارند. اورال سکس لزوما برای افراد دگرجنس گرا نبوده بلکه در افراد همجنس باز نیز بسیار رایج است و روشی برای رسیدن به ارگاسم است. 

حتما بخوانید: رابطه جنسی دهانی

 

 

معایب اورال سکس چیست

سکس دهانی در کنار لذت و مزایایی که به همراه دارد دارای معایب زیادی نیز می باشد بنابراین برای انجام باید از ریسک های آن با خبر بوده و بهداشت کامل که شامل شستشوی ناحیه تناسلی، بهداشت دهان و استفاده از کاندوم های مخصوص را رعایت کرد، در اینجا برخی معایب و بیماری هایی که همراه با oral sex وجود دارند مطرح شده است.

 امکان انتقال بیماری مقاربتی

سکس دهانی بدون استفاده از کاندوم امکان ابتلا به بیماری های جنسی را به دلیل تماس مستقیم افزایش می دهد، این بیماری ها شامل هرپس، ایدز، سیفلیس و سوزاک می باشد.

 بیماری های غیر جنسی

در برخی مواقع ساک زدن منجر به بیماری های غیر جنسی مانند کلامیدیا در گلو می شود که باکتری این بیماری علاقه به نواحی مرطوب بدن مثل آلت تناسلی، واژن، دهان و گلو دارد.

 عادت به اورال سکس

ارگاسم در زنان ناشی از اورال سکس و تکرار آن موجب عادت به این روش شده و گاهی زن دیگر قادر به تجربه ارگاسم در دخول کامل نیست.

حتما بخوانید: کاندوم چیست

 

موارد کمک کننده به رابطه دهانی مناسب

برای انجام سکس دهانی مناسب و لذت بخش رعایت برخی نکات و موارد هم به لذت آن کمک کرده و هم منجر به رعایت بهداشت و محافظت از خود در برابر بیماری ها و عفونت می شود که در اینجا برخی از آن ها ارائه شده است.

 رعایت بهداشت دهان و ناحیه تناسلی

برای داشتن یک سکس دهانی مناسب و بدون خطر زوجین باید ناحیه تناسلی خود را شسته و بهداشت را برای آن رعایت کرده باشند همچنین رعایت بهداشت دهان نیز واجب بوده و در صورت وجود زخم در آن باید از ساک زدن خودداری کرد. فرد باید حدود دو ساعت قبل رابطه جنسی دندان خود را مسواک زند.

 استفاده از کاندوم مخصوص و دهانی

یکی از موارد لازم برای رعایت بهداشت و جلوگیری از بروز بیماری جنسی در oral sex استفاده از کاندوم های مردانه و کاندوم های زنانه مخصوص است که برخی آن ها طعم دار بوده و طعم های متفاوتی دارد. این کاندوم برای مردان روی آلت آن ها و برای زنان روی زبان مرد قرار می گیرد.

 استفاده از پوزیشن های مناسب

برای انجام اورال سکس زوجین می توانند از پوزیشن های رابطه دهانی و ساک زدن مثل پوزیشن مار و یا 69 استفاده کنند که هم به لذت این نوع رابطه کمک کرده و هم برای انجام آن راحت تر است.

 استفاده از رابطه دهانی در بارداری

رابطه جنسی دهانی در بارداری یکی از راه های مناسب برای وقتی است که رابطه جنسی از طریق دخول امکان پذیر نبوده و به جنین آسیب وارد می کند، بنابراین زوجین به سکس دهانی روی می آورند اما برای انجام آن نیز باید با پزشک خود مشورت کنند.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در بارداری

 کلام آخر

برخی جوانان و دختران در سنین پایین برای تجربه ارگاسم با شریک عاطفی خود در ازدواج سفید و یا رابطه دوست پسر دوست دختری از اورال سکس استفاده کرده تا به پرده بکارت آن ها آسیب وارد نشود اما ساک زدن و رابطه جنسی قبل ازدواج عواقبی مثل وابستگی، افسردگی، طلاق و بیماری ها ی جنسی در آینده را به همراه دارد زیرا معمولا قبل ازدواج افراد آزمایش مخصوص نداده و از بیماری خود خبر ندارند.

