نوشته شده توسط : sevda

همانطور که می دانید زن ومرد در رابطه زناشویی خود می توانند از انواع مختلف پوزیشن های جنسی استفاده کنند . علاوه بر آن رابطه جنسی نیز خود شامل انواع مختلفی همچون رابطه مقعدی ، رابطه دهانی و غیره خواهد شد .

نام دیگر رابطه دهانی ، یا سکس دهانی همان اورال سکس ( oral sex ) می باشد که اغلب زوجین به خصوص مردان به آن علاقه دارند . در رابطه دهانی زن و مرد با خوردن و یا لیسیدن آلت جنسی شریک زندگی خود سعی در تحریک جنسی او دارند .

آیا در اورال سکس زن و یا مرد به ارگاسم نیز خواهند رسید ؟ بله ممکن است اما در ابتدا باید بدانید که تمام افراد به رابطه دهانی و یا اورال سکس علاقه ای نداشته و حتی ممکن است از این عمل متنفر باشند . اغلب ممکن است بین زوجین یکی از آن ها از این عمل ناراضی بوده و خوشش نیاید .

تفاوت سلیقه میان علایق زوجین ممکن است در زندگی باعث اختلاف شود و در صمیمت میان آن ها تاثیر بگذارد . در واقع آنچه مهم است احترام به علایق و سلایق یکدیگر در رابطه زناشویی بوده که زوجین باید سکس را رابطه ای ببیند که دو طرف باید از آن لذت ببرند .

 

مفهوم رابطه جنسی دهانی

همانطور که می دانید یکی از انواع مختلف رابطه جنسی ، اورال سکس و یا همان رابطه جنسی دهانی یا همان ساک زدن ( to suck ) است . رابطه جنسی دهانی رابطه ای است که در آن زن و مرد تلاش می کنند تا با خوردن ، لیسیدن و یا زبان زدن طرف مقابل خود را تحریک کنند .

اغلب افراد حین رابطه جنسی ، این روش را دوس داشته اما برخی دیگه تمایلی به انجام این عمل ندارند که هر دو این حالات طبیعی می باشد . لازم است بدانید که برخی از زوجین برای تحریک بیشتر ، ایجاد تنوع در رابطه جنسی ، در زمان بارداری و یا همچنین پیشگیری از بارداری از رابطه جنسی دهانی استفاده می کنند .

در واقع انتخاب پوزیشن های مختلف رابطه جنسی دهانی نه تنها باعث تحریک فرد خواهد شد بلکه در مواردی نیز ممکن است فرد را به ارگاسم برساند . پوزیشن های مختلف سکس دهانی به این دلیل که باعث تحریک و در مواردی دیگر سبب ارگاسم می شود ، نوعی رفتار جنسی است .

برخی از افراد بر این باور هستند که رابطه جنسی اورال یا ساک زدن صمیمت زن و مرد را بیشتر خواهد کرد ، اما برخی دیگر ادعا دارند که مقاربت و نزدیکی سبب افزایش صمیمت زوجین خواهد شد . بیماری در رابطه جنسی دهانی ممکن است اما می توان گفت یکی از راه های انتقال بیماری های مقاربتی ، سکس دهانی است .

حتما بخوانید: از لذت جنسی تا بیماری های آن

 

 

 

دلیل لذت بخش بودن سکس دهانی و علاقه افراد به آن

بی شک بسیاری از مردان و یا زنان به دلیل تحریک و لذت زیاد به رابطه جنسی دهانی علاقه بسیاری دارند . در پوزیشن های مختلف رابطه جنسی دهانی در زنان ناحیه کلیتوریس آن ها به حداکثر میزان تحریک خود رسیده و حتی ممکن است به ارگاسم نیز برسند .

حس تحریک جنسی زنان در اورال سکس که یکی از نمونه های رابطه جنسی می باشد ،  می تواند هم اندازه لذت ارگاسم در مردان باشد ، لازم است بدانید که این روش برای زنانی که خشکی واژن دارند بسیار مناسب است . در مردان هنگام ساک زدن خون به آلت تناسلی آن ها هجوم آورده و باعث تحریک هر چه بیشتر آن ها خواهد شد .

لازم است بدانید که در رابطه جنسی دهانی تنها تمرکز فرد بر تحریک و به ارگاسم رسیدن شریک جنسی خود است به همین دلیل برای طرف مقابل بسیار لذت بخش می باشد . طبق مطالعات انجام شده رابطه جنسی دهانی در مردان و یا در زنان بسیار لذت بخش بوده است اما اغلب زنان به آن علاقه ای ندارند .

حتما بخوانید : پوزیشن سکس و سکس دهانی ماری

 

رابطه جنسی دهانی و بیماری های مقاربتی

آیا تا به حال می دانستید که رابطه جنسی دهانی نیز توانایی انتقال بیماری های مقاربتی را دارد ؟ شاید عجیب به نظر رسد اما در واقع اورال سکس یکی از روش های انتقال بیماری های جنسی در میان زن و مرد می باشد .

رابطه جنسی در صورتی سبب بیماری خواهد شد که فرد از کاندم برای آلت تناسلی اش یا از کاندم های دهانی استفاده نکنند . از جمله بیماری های مقاربتی که از طریق ساک زدن نیز انتقال پیدا خواهند کرد می توان به کلامیدیا ، ایدز ، سوزاک ، زونا ، سیفلیس و هپاتیت اشاره کرد .

امکان ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی با رابطه دهانی امکان پذیر بوده اما احتمال انتقال ایدز در مقایسه با روش های دیگر کمتر است . از همه بدتر این است که این بیماری ها در صورت فرد به صورت تبخال و یا تاول در اطراف دهن او دیده خواهد شد .

لازم است بدانید که احتمال ابتلا به بیماری مقاربتی زمانی افزایش پیدا خواهد کرد که زن و مرد مبتلا به بیماری های جنسی بوده و یا در دهان خود خراش و یا زخم داشته باشند حتی سطحی . در ادامه برخی از مراقبت های لازم در اورال سکس را بیان خواهیم کرد .

بیشتر بخوانید: کاهش اختلافات زناشویی

 

نکات مهم در هنگام برقراری رابطه جنسی دهانی


همانطور که گفتیم امکان ابتلا به بیماری های مقاربتی از طریق رابطه دهانی امکان پذیر بوده اما با رعایت نکات بهداشتی طرفین این خطرات کاهش پیدا خواهد کرد که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد :

پیش از انجام سکس دهانی شست و شو آلت تناسلی هم برای مردان هم برای زنان لازم و ضروری است تا میکروب ها و آلودگی ها تا حد امکان کاهش پیدا کنند .

زنان باردار اگر بارداری پر خطری دارند ، حتی از انجام رابطه جنسی دهانی نیز باید صرف نظر کنند زیرا اقباض های ارگاسم برای آن ها خطرناک می باشد .

پیش از اورال سکس مسواک نزنید ، زیرا خراش های سطحی در دهان هر چند کوچک احتمال ابتلا به بیماری را افزایش خواهد داد .

مردان نیز بهتر است از کاندم هنگام رابطه جنسی دهانی استفاده کنند تا انتقال بیماری کاهش پیدا کند .

در زمان به ارگاسم رسیدن همسرتان مایع منی او را قورت ندهید و فورا از دهن خود خارج کنید .

در صورت مشاهده تاول و یا زخم در دهن خود از انجام رابطه جنسی دهانی حتی اندک نیز پرهیز کنید زیرا ممکن است بیماری شما انتقال داده شود .