همچنین استفاده از رابطه دهانی و oral sex هنگام پریود دختران منجر به انتقال بیماری های جنسی زن به مرد و یا مرد به زن می شود، زیرا در این دوران دهانه رحم باز بوده و باکتری راحت تر انتقال می یابد.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در پریود

 

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ رابطه جنسی اورال چیست؟

✔️ در رابطه جنسی دهانی فرد ناحیه تناسلی همسر خود را با دهان، زبان و لب ها تحریک می کند که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.2- ✔️ عوارض رابطه دهانی چیست؟

✔️ اورال سکس در کنار لذت و مزایایی که به همراه دارد دارای معایب زیادی نیز می باشد بنابراین برای انجام باید از ریسک های آن با خبر بوده که در متن مقاله ارائه شده است.3- ✔️ برای رابطه دهانی مناسب چه راهکارهایی وجود دارد؟

✔️ برای برقراری رابطه دهانی لذت بخش و بی خطر باید موارد بهداشتی و نکات لازم را رعایت کرد که در متن مقاله توضیح آن ها ارائه شده است.

منبع : رابطه جنسی اورال چیست:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

حتما تا به حال برای شما پیش آمده که صبح از خواب بیدار شده و متوجه نعوظ آلت خود شده اید در حالی که رویای جنسی و تحریک را در خواب تجربه نکرده و نگران علت وقوع آن و سلامتی خود شده اید.

این نعوظ به نعوظ صبحگاهی معروف است که در مردان بسیاری پیش آمده و دلیل فیزیولوژیکی برای خود دارد، نعوظ صبحگاهی در پسران جوان بیشتر پبوده و لزوما به معنای تحریک جنسی نیست اما زمان مناسبی برای برقراری رابطه جنسی با همسر می باشد.

عوامل مختلفی منجر به نعوظ صبحگاهی هنگام بیداری شده و این نعوظ نشانه سلامت فرد است، عدم وجود آن گاهی خطرناک بوده و نیاز به بررسی پزشک دارد. در این مقاله در مورد نعوظ صبحگاهی، علت وجود، مشکلات ناشی از عدم وقوع و رابطه جنسی در این زمان توضیح داده شده است.

 

نعوظ صبحگاهی چیست

بسیاری از مردان و پسران نعوظ صبحگاهی یا توماسنس آلت تناسلی (nocturnal penile tumescence) را تجربه می کنند که این موضوع هم پدیده فیزیولوژی بوده و هم اطلاعات خوبی را در مورد عملکرد جنسی فرد می دهد.

نعوظ صبحگاهی در پسران جوان تر بیشتر رخ داده و دلیل فیزیولوژیکی دارد و عموما ناشی از رویای جنسی و تحریک نیست گرچه گاهی همراه با آن است. گاهی نعوظ صبحگاهی در کودکان خردسال و یا حتی جنین درون شکم مادر رخ می دهد اما مسئله نگران کننده ای نیست.

نعوظ صبحگاهی نشانه سالم بودن اعصاب و خونرسانی به آلت پسران و مردان است و در صورتی نبود آن یا ناقص بودن گاهی نشانه اختلالاتی مثل اختلال نعوظ است که در آن مرد توانایی حفظ نعوظ را ندارد.

نعوظ در طول خواب گاهی چندین بار رخ داده و معمولا پس از چند دقیقه رفع می شود اما در مواقعی تا یک ساعت هم ادامه دارد. در صورتی که این نعوظ بیش از 4 ساعت ادامه داشته باشد منجر به مشکلاتی در عملکرد روزانه و جنسی مرد شده و باید هر چه سریع تر برای تشخیص آن به پزشک مراجعه کرد.

حتما بخوانید: علت عدم نعوظ در مردان

 

 

علت نعوظ صبحگاهی

به طور کلی عوامل زیستی و فیزیولوژیکی منجر به نعوظ صبحگاهی در مردان می شود اما گاهی رویا و تحریک جنسی در خواب نیز این نعوظ را به همراه دارد، در این جا علت فیزیولوژیکی نعوظ صبحگاهی مطرح شده است.

 سیستم پاراسمپاتیک در مردان

سیستم پاراسمپاتیک (Parasympathetic) در انسان زمانی فعال است که فرد در آرامش به سر می برد، همچنین این سیستم برای هضم غذا، دفع مواد زائد بدن و تحریک جنسی نیز مسئول بوده بنابراین زمان خواب این سیستم فعال شده و مرد دچار نعوظ می شود.

 افزایش هورمون تستسترون

هورمون تستسترون که یکی از هورمون های جنسی در مردان بوده و نقش زیادی در فعالیت های جنسی دارد، صبح ها سطح بیشتری داشته بنابراین مردان نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنند، یکی از دلایلی که مردان در سنین 20 تا 30 سال نعوظ بیشتری را صبح ها مشاهده می کنند سطح بالاتر تستسترون در آن ها نسبت به سنین بالاتر است.

حتما بخوانید: پریود مردانه چیست

 

عدم وجود نعوظ صبحگاهی

برخی تصور می کنند وجود نعوظ صبحگاهی هنگام بیداری در مردان نشانه مشکل و بیماری بوده در حالی که نبود آن نشانه عدم سلامتی جنسی مرد است و عوامل زیادی منجر به عدم وقوع نعوظ صبحگاهی می شوند که در اینجا برخی از آن ها ارائه شده است.

 اختلال نعوظ

شایع ترین دلیل عدم وقوع نعوظ صبحگاهی اختلال نعوظ در مردان است، علت نعوظ ناقص در مردان به عوامل متفاوت زیستی و روانشناختی مربوط بوده که در آن مرد توان نعوظ و یا حفظ آن را ندارد.

در صورتی که مردان علائم و نشانه های این اختلال را دارند باید هر چه سریع تر در جهت درمان نعوظ ناقص خود اقدم کنند و یا برای پیشگیری از آن راه های مناسب را پیش بگیرند.

 افزایش سن

مردان با افزایش سن به دلیل کاهش سطح هورمون تستسرون و مشکلات نعوظی ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و دیگر عوامل تاثیر گذار دچار عدم نعوظ صبحگاهی می شوند.

 مشکلات خواب

افراد در طول شب مراحلی را برای خواب طی می کنند که در مرحله REM فرد رویا دیده و سیستم پاراسمپاتیک فعال است، در صورتی که مرد درگیر مشکلات خواب مثل بی خوابی باشد این مرحله را به مقدار کم تجربه کرده و نعوظ رخ نمی دهد.

 افسردگی

یکی از دلایل عدم وقوع نعوظ هنگام بیداری افسردگی بوده زیرا در این اختلال سطح تستسرون افراد پایین تر از حالت معمول است و مصرف قرص ضد افسردگی نیز منجر به عدم نعوظ صبحگاهی می شود.

 مصرف دارو

مصرف برخی دارو ها مثل دارو برای فشار خون بالا، شل کننده عضلات، داروی هورمونی، دارو تشنج، شیمی درمانی و ادرار آور منجر به عدم وقوع نعوظ صبحگاهی می شوند.

عوامل دیگری مثل دیابت، فشار خون بالا، وزن زیاد و بالا بودن سطح کلسترول در مردان نیز منجر به عدم تجربه نعوظ صبحگاهی می شوند.

حتما بخوانید: زودانزالی در مردان

 

رابطه جنسی در نعوظ صبحگاهی

بسیاری از محققان و روانشناسان داشتن سکس هنگام نعوظ صبحگاهی را تایید کرده زیرا سطح تستسترون مرد در بالاترین حالت ممکن قرار داشته و این موضوع به داشتن رابطه جنسی لذت بخش با همسر کمک می کند. سطح تستسترون مردان در ساعت 4 تا 8 صبح بیشترین حالت را داشته و اوج آن حدود ساعت 7 می باشد.

بنابراین در صورتی که تصمیم به برقراری رابطه جنسی با همسر هنگام نعوظ صبحگاهی را دارید مطمئن باشید که شرایط لازم فراهم است. بهتر است از شب قبل پرده ها کشیده شده باشند که نور صبحگاهی اتاق را روشن نکند، زیرا نور صبح باعث کاهش میل جنسی می شود.

از شب قبل اسپری دهان کنار تخت خود قرار دهید زیرا بویایی زنان قوی بوده و هنگام صبح بوی دهان آن ها را اذیت می کند، همچنین دمای بدن صبح ها کاهش یافته بنابراین برای گرم شدن بدن در آغوش هم قرار گرفته و پتوی مناسبی را قرار دهید و از پوزیشن های راحت تر در رابطه جنسی استفاده کنید.

 

 کلام آخر

همانطور که ذکر شد نعوظ صبحگاهی نشانه سلامتی شما بوده و جای نگرانی ندارد اما در صورتی که این نعوظ در شما کاهش یافته، قطع شود و یا همراه با درد باشد باید به پزشک مراجعه کرده تا علت را دریابید و برای رفع آن اقدام کنید زیرا این اتفاق گاهی نشانه شروع اختلال نعوظ در مرد است و باید از آن جلوگیری کرد.