زمانی که زنی در ناحیه تناسلی اش عفونت و یا ترشحات غیر عادی ملاحضه کرد باید از انجام سکس دهانی پرهیز کند .

در ادامه بخوانید: عوارض رابطه جنسی مقعدی

 سوالات متداول

 

1- ✔️ مفهوم رابطه جنسی دهانی چیست ؟

✔️ رابطه جنسی دهان که نام های دیگر آن اورال سکس و یا ساک زدن می باشد که اغلب زوجین به دلیل تنوع در رابطه جنسی از آن استفاده می کنند که برای اطلاعات بیشتر در مورد آن لازم است متن مقاله را مطالعه بفرمایید .2- ✔️ چرا اغلب افراد به اورال سکس و یا رابطه جنسی دهانی علاقه مند هستند ؟

✔️ برخی از افراد به خصوص مردان به دلیل تحریک بسیار و رسیدن به اوج لذت جنسی به رابطه جنسی دهانی علاقه مند بوده که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .3- ✔️ آیا بیماری های مقاربتی از طریق رابطه جنسی دهانی قابل انتقال می باشند ؟

✔️ در واقع بله ، اگر مرد در صورت بیماری های جنسی از کاندوم برای آلت جنسی و یا کاندم دهانی استفاده نکنند ، بیماری ها قابل انتقال بوده است که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .

منبع : سکس دهانی یا رابطه جنسی ساک زدن چیست:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 22 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

یکی از اختلالات جنسی در مردان اختلال عدم نعوظ یا مشکل در حفظ آن است، این اختلال معمولا با افزایش سن و به دلیل سبک زندگی نادرست یا بیماری های مختلف به وجود می آید.

نعوظ ناقص در مردان منجر به اضطراب و استرس آن ها شده و رابطه جنسی لذت بخشی را به همراه ندارد، همچنین همسر مرد نیز از این موضوع رنج برده و رابطه با رضایتی را تجربه نمی کند.

بنابراین درمان و تقویت نعوظ برای این مردان واجب است، درمان های مختلفی برای نعوظ ناقص و عدم آن وجود داشته که برخی رفتاری، روانشناختی یا دارویی هستند، در این مقاله به راه های درمان و تقویت نعوظ ناقص و راهکار های پیشگیری از آن پرداخته شده است.

 

راه های تقویت نعوظ از راه های روانشناختی

گاهی عوامل روانشناختی مثل استرس، افسردگی و اختلافات زناشویی علت اختلال نعوظ بوده و برای درمان آن باید این عوامل را رفع کرد، در این جا برخی درمان های روانشناختی اختلال نعوظ مطرح شده است.

 کاهش استرس و اضطراب

یکی از علت های شایع نعوظ ناقص استرس و اضطراب مردان بوده که برای تقویت و درمان آن باید راه های کنترل استرس و اضطراب مثل ورزش، برنامه ریزی برای زندگی و تمرینات مراقبه و یوگا را به کار گیرند.

 درمان افسردگی

افرادی که از افسردگی رنج برده و قرض های ضد افسردگی مصرف می کنند به احتمال زیاد دچار اختلال نعوظ می شوند که برای رفع آن باید با پزشک خود صحبت کرده تا در صورت امکان راه های جایگزین دیگری برای درمان افسردگی و عدم نعوظ پیشنهاد دهد.

 رفع اختلافات زناشویی

مردانی که اختلال نعوظ ناشی از رابطه زناشویی نامناسب دارند باید با همسر خود مشورت کرده و برای حل اختلافات زناشویی و تقویت نعوظ راه حلی را بیندیشند، همچنین مراجعه به روانشناس جنسی راه حل مناسبی است.

 انجام ورزش های مخصوص نعوظ

برخی ورزش ها مثل یوگا، ایروبیک و حرکت کگل که برای تقویت عضلات لگن می باشد برای تقویت و درمان نعوظ ناقص مناسب است.

 تغییر سبک زندگی

سبک زندگی افراد بر عملکرد جنسی تاثیر داشته و در صورت ناسالم بودن آن منجر به نعوظ ناقص می شود بنابراین راه هایی مثل ترک سیگار و مواد و الکل، رژیم غذایی مناسب و ورزش برای تقویت و درمان عدم نعوظ مناسب است.

حتما بخوانید: راه های ترک سیگار

 

درمان زیستی نعوظ ناقص و عدم آن

در سال های اخیر درمان های پزشکی زیادی برای اختلال در نعوظ پیشنهاد شده است که برای استفاده از آن ها باید حتما با پزشک مشورت کرد، در این جا برخی راهکارهای زیستی برای درمان نعوظ ناقص مطرح شده است.

 دارو های کمکی برای نعوظ

برخی دارو ها مثل وایاگرا (Viagra)، لویترا (Levitra) و سیالیس (Cialis) جریان خون به آلت تناسلی مرد را افزایش می دهند.

داروی وایاگرا که معروف ترین آن است با افزایش دادن انتقال دهنده عصبی اصلی در نعوظ به نام اکسید نیتریک بر تقویت نعوظ تاثیر می گذارد. وایاگرا به صورت خوراکی بوده و باید حدود 30 تا 60 دقیقه قبل رابطه جنسی مصرف گردد.

 پمپ واکیوم برای نعوظ

پمپ های واکیوم در موارد حاد مثل زمانی که عدم نعوظ به طور کامل وجود دارد استفاده می شود. از این پمپ ها برای تحریک نعوظ و افزایش خونرسانی به آن استفاده می شود.

پمپ های واکیوم اجزای مختلفی داشته که شامل یک لوله پلاستیکی است که روی آلت قرار گرفته، یک پمپ که برای بیرون کشیدن هوا از لوله پلاستیکی کار می کند و یک حلقه پلاستیکی بر روی آلت می باشد.

این پمپ ها عوارضی مثل کاهش طول آلت را به همراه داشته بنابراین در صورت لزوم و عدم امکان جایگزینی راه های دیگر باید مورد استفاده قرار گیرند.

 کاندوم برقی برای نعوظ

یکی از انواع کاندوم ها، کاندوم برقی بوده که به صورت حلقه ای بر روی آلت مرد قرار گرفته و با لرزش خود منجر به حفظ و تقویت نعوظ می شود، این راه برای افرادی که نعوظ داشته اما در حفظ آن مشکل دارند مناسب است.

حتما بخوانید: کاندوم مردانه چیست

 

راه های پیشگیری از نعوظ ناقص

همانطور که می دانید با افزایش سن و به دلیل برخی عوامل دیگر امکان اختلال نعوظ در آینده برای مردان وجود دارد بنابراین باید برای جلوگیری از آن اقدام کرد، در این جا برخی راه های پیشگیری از اختلال نعوط و نعوظ ناقص مطرح شده است.

 • تغییر سبک زندگی

 • مراجعه به پزشک برای جلوگیری از بیماری دیابت، بیماری های قلبی و عروقی

 • معاینه منظم توسط پزشک

 • ورزش منظم

 • جلوگیری از استرس و کنترل آن

 • مراجعه به روانشناس برای حل مسائل و مشکلات زندگی

 • رژیم غذایی مناسب

در ادامه بخوانید: پریود مردانه چیست

 کلام آخر

در موراد بسیار واجب که فرد عدم نعوظ کامل را تجربه می کند، جراحی نیز یکی از راه های مورد استفاده است که در آن میله و دستگاهی را در دو طرف آلت تناسلی می کارند تا به نعوظ مرد کمک کند.