در ادامه بخوانید: پوزیشن های سکسسوالات متداول

 

1- ✔️ نعوظ صبحگاهی در مردان چیست؟

✔️ نعوظ صبحگاهی زمانی رخ داده که مرد صبح ها از خواب بیدار شده و آلت او حالت ایستاده به خود گرفته است که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ علت نعوظ صبحگاهی چیست؟

✔️ نعوظ صبحگاهی عموما به معنی تحریک مرد و رویای جنسی نبوده بلکه دلیل زیستی دارد که در متن مقاله به طور کامل شرح داده شده است.3- ✔️ علت عدم وجود نعوظ صبحگاهی چیست؟

✔️ عدم رخداد نعوظ صبحگاهی در مردان نشانه عدم سلامتی جنسی ناشی از عوامل مختلف است که در متن مقاله علت آن مطرح شده است.

منبع : نعوظ صبحگاهی چیست:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

امروزه یکی از نگرانی های والدین تماشای رابطه جنسی شان توسط کودک است. به طور کلی زمانی که زوجین تصمیم به فرزند آوری می کنند و عضو جدیدی به خانواده شان اضافه می شود، خیلی از چیزهایی که مربوط به قبل از آمدن نوزاد بود، باید تغییر کند. یکی از مواردی که زن و شوهر ها باید در آن تغییراتی به وجود بیاورند، رابطه جنسی و معاشقه شان است.

حضور کودک در خانه، باعث ایجاد محدودیت برای سکس والدین شده و تبدیل به یکی از نگرانی های عمده آنان می گردد. معمولا برای پدر و مادر ها سوال پیش می آید که چه کنیم که فرزندمان متوجه رابطه جنسی ما نشود؟ اگر کودکمان رابطه جنسی ما را ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد و چگونه باید با او برخورد کنیم؟

در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم و به شما می گوییم که چگونه از این اتفاق پیشگیری کنید و در صورتی که با آن مواجه شدید چه عکس العملی بهترین گزینه خواهد بود.

 

اثرات منفی دیدن رابطه جنسی والدین بر کودک

برخی از والدین به دلیل این که تصور می کنند که کودکان چیزی از سکس و مسائل جنسی نمی دانند، روابط جنسی شان را در حضور فرزند خردسال خود به صورت آزادانه انجام می دهند؛ ولی این یک باور اشتباه است.

امروزه مشخص شده که حتی کودکان دو ساله نیز همه تصاویر و صدا ها را در حافظه شان ضبط می کنند. دیدن رابطه جنسی والدین و ضبط شدن آن در حافظه کودکان می تواند آسیب های بسیار عمیقی بر جای بگذارد که در این بخش از مقاله به آنها اشاره می کنیم.

ترس، اضطراب و تخیلات جنسی از اولین پیامد های دیدن رابطه جنسی والدین توسط کودکان است. کودکان تخیلات قوی و ذهن خلاقی دارند، آن ها برای هر چیزی که می بینند، در ذهنشان یک دلیل خلق می کنند. به عنوان مثال ممکن است علت غروب خورشید را خوابیدن آن در بدانند، یا باران را گریه ابر های ناراحت تصور کنند.

حتما بخوانید: کنترل ترس کودکان

بیایید حدس بزنیم که کودک سر و صداهایی که از اتاق خواب پدر و مادرش می شنود را چگونه تفسیر خواهد کرد؟ احتمالا با خود فکر می کند که پدر در حال آزار و اذیت و شکنجه مادر است. این گونه تصورات باعث ایجاد ترس و اضطراب در او خواهد شد.

موارد ذکر شده پیامد های اولیه مشاهده رابطه جنسی والدین است اما تاثیرات منفی تر و عمیق تر زمانی ایجاد می شود که والدین با برخورد نادرست خود کودک را هر چه بیشتر در ابهام فرو می برند. واکنش اشتباه والدین در چنین شرایطی کودک را مستعد مشکلاتی می کند که عبارتند ازک

 • افسردگی

 • مشکل در ایجاد روابط عاطفی

 •  اختلالات جنسی (سادیسم، مازوخیسم)

 • بلوغ زودرس

 • ترس از تنهایی

 • تنفر از رابطه جنسی در بزرگسالی

 • تمایل به آزار دیگران

 • شهوانی شدن

بیشتر بخوانید: خود ارضایی در کودکان

 

 

نحوه برخورد با کودکی که سکس والدین را دیده است

همانطور که بیان کردیم تماشای رابطه جنسی والدین، توسط کودکان یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای پدر و مادر ها بیفتد. تماشای این گونه صحنه ها می تواند سلامت روان کودک را به خطر بیندازد و برای آن ها ایجاد اضطراب و ترس کند. اما اگر چنین اتفاقی افتاد تصور نکنید که آینده فرزندتان تباه شده و کاری از دستتان بر نمی آید.

برخورد والدین در چنین شرایطی بسیار اهمیت دارد، به طوری که آنها می توانند با واکنش صحیح خود اثرات منفی را بکاهند یا با برخورد اشتباهشان تاثیرات عمیق تر و مخرب تری بر کودک بگذارند. در این بخش از مقاله برایتان شرح می دهیم که اگر به هر دلیلی در چنین موقعیتی قرار گرفتید، بهترین عکس العملی که می توانید نشان دهید چیست.

 خونسردی تان را حفظ کنید: اگرچه شوک بزرگی خواهد بود که فرزندتان شاهد رابطه جنسی تان باشد اما سعی کنید دستپاچه نشوید و خونسرد رفتار کنید.

 کودکتان را سرزنش نکنید: هرگز کودکتان را به خاطر این که به اتاقتان آمده، سرزنش نکنید زیرا این کار نگرانی او را تشدید کرده و عواقب وحشتناکی در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ارتباط صحیح والدین با فرزندان

 لباس هایتان را بپوشید: در اولین فرصت، بدن خود را بپوشانید. حتی اگر پوشیدن لباس ها مقدور نیست ملحفه را به دور خود بپیچید.

 به کودکتان روی خوش نشان دهید: فرزند خود را در آغوش بگیرید، با او صحبت کنید و از او بپرسید که آیا به چیزی نیاز داشته است که نیمه شب به سراغتان آمده؟

 به سوالات کودک پاسخ دهید: در صورتی که صحنه ای که دیده است برایش ایجاد سوال کرده، برایش توضیح دهید که چیزی که شاهدش بوده دعوا و کتک کاری والدینش نبوده است. به او بگویید که پدر و مادر هایی که یکدیگر را دوست دارند، از این طریق به یکدیگر ابراز علاقه می کنند، یکدیگر را می بوسند و در آغوش می گیرند.

 موضوع را پیگیری کنید: در صورتی که فرزندتان چیزی نپرسید، می توانید او را با محبت به اتاق خوابش راهنمایی کنید، اما این به معنی به خیر گذشتن همه چیز نیست. در اولین فرصت مثلا فردا صبح حتما با او صحبت کنید و از او بپرسید که دقیقا چه چیزی دیده و چه احساسی کرده است؟ این پرسش ها به شما کمک می کنند که مطابق با مشاهدات کودکتان به او توضیح دهید.

حتما بخوانید: چگونگی آموزش مسائل جنیسی به کودکان

 

نکاتی درباره نحوه برخورد والدین با کودکی که شاهد سکس آنها بوده

با رعایت اصولی که مطرح شد، می توانید تاثیرات منفی مشاهده سکس والدین را در فرزند خود به حداقل برسانید. در ادامه نیز نکاتی بیان کرده ایم که باید در توضیحاتی که به فرزندتان می دهید به آن ها توجه کنید.

 سوالات کودکتان درباره مسائل جنسی را گناه به حساب نیاورید و از پاسخ دادن به آن ها احساس شرمساری نکنید. در غیر این صورت آن ها از شما فاصله می گیرند و برای پاسخ سوالاتشان به سراغ منابع دیگری می روند که عواقب بدی به همراه خواهد داشت.

 از دروغ گویی پرهیز کنید، اما هرگز وارد جزییات نشوید و درباره اصل رابطه جنسی و فرایند آن به کودکتان توضیح ندهید.

 اگر کودکتان سوال غیر منتظره ای مطرح کرد، پاسخ فوری ندهید، ادامه صحبت را به جلسه بعد موکول کنید و برای خودتان زمان بخرید. در این فاصله می توانید با یک متخصص مشورت کنید و پاسخ سوال را به بهترین شکل ممکن بدهید.

 به کودکتان بگویید که درباره چیزی که دیده است در بیرون از منزل و برای کسی صحبت نکند.

 اگر فرزندتان به بلوغ رسیده و درباره مسائل جنسی مطلع است، لازم نیست که به او توضیحی دهید. اما اگر این موضوع تکرار شود لازم است که به او درباره حریم خصوصی والدین و رعایت برخی ملاحظات مانند در زدن قبل از ورود به اتاق توضیحاتی دهید.