در غیر این صورت فرد می تواند علت عدم نعوظ یا نعوظ ناقص را پیدا کرده و برای رفع آن درمان های رفتاری، روانشناختی و پزشکی تجویز شده را استفاده کند، همچنین مراجعه به روانشناس جنسی باید در اولویت قرار گیرد.

 سوالات متداول

 

1- ✔️ تقویت نعوظ از راه های روانشناختی چگونه است ؟

✔️ گاهی عوامل روانشناختی مثل استرس، افسردگی و اختلافات زناشویی علت اختلال نعوظ بوده و برای درمان آن باید این عوامل را رفع کرد که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ درمان زیستی اختلال نعوظ چیست ؟

✔️ در سال های اخیر درمان های پزشکی زیادی برای اختلال نعوظ پیشنهاد شده است که برخی به صورت دارویی و در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.3- ✔️ راه های پیشگیری از اختلال نعوظ چیست ؟

✔️ برای جلوگیری از اختلال نعوظ ناشی از عوامل مختلف باید برای پیشگیری از آن اقدام کرد که راه های مناسب برای آن در متن مقاله شرح داده شده است.

منبع : درمان عدم نعوظ و نعوظ ناقص:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 21 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

نعوظ در مردان زمانی رخ داده که مرد تحریک جنسی شده و آلت او حالتی بر آمده به خود گیرد، نعوظ در مردان رخ داده تا امکان برقراری رابطه جنسی فراهم شده و در زمان انزال اسپرم مرد به تخمک راه پیدا کند.

علت نعوظ در مردان باروری و امکان برقراری رابطه جنسی لذت بخش است اما گاهی مردان دچار اختلال نعوظی شده و توانایی نعوظ یا حفظ ایستادگی آن را در طول رابطه جنسی ندارند.

این اختلال مشکلاتی در انزال و ارگاسم مرد و شریک جنسی او ایجاد کرده و علت آن اکتسابی، ارثی، فیزیکی یا روانشناختی است، در ضمن این اختلال معمولا با افزایش سن به دلایل مختلف به خصوص مشکلات عروقی به وجود می آید.

در این مقاله به بررسی علت نعوظ در مردان، دلایل فیزیکی و روانشناختی اختلال عدم نعوظ در سنین بالا و باقی مردان پرداخته شده است.

 

علت نعوظ چیست

همانطور که ذکر شد علت نعوظ در مردان راحتی در برقراری رابطه جنسی و باروری است، نعوظ زمانی رخ داده که مرد محرکی را دیده، بوییده یا لمس کند و در او حس تحریک جنسی ایجاد شود، هنگام نعوظ طول آلت تناسلی مرد زیاد شده و زمانی که انزال رخ دهد به حالت اولیه خود بر می گردد.

زمان تحریک جنسی، مغز مرد فرمان خونرسانی به رگ های خونی آلت را داده و آلت مرد حالتی بر آمده و ایستاده به خود می گیرد و تا زمانی که انزال رخ داده و مایع منی از آن خارج شود حالت خود را حفظ می کند. نعوظ ناشی از ترشح هورمون تستسترون در مرد بوده و چون صبح ها معمولا سطح این هورمون بالا است مردان دچار نعوظ صبحگاهی می شوند.

برخی مردان به دلایل مختلف مثل ترشح زیاد هورمون تستسترون و یا قرار گرفتن در معرض محرک های زیاد و خیال پردازی در زمانی که دلخواهشان نیست دچار نعوظ می شوند که لزوما به معنی علاقه فرد به رابطه جنسی و یا خود ارضایی در آن لحظه نیست.

حتما بخوانید: خود ارضایی در مردان

 

 

علت روانشناختی اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ زمانی رخ داده که مرد در برقراری نعوظ و یا پایدار ماندن آن دچار مشکل بوده و قبل انزال نعوظ را از دست بدهد، در گذشته تنها علت عدم نعوظ در مردان اضطراب و استرس تصور می شد، اما با گذشت زمان تحقیقات دلایل محکم دیگری را برای آن پیدا کردند که در اینجا برخی از آن ها را مشاهده می کنید.

 استرس و اضطراب

گاهی استرس و اضطراب منجر به اختلال در مغز و رساندن پیام آن برای خونرسانی به آلت یا کاهش سطح تستسترون شده و مرد در نعوظ دچار مشکل می شود، گاهی هم حواس پرتی هایی که همراه با اضطراب و استرس در مورد مسائل مختلف مثل کار در ذهن فرد ایجاد می شود فرد را از تحریک جنسی و تمرکز بر آن دور کرده و اختلال نعوظ به وجود می آید.

 افکار منفی در مورد عملکرد جنسی

برخی مردان به دلیل افکار منفی که در ذهن درباره عملکرد جنسی خود و یا عدم توانایی در برقراری آن دارند دچار عدم نعوظ می شوند که این مشکل معمولا در مردانی که رابطه های جنسی اول خود را تجربه کرده و یا اعتماد به نفس پایین تری دارند بیشتر دیده می شود.

در واقع این مردان ترس از شکست در رابطه جنسی داشته و همین ترس موجب حواس پرتی، استرس و نعوظ ناقص او می شود.

 اختلافات زناشویی

گاهی زوجین درگیر دعواها و اختلافات زناشویی می شوند که بر سکس و نعوظ مرد تاثیر منفی می گذارد، زیرا مرد به دلیل حواسپرتی ناشی از دعوا و یا عدم تحریک کافی تمرکز درست بر نعوظ ندارد.

 تاثیر افسردگی بر نعوظ

یکی از عوارض افسردگی و قرص های ضد افسردگی اختلال در نعوظ است، مردانی که درگیر این اختلال روانی هستند به دلیل نشخوار های فکری زیاد و کاهش سطح هورمون تستسترون دچار نعوظ ناقص می شوند. مشکلات نعوظی در 90 درصد مردانی که دارو های ضد افسردگی مصرف می کنند روی می دهد.

 اضافه وزن در اختلال نعوظ

از علت های دیگر اختلال نعوظ در مردان چاقی و اضافه وزن بوده زیرا هورمون های این افراد دچار عدم تعادل شده و منجر به این اختلال می شوند، گاهی اعتماد به نفس پایین در افراد چاق نیز علتی برای این مشکل است.

 سبک زندگی ناردست

برخی مردان به دلیل مصرف سیگار، رژیم غذایی نامناسب، عدم تحرک و موارد دیگر که شامل سبک زندگی می شوند دچار مشکلات جنسی از جمله نعوظ ناقص در سنین پایین می شوند.

حتما بخوانید: ترک سیگار

 

علت زیستی اختلال نعوظ در مردان

نعوظ مردان با سطح هورمون، جریان خون و اعصاب وی ارتباط داشته و اختلال در هر کدام از آن ها منجر به عدم نعوظ می شود که در این جا برخی از این علت های زیستی اختلال نعوظ نام برده شده اند.

 • مشکلات قلبی و عروقی

 • دیابت

 • فشار خون بالا

 • کلسترول بالا

 • چاقی و سندرم متابولیک

 • پایین بودن سطح هورمون تستسترون

 • مشکلات خواب مانند بی خوابی

 • بیماری کلیوی

 • افزایش سن

 • بیماری پارکینسون

حتما بخوانید: زود انزالی در مردان

علت اختلال نعوظ در سنین بالا

بر اساس تحقیقات زیادی که در زمینه نعوظ شده است ، یکی از علت های عمده اختلال نعوظ را افزایش سن مردان و پیامد پیری عنوان شده است، گرچه تمام مردان با افزایش سن دچار این عارضه نشده و بسیاری عملکرد جنسی مناسب را حفظ می کنند، اما برخی به دلایل مختلف که جلوتر نام برده شده درگیر آن هستند.