در ادامه بخوانید: عوامل و علائم بلوغ زودرس

 کلام آخر

قطعا یکی از بدترین وقایعی که می تواند برای هر پدر و مادری اتفاق بیفتد این است که کودکشان شاهد سکس و رابطه خصوصی آن ها باشد. بهتر است تا حد امکان از وقوع این اتفاق پیشگیری کرد اما در صورتی که والدین با چنین مشکلی مواجه شوند، با برخورد صیحی و واکنش به موقع می توانند اثرات منفی دیدن چنین صحنه هایی را در کودک خود به حداقل برسانند.سوالات متداول

 

1- ✔️ اثرات منفی تماشای رابطه جنسی والدین بر روی کودک چیست؟

✔️ ترس، اضطراب، تخیلات جنسی و دیگر مواردی که در متن مقاله عنوان شده اند از اثرات منفی تماشای رابطه جنسی والدین توسط کودک می باشد.2- ✔️ نحوه برخورد والدین با کودکی که رابطه جنسی شان را دیده است باید چگونه باشد؟

✔️ نحوه برخورد صیحیح والدین در چنین شرایطی باید با خونسردی و به دور از دستپاچگی و سرزنش کودک باشد. توضیحات تکمیلی در این خصوص در متن مقاله بیان شده است.3- ✔️ اگر فرزندی که رابطه جنسی والدین را دیده است نوجوان باشد، باید با او چگونه رفتار کرد؟

✔️ در صورتی که فرزندی که شاهد رابطه جنسی والدینش بوده، نوجوان باشد و درباره مسائل جنسی اطلاعاتی داشته باشد، لازم نیست که با او صحبتی شود. ولی در صورتی که این موضوع تکرار شد باید اقداماتی صورت بگیرد که در متن مقاله بیان شده است.

منبع : مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 22 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

مادرانی که تصمیم به بارداری می گیرند، اغلب به طور دقیق با علائم دردناکی که در طی 40 هفته تجربه خواهند کرد آشنایی ندارند. بنابر این لازم است هم قبل از تصمیم به بارداری اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنند تا غافلگیر نشوند و هم در حین بارداری به طور مداوم نشانه هایشان را چک کنند تا از طبیعی بودن علائم مطمئن شوند.

اگر 40 هفته بارداری را به 3 دوره سه ماهه تقسیم کنیم می توانیم بگوییم که تقریبا علائم در هر کدام از دوره ها ثابت بوده و با دوره دیگر متفاوت هستند. در این مقاله قصد داریم که به هفته نوزدهم بارداری که در سه ماهه دوم قرار دارد بپردازیم و نشانه ها و وضعیت جنین را در این هفته بررسی کنیم.

 

وضعیت مادر در هفته نوزدهم بارداری

اگر در هفته 19 بارداری قرار دارید یعنی تقریبا نصف دوره حاملگی خود را پشت سر گذاشته اید. این هفته احتمالا ناراحتی ها و دردهایی همراه خواهد بود که اکثرا به دلیل تغییرات هورمونی و البته رشد جنین اتفاق می افتند. در این بخش از مقاله این درد ها و مشکلات را به همراه دلایل بروزشان به طور کلی برایتان شرح داده ایم.

 درد کمر

کمر درد جزو شایعترین شکایات بارداریاست و به ویژه در نیمه دوم بارداری شدت می گیرد. این درد ها به دلیل رشد رحم که باعث فشار به عضلات کمر می شود و همچنین تغییرات هورمونی ایجاد می شوند. برای تسکین این کمر درد می توانید ورزش هایی انجام دهید که باعث کشش و تقویت عضلات کمرتان می شوند. علاوه بر این استفاده از پد های گرم کننده شکم و کمر می توانند دردتان را کاهش دهند.

 گرفتگی و خون ریزی بینی

در هفته 19 بارداری سطح هورمون ها و جریان خون در بدنتان افزایش پیدا می کند، بنابراین احتمالا با علامت گرفتگی و خون ریزی بینی مواجه خواهید شد. 

 سرگیجه

افزایش سایز رحمتان، فشار زیادی به رگ های خونی وارد می کند که باعث کاهش جریان خون در مغز شما می شود و احساس سرگیجه را ایجاد می کند. اگر احساس ضعف یا سرگیجه داشتید بلافاصله دراز بکشید تا به خود و کودکی که در شکم دارید آسیبی وارد نکنید.

 بی خوابی

لگد زدن های کودک و تغییرات هورمونی دست به دست هم می دهند و خواب شبتان را مختل می کنند. نکته مهم این است که در چنین شرایطی به هیچ وجه دارو مصرف نکنید و سعی کنید با روش های طبیعی بر بی خوابی های شبانه خود غلبه کنید. به عنوان مثال به پهلو خوابیدن، قرار دادن بالش بین پاها، مصرف دمنوش (اسطوخودوس) می توانند مفید باشند.