افزایش سن یکی از عواملی است که منجر به نعوظ ناقص شده و معمولا حدود دو سوم مردان بالای 50 سال تا اندازه ای دچار آن هستند، با این حال اختلال نعوظ کامل و دائمی قبل از 60 سالگی تقریبا نادر است. تحقیقاتی نشان داده اند که برخی مردان و زنان 80 تا 90 ساله و 90 تا 100 ساله کاملا قادر به برقراری رابطه جنسی لذت بخش بوده و همچنان آمیزش جنسی را داشته اند.

رایج ترین علت اختلال نعوظ در مردان مسن بیماری عروقی است که منجر به کاهش جریان خون به آلت یا کاهش توانایی آن برای نگه داشتن خون و نعوظ می شود. بنابراین سخت شدن شریان ها، فشار خون بالا و بیماری های دیگر مثل دیابت نعوظ ناقص یا عدم آن در سنین بالا را توجیه می کنند.

 

 کلام آخر

مردانی که دچار عدم نعوظ می شوند معمولا رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه نمی کنند اما جای نگرانی نبوده زیرا درمان های بسیاری برای این مشکل وجود داشته که برخی شامل رفتار درمانی و برخی درمان دارویی و زیستی مثل دارو وایاگرا هستند، گرچه بسیاری از مردان در سنین 20 تا 30 سالگی به دلیل سبک زندگی نادرست و اعتیاد به مواد دچار اختلال نعوظ شده و معمولا با اصلاح سبک زندگی رابطه جنسی خود را بهبود می بخشند.

در ادامه بخوانید: درمان عدم نعوظ و نعوظ ناقص

 سوالات متداول

 

1- ✔️ علت نعوظ در مردان چیست؟

✔️ علت نعوظ در مردان راحتی در برقراری رابطه جنسی و باروری است که در متن کامل نحوه نعوظ آلت تناسلی مردان شرح داده شده است.2- ✔️ علت روانشناختی اختلال نعوظ در مردان چیست ؟

✔️ دلایل مختلف روانشناختی مثل اضطراب و افسردگی منجر به مشکلات نعوظ در مردان شده که در متن مقاله باقی علت ها شرح داده شده است.3- ✔️ علت اختلال نعوظ در سنین بالا چیست ؟

✔️ اختلال نعوظ با افزایش سن رایج تر بوده و دلایل مختلفی مثل مشکلات عروقی منجر به آن می شوند که در متن مقاله توضیح آن را مشاهده می کنید.

منبع : علت نعوظ و عدم نعوظ در مردان:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 21 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رابطه جنسی میان زن و شوهر یکی از مهم ترین ارکان یک زندگی زناشویی است و برای ایجاد صمیمت و محبت میان زوجین کاملا لازم است. حال در شرایطی که مرد یا زنی به برقراری رابطه با شریک جنسی اش تمایلی نداشته باشد، شرایط برای هر دو نفرشان بسیار سخت خواهد شد.

عدم تمایل جنسی در همسران می توانند به دلایل متفاوتی اتفاق بیفتد که یکی از این دلایل همجنسبازی زن یا مرد است که در اینصورت این افراد با نام های لزبین و گی شناخته می شوند. اگر گرایش جنسی یکی از زوجین به همجنس خودش باشد، جای تعجبی ندارد که از سکس با همسرش لذتی نخواهد برد و اگر هم رابطه جنسی برقرار کند این کار را با بی علاقگی انجام خواهد داد.

در این مقاله نشانه های زنانی که لزبین هستند را بیان کرده و شما را با پیامد های زندگی با یک زن لزبین آشنا ساخته ایم. در نهایت نیز به شما نحوه برخورد صحیح با همسر لزبین تان را بیان کرده ایم تا بدانید که در چنین شرایطی تنها راه چاره طلاق نیست.

 

نشانه های لزبین بودن همسر

اگر جزو آن دسته از مردانی هستید که از رابطه جنسی با همسرشان لذت نمی برند، لازم است مشکل را بررسی کنید. آیا مشکل سرد مزاجی یا مشکلات جنسی شماست یا اشکالاتی در همسرتان وجود دارد؟ شاید یکی از دلایل سکس بدون لذتتان این باشد که همسرتان تمایلی به برقراری رابطه با شما ندارد و این کار را از سر عادت یا صرفا انجام وظیفه انجام می دهد.

اگر چنین است بهتر است که نشانه هایی که در این بخش از مقاله بیان کرده ایم را در مورد او بررسی کنید. زیرا ممکن است با یک زن لزبین ازدواج کرده باشید و این بی علاقگی او به جنس مردانه تان، به دلیل گرایش های همجنس خواهانه اش باشد.

 ریاست طلبی یکی از نشانه های زن لزبین

آیا در رابطه زناشویی تان، همسرتان تلاش دارد که همه چیز را کنترل و مدیریت کند؟ زنانی که لزبین هستند همواره می خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند، همواره یک همسر بله قربان گو می خواهند و جواب منفی از سوی شما آن ها را به شدت پرخاشگر می کند. درواقع او همه کاره رابطه است و شما را طوری به حاشیه می راند که به نظر می رسد در تصمیم گیری های زندگی مشترکتان هیچ نقشی ندارید.

 بی علاقگی به مسائل خانه داری نشانه زنان لزبین

زنان لزبین تفاوت هایی با زنان عادی دارند که نباید از چشمتان دور بیفتد. اگر زنتان برخلاف همسران دوستانتان علاقه ای به مسائل خانه داری یا دکوراسیون منزل ندارد، احتمال دارد که به دلیل لزبین بودنش باشد.

 مدل موی بیبر مدل مورد علاقه زنان لزبین

مدل موی جاستین بیبر سلبریتی خارجی که زمانی مد شده بود را به خاطر دارید؟ اگر زنتان یک همجنس باز باشد مدل موهای پسرانه و کوتاه را برای خود می پسندد و احتمالا مدل دلخواهش، مدل موی بیبر خواهد بود. زیرا زنان لزبین، به خصوص آن هایی که تمایل به فاعل بودن دارند، موهایشان را کوتاه نگه می دارند. 

 شناسایی زبان بدن زنان لزبین

زبان بدن همه چیز را درباره افراد افشا می کند، بنابراین به زبان بدن همسرتان توجه کنید. اگر حالت نشستن او به گونه ای است که پاهایش را باز می کند، یا هنگامی که حرف خنده داری می زنید برای تاییدتان به شما مشت می زند و یا هنگام راه رفتن قوز می کند؛ باید این نشانه ها را با دقت بیشتری بررسی کنید.

 مانیکور و آرایش ناخن های زنانی که لزبین هستند

اگر با یک زن لزبین ازدواج کرده باشید خواهید دید که او علاقه ای به بلند کردن و یا طراحی ناخن ها ندارد. حتی اگر در برخی موارد همسرتان ناخن هایش را بلند کند، متوجه خواهید شد ه ناخن های انگشت میانی، اشاره و یا حلقه را کوتاه نگه می دارد. این کار به این دلیل است که می خواهد از این انگشتان برای خود ارضایی استفاده کند و ناخن های بلند برایش مزاحمت ایجاد می کنند.

حتما بخوانید: خود ارضایی در زنان

 خنده های بلند و فریاد زدن نشانه ای دیگر برای شناسایی زنان لزبین

زنان لزبین معمولا مانند مردان با صدای بلند می خندد و فریاد های از ته دل می کشند. این موضوع می تواند یکی از نشانه هایی باشد که به شما می گوید همسرتان یک لزبین است پس بهتر است بقیه نشانه ها را نیز در مورد او چک کنید و هوشیار تر باشید.

 تجربیات گذشته همسرتان فاش کننده لزبین بودن او

قطعا همسرتان در رابطه با گذشته اش و دوستی هایی که داشته با شما صحبت می کند. ممکن است برایتان از روابط بسیار صمیمی با یکی از دوستانش بگوید، از کنار این خاطرات به راحتی نگذرید، آن ها را با دقت گوش دهید و در ذهن خود تحلیل کنید. بسیاری از خاطرات می توانند گی یا لزبین بودن همسر را لو دهند. اگر همسرتان سعی کرد که گذشته اش را پنهان کند نیز می توانید از یکی از دوستان نزدیک او سوال کنید.

 علایق مردانه در زنان لزبین

همه زنان یک سری علایق مشابه دارند به عنوان مثال آن ها حتما به تماشای برخی سریال های احساسی یا رمان های با موضوعات عاشقانه علاقه دارند. اما اگر زن شما یک لزبین باشد این گونه علایق را مسخره می کند و برایش کسل کننده خواهند بود. در عوض او جذب تمام موضوعاتی می شود که مورد علاقه مردان است.

 جذب زنان دیگر شدن نشانه زنان لزبین

گاهی برایتان پیش آمده که بخواهید کمی شیطنت کرده و با تعریف از یک زن بخصوص، حس حسادت زنانه همسرتان را برانگیخته کنید؟ اگر همسرتان یک لزبین باشد، قطعا شکست می خورید. زیرا او به جای این که با شما برخورد کند و یا ناراحت شود، موافقت خود را با حرفتان اعلام می کند و حتی ممکن است تعریفات بیشتری نیز اضافه کند.

 طفره رفتن از برقراری رابطه جنسی با همسر نشانه ای در زنان لزبین

اگر همسرتان یک زن لزبین باشد، تمایلی به برقراری رابطه با شما نخواهد داشت و به لز علاقه مند خواهد بود. بنابراین به طور مداوم از این کار طفره می رود و بی علاقگیش به وضوح مشخص است. این در شرایطی است که شما باور دارید همسرتان به لحاظ جنسی بسیار پر شور و حرارت است و تمایلات جنسی شدیدی دارد.

بیشتر بخوانید: رابطه زناشویی مناسب

 

 

مشکلات و پیامد های زندگی با همسر لزبین

زندگی کردن با یک زن لزبین می تواند پیامد ها و تبعاتی داشته باشد که در این قسمت از مقاله با آن ها آشنا خواهید شد.

 • سرکوب و طرد شدن میل جنسی به دلیل بی علاقگی همسر لزبین به سکس 

 • آسیب دیدن عزت نفس به دلیل ناتوانی در به ارگاسم رساندن همسر لزبین

 • شک کردن به خود و نگرانی در مورد نواقصی که ممکن است در وجودتان باشد که باعث بی میلی همسر لزبین تان می شود

 • نگرانی در مورد فرزندان و چگونگی مطلع کردن آن ها از شرایط ناگوار

 • از بین رفتن اعتماد به همسر لزبین و دروغ پنداشتن تمامی اتفاقات

 • ترس و نگرانی بابت آینده زندگی مشترکتان

 • ترس از ابتلا به انواع بیماری های آمیزشی از جمله ایدز

 

بیشتر بخوانید: سوالات شناخت علایق همسر

 

نحوه برخورد با همسر لزبین

احتمالا پس از این که متوجه می شوید که همسرتان یک لزبین است، دچار شوک و سردرگمی خواهید شد و اولین چیزی که به ذهنتان می رسد طلاق و پایان دادن به زندگی زناشوییتان است. اما کمی دست نگه دارید، ابتدا این بخش از مقاله را مطالعه کنید و نکات ارائه شده را به کار ببرید تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. 

 قبل از هر چیز لازم است که از سلامتی خود مطمئن شوید، زیرا احتمال انتقال انواع بیماری های مقاربتی از همسر لزبین تان وجود دارد. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به یک متخصص برای بررسی وضعیت سلامتی تان است.

 برای گفتن این مسئله به فرزندانتان عجله نکنید و برای این که این موضوع را به درستی با آن ها مطرح کنید حتما از یک مشاور حرفه ای کمک بگیرید. باید به فرزندانتان اطمینان دهید که همچنان برایتان مهم و دوست داشتنی هستند و هیچ مسئولیتی در قبال اتفاقی که افتاده ندارند.

حتما بخوانید: آسیب های طلاق برای فرزندان

 تجربه انواع احساسات خشم، ناراحتی، غم و غیره کاملا طبیعی است پس به خودتان کمی زمان بدهید تا این احساسات فروکش کنند و بعد تصمیم لازم را بگیرید که آیا می خواهید زندگی تان را ادامه دهید یا خیر. به خاطر داشته باشید که هرگز در اوج عصبانیت و خشم تصمیم نگیرید.

 هرگز خودتان را به دلیل گرایشات جنسی همسرتان سرزنش نکنید. اگر همسرتان لزبین است این موضوع تقصیر شما نیست.

 سعی کنید به خود بقبولانید که همه چیز دروغ و خیانت نبوده و تمام روز ها و تجربیات خوبتان واقعی بوده اند، میان آن ها تمایز قائل شوید.

 در صورتی که در نهایت تصمیم به طلاق گرفتید، حتما به یک مشاور طلاق مراجعه کنید و با آگاهی کامل از آینده ای که در انتظارتان است این کار را انجام دهید.

 

 

 کلام آخر

اگرچه فهمیدن این که همسرتان یک لزبین است، تجربه طاقت فرسایی خواهد بود، اما این موضوع را درک کنید که شما در گرایشات جنسی انحرافی او نقش و تقصیری ندارید. اجازه دهید که احساسات منفی و خشم تان فروکش کند و سپس با مراجعه به مشاور برای آینده زندگی مشترکتان بهترین تصمیم بگیرید. 

در ادامه بخوانید: نشانه های همسر گی

 

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ نشانه های زن لزبین چیست؟

✔️ زنان لزبین علاقه های مردانه دارند، حس ریاست طلبی دارند و دیگر نشانه هایی که در متن مقاله بیان شده است.2- ✔️ مشکلات زندگی با یک زن لزبین چیست؟

✔️ سرکوب تمایلات جنسی، از دست دادن عزت نفس و غیره از پیامد های زندگی با زن لزبین هستند که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده اند.3- ✔️ نحوه برخورد با زن لزبین باید چگونه باشد؟

✔️ در مواجهه با زن لزبین نباید با خشم تصمیم گرفت، باید به مشاور مراجعه کرد و دیگر مواردی که در مقاله بیان شده است.

منبع : نشانه های زن همجنس باز:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

یکی از اختلالات و مشکلات جنسی در مردان اختلال نعوظ است که در آن فرد قادر به رسیدن نعوظ و یا نگه داشتن آن در طول رابطه جنسی نیست که این مشکل منجر به ایجاد اختلال در رابطه جنسی شده و همسر او نیز لذت نمی برد.

این اختلال به دلیل عوامل روانشناختی یا جسمی به وجود آمده که شناخت آن به رفع و درمان کمک می کند، گاهی هم مشکل نعوظ مقطعی بوده و به دلیل عواملی مثل ارتباط زناشویی نامناسب و یا استرس ناشی از کار به وجود می آید و پس از مدتی برطرف می شود.

درمان و راهکار های زیادی برای رفع اختلال نعوظ وجود داشته که برخی شامل دارو بوده و برخی درمان رفتاری و روانشناختی است، در این مقاله به اختلال نعوظ، علت وجود و درمان آن پرداخته شده است.