حتما بخوانید: بی خوابی در بارداری

 

 

وضعیت جنین در هفته نوزدهم بارداری

در 19 هفتگی جنین شما تقریبا 23 سانتی متر قد و حدود 300 گرم وزن دارد. با این که بسیار کوچک به نظر می رسند اما بدنش به سرعت تکمیل می شود و هر روز برای زندگی کردن در این دنیا آماده تر می شود. در این بخش از مقاله رشد جنین در هفته نوزدهم بارداری بیان شده است.

 کامل شدن سیستم تناسلی

اگر کودکتان دختر باشد، طی هفته گذشته سیستم تناسلی بیرونی او کاملا شکل گرفته است و اکنون واژن و لوله های رحمی او در جای خود قرار می گیرند. همچنین تخمدان های او شروع به ساختن تخمک های اولیه می کنند. اگر فرزندی که در انتظار به دنیا آمدنش هستید، پسر باشد، در این هفته بیضه های او تشکیل شده و اندام تناسلی اش تکمیل می گردد.

 شکل گیری ورنیکس

ورنیکس (Vernix)، به عنوان پوست دوم شناخته می شود و از حدود هفته ۱۹ شروع به شکل گیری می کند. ورنیکس یک پوشش سفید و مومی شکل است که روی پوست نوزاد قرار می گیرد و غالبا قبل از تولد ناپدید می شود اگرچه نوزادان نارس معمولا با پوشش ورنیکس به دنیا می آیند. مزایای این پوشش جادویی عبارت است از:

 • ورنیکس مانند یک روان کننده عمل می کند و اجازه می دهد که جنین بهتر از کانال زایمان عبور کند، بنابراین عمل زایمان طبیعی را راحتتر می کند.

 • ورنیکس یک لایه ضد آب است که از پوست جنین در برابر مایع آمنیوتیک محافظت می کند.

 • از عفونت جلوگیری می کند.

 • به تنظیم دمای بدن جنین کمک می کند.

 • پوست جنین را مرطوب نگه می دارد.

 • ورنیکس خاصیت ترمیم کنندگی زخم دارد.

 شکل گیری چرخه خواب و بیداری

در حدود هفته 19 بارداری، الگوی خواب و بیداری جنین منظم تر می شود و ریتم شبانه روزی بدنش به تدریج شکل می گیرد البته کامل شدن این فرایند تا دوره نوزادی نیز ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:  اشتباهات در خواب نوزاد

 رشد ناخن ها

در این هفته ناخن های کوچک روی انگشتان دست و پای جنین پدیدار می شود.

 اضافه شدن چربی بیشتر

جنین شما قبلا شروع به ایجاد بافت چربی سفید کرده تا بتواند انرژی اش را ذخیره کند، اما اکنون برای گرم نگه داشتن بدن خود به چربی قهوه ای نیاز دارد، بنابراین بدنشان شروع به تولید این نوع چربی می کند.

 رشد ریشه دندان

اگرچه تا چند ماه پس از تولد، نمی توانید دندان های کودک خود را ببینید اما ریشه های آن ها در این هفته شکل می گیرند.

 

نشانه های حاملگی در هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری علائم خاصی دارد که برخی از آنها در هفته های قبل نیز وجود داشته اند و برخی نیز در این هفته شروع شده و تا چند هفته بعد ادامه خواهد داشت که در این بخش از مقاله به طور کامل بیان شده اند.

 مه آلودگی مغز

این حالت که در دوره بارداری بسیار به چشم می خورد، نوعی اختلال ذهنی است که با علائمی مانند عدم تمرکز حواس، مشکلات حافظه ای و شفاف نبودن محتوای ذهنی مشخص می شود. مشکل مه آلودگی مغز به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بارداری و همچنین یائسگی اتفاق می افتد و با نرمال شدن شرایط بهبود می یابد.

 ماسک بارداری

یکی از نشانه هایی که در هفته ۱۹ بارداری بروز می کند، لکه های تیره رنگی هستند که ممکن است روی بینی، گونه ها و پیشانی ظاهر شوند. این بیماری که در بارداری بسیار شایع است، کلوآسما (Chloasma) یا ماسک بارداری نام دارد. در واقع هورمون ها مسئول این لکه ها هستند و احتمالا بعد از زایمان به تدریج کمرنگ می شوند.