 

اختلال نعوظ چیست

ناتوانی در رسیدن به نعوظ و یا حفظ آن برای یک رابطه جنسی کامل و رسیدن به انزال، اختلال نعوظ نام دارد که قبلا به آن ناتوانی جنسی (عنن) نیز می گفتند که در dsm 5 ملاک هایی برای آن تعیین شده است.

این اختلال کم نبوده و در مردان زیادی به دلایل مختلف مثل استرس به وجود می آید که نشانه ای از عدم سلامتی جنسی بوده و نیاز به درمان دارد.

اختلال نعوظ در مردان منجر به عدم انزال در آن ها شده و امکان برقراری رابطه جنسی صحیح برای فرد فراهم نیست این موضوع خود منجر به عدم لذت و نارضایتی همسر وی شده و مشکلاتی در پی دارد.

مشکل نعوظ ناشی از عوامل روانشناختی، جسمی یا ترکیب این دو است که فرد در نوع دائمی آن میل جنسی داشته اما هیچ وقت قادر به نعوظ و یا حفظ آن نیست.

در اختلال نعوظ اکتسابی مرد میل جنسی داشته و تا به حال حداقل یکبار تجربه رابطه جنسی موفق و همراه با انزال را داشته اما در حال حاضر توانایی حفظ سفتی آلت را ندارد.

اختلال دائمی نعوظ نسبت به اختلال اکتسابی آن نادر بوده و معمولا همه مردان در طول زندگی خود یکبار مشکل نعوظ را تجربه کرده اند، تحقیقاتی ثابت کرده اند که حدود 7 درصد پسران 18 و 19 ساله و 18 درصد مردان 50 تا 59 ساله درگیر اختلال نعوظ هستند.

حتما بخوانید: زود انزالی در مردان

 

 

علت اختلال نعوظ

برخی افراد متخصص اختلال نعوظ را عمدتا ناشی از اضطراب دانسته اما عوامل روانشناختی و جسمی دیگری نیز منجر به بروز این مشکل می شود که در این جا برخی را مشاهده می کنید.

 افکار منفی در مورد عملکرد جنسی

برخی مردان هنگام برقراری رابطه جنسی دچار حواس پرتی به دلیل نگرانی از عملکرد جنسی و موفقیت آمیز بودن آن داشته و این افکار منفی در نعوظ آن ها اختلال ایجاد می کند.

 استرس و اضطراب

رایج ترین علت اختلال نعوظ وجود استرس و اضطرابناشی از عوامل مختلف مثل فشار زندگی، مالی و... است که بر رابطه زناشویی مناسب و سلامت روان فرد هم تاثیر می گذارد.

 افزایش سن مردان

با افزایش سن مردان و میانسالی آن ها به دلیل برخی عوامل مثل افزایش فشار خون، بالا بودن کلسترول و مشکلات قلبی نعوظ و حفظ آن سخت تر شده و منجر به اختلال در این حوزه می شود.

 اختلافات زناشویی و نعوظ مرد

گاهی مشکلات و اختلافاتی که مرد با همسر خود تجربه می کند بر روی رابطه جنسی آن ها و نعوظ مرد تاثیر می گذارد و آن را دچار مشکل می کند، اختلال در نعوظ خود منجر به مشکلات بیشتر با همسر می شود.

 نعوظ همراه با افسردگی

مردانی که دچار انواع افسردگی هستند و قرص های ضد افسردگی مصرف می کنند گاهی با مشکلات میل جنسی کم و اختلال نعوظ رو به رو می شوند.

 سبک زندگی مرد

گاهی مردان در سنین کم بین 20 تا 30 سالگی درگیر اختلال نعوظ می شوند که به سبک زندگی نادرست آن ها مثل عدم تحرک و ورزش، رژیم غذایی نامناسب و مصرف سیگار و الکل مربوط است.

برخی عوامل دیگر مثل کاهش سطح تستسرون مرد، مشکلات خواب، اضافه وزن و دیابت نیز منجر به مشکل نعوظ می شوند.

حتما بخوانید: مهارت زندگی چیست

 

درمان مشکل نعوظ

افرادی که دچار مشکل نعوظ هستند باید به پزشک و مشاور جنسی مراجعه کرده تا علت آن را دریابند و برای حل آن راه حلی بیندیشند در این جا برخی از راه های درمان اختلال نعوظ مردان ارائه شده است.

 کاهش و کنترل استرس

مردان برای رفع مشکل نعوظ ناشی از استرس باید از راه های کنترل استرس مانند تمرینات یوگا، ورزش و هدف گذاری استفاده کنند.

 قطع مصرف مواد مخدر و الکل

برای درمان و رفع اختلال نعوظ ترک سیگار و الکل و هر مواد مخدر دیگری که فرد مصرف می کند یکی از راه حل های موثر است.

 رفع مشکلات با همسر

زوجینی که از رابطه جنسی خود به دلیل اختلال نعوظ مرد و مشکلات بین فردی رنج می برند باید با روش های مختلف مثل حرف زدن با هم و حل اختلافات زناشویی این مشکل را رفع کنند.

 استفاده از کاندوم برقی

یکی از راه های حفظ نعوظ استفاده از کاندوم برقی حین رابطه جنسی است، این کاندوم حلقه مانند بوده و دور آلت مرد قرار می گیرد و با لرزش خود نعوظ را حفظ می کند.

 استفاده از دارو های مخصوص

برخی دارو ها برای رفع مشکل نعوظ بوده که با تجویز پزشک قابل استفاده هستند مثل وایاگرا، لویترا و سیالیس که مصرف وایاگرا باید 30 تا 60 دقیقه قبل دخول باشد.

در ادامه بخوانید: کاندوم مردانه چیست

 کلام آخر

راه های درمانی دیگری مثل استفاده از پمپ وکیوم و تزریق دارو های خاص برای رفع اختلال نعوظ وجود دارد، اما معمولا افراد با تغییر سبک زندگی، ورزش و رژیم غذایی مناسب می توانند آن را رفع کنند در غیر این صورت مراجعه به روانشناس جنسی نیز یکی از راه های مناسب برای علت یابی و درمان این مشکل است.سوالات متداول

 

1- ✔️ اختلال نعوظ چیست ؟

✔️ ناتوانی در رسیدن به نعوظ و یا حفظ آن برای یک رابطه جنسی کامل و رسیدن به انزال، اختلال نعوظ نام دارد که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ علت اختلال نعوظ چیست ؟

✔️ برخی افراد متخصص اختلال نعوظ را عمدتا ناشی از اضطراب دانسته اما عوامل روانشناختی و جسمی دیگری نیز منجر به بروز این مشکل می شود که در مقاله توضیح داده شده است.3- ✔️ درمان مشکل نعوظ چیست ؟

✔️ افرادی که دچار مشکل نعوظ هستند باید به پزشک و مشاور جنسی مراجعه کرده تا علت آن را دریابند و برای حل آن راه حلی بیندیشند که در متن مقاله توضیح آن ارائه دشه است.

منبع : اختلال نعوظ:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

نعوظ زمانی رخ داده که فرد دچار برانگیختگی جنسی شده و آلت او برآمده و برجسته شود، زمان نعوظ امکان برقراری رابطه جنسی برای مردان فراهم شده و تا زمان انزال و تجربه ارگاسم آلت بر آمده می ماند. نعوظ معمولا برای مردان به کار رفته اما به برآمدگی و بزرگ شدن کلیتوریس در زنان نیز آن را نسبت می دهند.

عوامل زیادی منجر به نعوظ در مردان شده و در زمان های مختلفی مثل صبح ها بعد خواب رخ می دهد که گاهی منجر به دردسر و خجالت فرد می شود، نعوظ با دیدن، لمس کردن و یا حتی بوییدن یک محرک رخ داده که به معنی آماده بودن آلت مرد برای انزال و رابطه جنسی است اما تنها علت نعوظ تحریک نیست و گاهی هورمون ها در این موضوع دخیل هستند.

برخی مردان دچار اختلال نعوظ بوده و در حفظ آن مشکل دارند که برای رفع آن باید به پزشک مراجعه کرده و راه های موجود برای درمان را به کار گیرند؛ در این مقاله به تعریف نعوظ در مردان و زنان، نعوظ صبحگاهی و اختلالات نعوظ پرداخته شده است.

 

نعوظ و علت آن چیست

نعوظ از از سن های پایین امکان پذیر بوده و در بلوغ جنسی امکان انزال همراه با آن وجود دارد، در نعوظ اعصاب مغز پیام های شیمیایی به رگ های خونی آلت مرد می فرستند و به واسطه این تغییر خون در مجرای آلت تناسلی به جریان افتاده و آلت حالتی ایستاده، بر آمده و سفت به خود می گیرد. این بر آمدگی آلت تا زمان رسیدن انزال مرد و خروج مایع منی خود را حفظ می کند.

نعوظ در زنان نیز رخ داده به این صورت که زمان تحریک، ناحیه کلیتوریس زن بر آمده و بزرگ شده و تا زمان انزال و ارگاسم زن به حالت خود باقی می ماند.

نعوظ ابتدا از ذهن فرد شروع شده، زمانی که فرد لمس شده، بویی را حس کرده و یا محرک خاصی را ببیند مغز او فرمان نعوظ را صادر می کند که گاهی ناخواسته بوده و منجر به دردسر برای فرد می شود.

نعوظ برای باروری و تولید مثل لازم بوده و بخشی از روند آزاد سازی اسپرم در مردان است و زمانی که مایع منی مرد از آلت خارج شده و انزال رخ دهد این نعوظ از بین می رود و برآمدگی آلت نیز می خوابد.

در مطالعاتی نشان داده شده که مردان با آلت تناسلی کوتاه تر هنگام نعوظ افزایش طول آلت تا 86 درصد را تجربه می کنند در حالی که مردان با آلت بلندتر حدود 47 درصد افزایش طول در این موقعیت را دارند.

گاهی مردان به دلیل نعوظ و نرسیدن به انزال دچار درد در ناحیه آلت خود شده زیرا در این حالت مایعی در اطراف پروستات وی جمع شده و منجر به درد شدید می شود و تا زمان انزال ادامه دارد.

حتما بخوانید: زود انزالی در مردان

 

 

نعوظ صبحگاهی چیست

نعوظ صبحگاهی که به آن توماسنس آلت تناسلی (Nocturnal penile tumescence)  نیز می گویند زمانی رخ داده که مرد از خواب بیدار شده و آلت او در حالت بیدار و ایستاده است، این رویداد معمولا در پسران جوان بیشتر رخ داده و لزوما به معنای تحریک جنسی نیست و دلایل مختلفی دارد که در این جا چند مورد ارائه شده است.

 تغییرات هورمونی

صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب سطح تستسترون مرد ها در بیشترین حالت ممکن قرار داشته و به مرور زمان در حوالی عصر سطح آن کاهش می باید. افزایش این هورمون منجر به نعوظ صبحگاهی در مردان و پسران می شود.

 تحریک جنسی

بدن و جسم مردان در خواب از اتفاقات محیط با خبر بوده و گاهی به دلیل تحریک و یا لمس غیر عمدی در خواب دچار نعوظ می شود، همچنین خواب دیدن در مورد مسائل جنسی نیز گاهی نعوظ مردان و احتلام در خواب را به همراه دارد.

 سیستم پاراسمپاتیک مردان

سیستم سمپاتیک (Sympathetic) در افراد برای واکنش به اتفاقات و جنگ و گریز در بدن فعال می شود و پاراسمپاتیک (Parasympathetic) برای حفظ آرامش است و در زمان استراحت فعال بوده و چون مسئول تحریک جنسی نیز می باشد در زمان خواب فرد دچار نعوظ می شود.

حتما بخوانید: پریود مردانه چیست

 

اختلال و مشکلات نعوظ چیست

برخی مردان دچار اختلال در نعوظ بوده که به دلایل مختلفی مثل افزایش سن، اضطراب و یا عوامل ارثی رخ می دهد و فرد را دچار مشکل می کند و یا برخی دچار شکستگی آلت تناسلی می شوند که در اینجا این دو مشکل شرح داده شده است.

 اختلال نعوظ

زمانی که فرد توان نعوظ نداشته و یا قدرت نگه داری آن را تا اتمام رابطه جنسی و انزال ندارد دچار اختلال نعوظ می باشد، این مرد حس جنسی و تحریک را داشته اما قادر به حفظ نعوظ نیست، بنابراین انزال را تجربه نکرده و شریک جنسی او نیز از این موضوع لذت نمی برد. معمولا این اختلال عدم نعوظ اکتسابی بوده و تعداد افرادی که به طور دائمی درگیر آن هستند بسیار محدودند.

برای درمان اختلال نعوظ روش های بسیاری وجود داشته که برخی شامل دارو درمانی است، انتخاب نوع درمان بسته به علل به وجود آمدن این اختلال دارد. برخی راهکار ها مانند استفاده از کاندوم برقی برای حفظ نعوظ در مردان عادی و یا مردان با اختلال نعوظ مناسب است.

 شکستگی آلت

آلت مردان استخوان نداشته و عبارت شکستگی یک اصطلاح برای وقتی است که غشاء سخت اطراف آلت در حین نعوظ و در اثر فشار و یا در پوزیشن های سکس که زن روی مرد قرار دارد پاره شود. در این حالت آلت مرد حالت خمیده پیدا کرده، بیضه ها دچار ورم شده و درد شدیدی به همراه دارد.

برای درمان شکستگی آلت تناسلی باید هر چه سریع تر به بیمارستان مراجعه کرده و برای رفع آن اقدام کرد زیرا این شکستگی در صورتی که به درستی درمان نشود در آینده مشکلات عدم نعوظ برای مردان به همراه دارد.

در ادامه بخوانید: چگونه دیر انزال شویم

 کلام آخر

بسیاری از والدین از نعوظ در کودکان سن پایین خود خبر می دهند که این مسئله موردی نداشته و جای نگرانی نیست بلکه تحقیقاتی به این موضوع اشاره کرده اند که احتمال نعوظ جنین در داخل رحم مادر زمانی که آلت تناسلی شکل گرفته است تا حدی وجود دارد.

بنابراین زمانی که والدین با این موضوع مواجهه می شوند جای نگرانی نیست و نعوظ در کودک نشانه رشد جنسی او است که در سنین کم شروع شده و گاهی در زمان های مختلف مثل حمام رخ می دهد.سوالات متداول

 

1- ✔️ نعوظ چیست ؟

✔️ نعوظ زمانی رخ داده که فرد دچار برانگیختگی جنسی شده و آلت او برآمده و برجسته شود که در متن مقالعه توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ علت نعوظ چیست ؟

✔️ در نعوظ اعصاب مغز پیام های شیمیایی به رگ های خونی آلت مرد می فرستند و خون در مجرای آلت تناسلی به جریان افتاده و آلت حالتی ایستاده بخ خود می گیرد که در متن توضیح آن ارائه شده است.3- ✔️ اختلال و مشکلات نعوظ چیست؟

✔️ اختلال نعوظ و شکستگی آلت از مشکلات نعوظ بوده که منجر به آسیب و اختلال در رابطه جنسی می شوند که در متن مقاله شرح داده شده اند.