اما در حال حاضر باید از پوست خود مراقبت کنید زیرا قرار گرفتن در معرض نور آفتاب این رنگدانه های پوستی را تیره تر و بیشتر می کند. بنابراین سعی کنید زیر نور آفتاب قرار نگیرید و یا حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: عصبانیت در بارداری

تغذیه مادر در هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم، مادران باردار برای حفظ سلامت خود و فرزندشان باید به تغذیه خود اهمیت دهند و تا حد امکان از خوردن مواد مضر پرهیز کنند. از جمله خوراکی هایی که می توانند منبع ویتامین ها و مواد معدنی سالم باشند، میوه ها و سبزیجات تازه هستند. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که همه انواع میوه ها مفید نیستند و مصرف برخی از آن ها در دوره بارداری خطرات زیادی به همراه دارند. در این بخش از مقاله این میوه ها را معرفی کرده ایم تا از خوردن آن ها در دوره حامگی خود پرهیز کنید.

 آناناس: به زنان باردار توصیه می شود که تا حد امکان از این میوه دوری کنند زیرا آناناس حاوی آنزیمی به نام بروملین (Bromelain) است که دهانه رحم را باز کرده و باعث انقباضات رحمی می شود. بنابراین آناناس می تواند باعث زایمان زودرس در هفته نوزدهم حاملگی شود. علاوه بر این آناناس می تواند منجر به اسهال و در نهایت کم آبی بدن مادر شود که عوارض بدی در پی خواهد داشت.

 هلو: میوه دیگری که مادران باردار باید از آن اجتناب کنند هلو است زیرا میوه ای گرم محسوب می شود. مصرف هلو به مقدار زیاد می تواند گرمی بدن را افزایش داده و منجر به خونریزی داخلی و حتی سقط جنین در هفته ۱۹ بارداری شود. اگر هوس خوردن این میوه را کرده اید، می توانید آن را در حد متوسط اما بدون پوست استفاده کنید زیرا فولیکول های ریز روی پوست هلو باعث تحریک گلو می شود.

بیشتر بخوانید: علائم سقط جنین

 انگور: انگور عمدتا در دسته مغذی ترین میوه ها دسته بندی می شود، اما سوال اینجاست که آیا این میوه برای زنان باردار نیز مفید است؟ پاسخ این سوال خیر است. پوست انگور حاوی مقدار زیادی ترکیب رسوراترول (Resveratrol) است که برای مادران باردار یک ترکیب سمی است. علاوه بر این، سیستم هضم زنان در حین بارداری بسیار ضعیف است و هضم انگور بسیار سخت انجام می شود.

 هندوانه: آب هندوانه به طور کلی بدن را هیدراته نگه داشته و سموم مضر بدن را دفع می کند اما برای زنان باردار، مصرف این میوه خطرناک است. زیرا هنگام دفع سموم مضر، جنین در معرض خطر این سموم قرار می گیرد. از طرف دیگر مصرف زیاد هندوانه، باعث افزایش قند خون در زنان می شود و احتمال ابتلا به دیابت بارداری را بالا می برد.

 کلام آخر

اگرچه بارداری یک موهبت الهی است که به زنان اعطا می شود اما این هدیه الهی برای خانم ها چالش هایی را به وجود می آورد. چالش ها و تغییراتی که به واسطه حاملگی در بدن زنان به وجود می آید، گستره ای از تغییرات جسمی و عاطفی تا عادات غذایی را در بر می گیرد. در این میان، هر هفته از بارداری مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارد و لازم است که زنان باردار با نشانه ها و توصیه های غذایی مرتبط با هر کدام از این هفته ها آشنایی داشته باشند.

در ادامه بخوانید: بارداری پس از سقط جنین

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ وضعیت مادر در هفته 19 بارداری چگونه است؟

✔️ از جمله مشکلات مادران در هفته 19 بارداری می توان به سرگیجه، خون ریزی بینی، بیخوابی و غیره اشاره کرد که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده اند.2- ✔️ رشد جنین در هفته نوزدهم بارداری چگونه است؟

✔️ شکل گیری ناخن ها، ریشه های دندان، ورنیکس و غیره از جمله پیشرفت های جنین در هفته 19 هستند. برای آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.3- ✔️ نشانه های حاملگی در هفته 19 بارداری چیست؟

✔️ از نشانه های هفته نوزدهم بارداری می توان به مه گرفتگی مغز و ماسک بارداری اشاره کرد که در مقاله توضیح داده شده اند.

منبع : باید و نباید ها در هفته نوزدهم بارداری:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 22 دی 1399 | نظرات ()