منبع : نعوظ چیست:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

اوج لذت جنسی در زنان و مردان را ارگاسم گفته که روندی ذهنی است و بر فیزیک فرد تاثیر گذاشته و علائمی به همراه دارد، این ارگاسم در زنان همراه با نشانه های جسمی و روانی است و موجب کاهش تنش می شود.

به طور کلی ارگاسم و احساسی که در آن لحظه به فرد دست می دهد ناشناخته بوده و در طول قرن نظریات مرتبط با آن دستخوش تغییرات زیادی شده است برای مثال در گذشته پزشکان تصور می کردند که عدم ارگاسم زنان طبیعی است در حالی که امروزه اختلالات ارگاسم زنان وجود داشته و یک معقوله کاملا علمی و روانشناسی است که راه های درمان نیز دارد.

بسیاری افراد ارگاسم و انزال را با هم یکی دانسته در حالی که ماهیت این دو متفاوت است، ارگاسم ذهنی و همراه با علائم متفاوتی نسبت به انزال است، در این مقاله توضیح ارگاسم در زنان، مدل های مختلف رسیدن به آن، فوایدی که برای فرد داشته و راهکار های پیشنهادی برای ارگاسم بهتر ارائه شده است.

 

ارگاسم زن چیست

زمانی که زن ارضا شده و به اوج لذت جنسی دست یابد ارگاسم را تجربه کرده است، این ارگاسم زمانی رخ می دهد که زن ابتدا تحریک شده و پس از دخول یا استفاده از روش های دیگر تحریک جنسی مثل خود ارضایی یا تحریک کلیتوریس حس مطلوب و غیر قابل وصفی را تجربه کند.

هنگام تحریک رگ های خونی درون واژن زن باز و گشاد می شود، افزایش خونرسانی باعث متورم شدن مجرا و عبور ترشحات از دیواره واژن شده و واژن زن منبسط و خیس می شود، سپس با تحریک بیشتر و دخول ارگاسم رخ می دهد.

در واقع رسیدن به ارگاسم و رابطه جنسی صحیح زمانی رخ داده که 4 مرحله اصلی به وقوع بپیوندد که این 4 مرحله شامل شروع میل جنسی، تحریک یا دخول ، ارگاسم و فرونشینی می باشد که در صورت وجود تمام مراحل با هم بهترین لذت را به زن و شریک جنسی او می دهد.

بنابراین ارگاسم زنان پس از دخول در مرحله سوم صورت گرفته و معمولا بیشتر از مردان زمان برده و میانگین آن بین 13 تا 51 ثانیه است. ارگاسم زن علائمی مثل افزایش فشار خون، ضربان قلب، برانگیختگی سینه زن و سفت شدن کلیتوریس را به همراه دارد.

برخی زنان تظاهر به ارگاسم کرده در حالی که آن را تجربه نکرده اند که خود علل متفاوتی مثل وجود اختلال ارگاسم یا عدم علاقه به شریک جنسی را دارد، همچنین زنان قادر به رسیدن ارگاسم های متوالی بوده در حالی که مردان این توانایی را ندارند.

اختلالات ارگاسم در زنان زمانی رخ داده که زن لذت جنسی را حین رابطه تجربه کرده اما در رسیدن به ارگاسم تاخیر داشته و یا آن را تجربه نمی کند اگر چه بسیاری زنان فقط با تحریک کلیتوریس ارضا شده و این موضوع آن قدر رایج است که دیگر جزو اختلال به حساب نمی آید.

حتما بخوانید: رابطه زناشویی مناسب

 

 

راه های رسیدن به ارگاسم در زنان چیست

زنان به طرق متفاوتی ارگاسم و لذت جنسی را تجربه می کنند که در همه آن ها فرد ارضا شده اما برخی بهتر از دیگری است که در این جا راه های رسیدن به ارگاسم مطرح شده است.

 ارگاسم با دخول و سکس

رایج ترین و بهترین راه برای رسیدن به ارگاسم مناسب رابطه جنسی و سکس با شریک عاطفی بوده که در آن هر 4 مرحله صحیح رابطه جنسی رخ داده و فرد لذت کافی را با همسر خود تجربه می کند.

در سکس آلت مرد با نقطه جی در پوزیشن های مختلف زناشویی برخورد کرده و در نهایت منجر به ارگاسم زن می شود.

 رابطه دهانی و ارگاسم زن

در این نوع آمیزش و نزدیکی مرد ناحیه کلیتوریش زن را با دهان و زبان تحریک کرده و معمولا در زنان ارگاسم رخ می دهد، در رابطه جنسی دهانی که به آن اورال (oral sex) نیز می گویند باید بهداشت رعایت شده و اطمینان از عدم وجود بیماری های مراقبی نیز وجود داشته باشد.

 خود ارضایی در زنان همراه با ارگاسم

خود ارضایی در زنان از روش های مختلفی انجام شده که در همه روش ها امکان رسیدن به ارگاسم وجود دارد اما لذتی که رابطه جنسی داشته را به همراه ندارد و اعتیاد به آن عوارض جبران ناپذیر دارد.

 مالش کلیتوریس و ارگاسم

مالش کلیتوریس زن از روش های مختلف خود ارضایی بوده که در رابطه جنسی نیز توسط مرد در پوزیشن های مختلف سکس رخ می دهد و زن را به لذتی چندین برابر و ارگاسم می رساند.

برخی پوزیشن ها مثل مدل اسپونینگ و مدل پروانه برای تحریک کلیتوریس در رابطه جنسی توسط مرد یا خود زن راحت تر می باشد.

 رابطه مقعدی و ارگاسم

یکی از انواع رابطه های جنسی نوع مقعدی (anal sex) آن است که مرد آلت خود را داخل مقعد زن می کند و دخول صورت می گیرد. رابطه مقعدی ریسک هایی به همراه دارد که برخی زوجین آن را به جان خریده و از این روش برای رسیدن به ارگاسم استفاده می کنند، در زنان ناحیه مقعد با کلیتوریس در ارتباط بوده و امکان ارگاسم وجود دارد.

حتما بخوانید: عوارض رابطه مقعدی

 

فواید ارگاسم زنان چیست

رسیدن به ارگاسم مهمترین دلیل برای برقراری رابطه جنسی در زنان است زیرا این ارگاسم و ارضا شدن فواید زیادی برای روان و جسم زن به همراه دارد به همین دلیل گاهی زنان و دختران دست به خود ارضایی زده تا ارگاسم و حس لذت همراه با آن را تجربه کنند، برخی فواید ارگاسم و ارضا شدن را در این جا مشاهده می کنید.

 • کاهش استرس و اضطراب

 • سلامت قلب

 • تنظیم چرخه پریود

 • کاهش درد پریود

 • افزایش صمیمت بین زوجین

 • تناسب اندام

 • افزایش فعالیت ذهنی

حتما بخوانید: سکس در پریود

 

چه عواملی منجر به ارگاسم بهتر می شود

معمولا زنان به دلیل احساسی بودن و حس لامسه قوی تر قبل انجام دخول در مرحله ایجاد میل علاقه به تحریک نواحی مختلف بدن داشته که منجر به تجربه ارگاسم و ارضای بهتر است، در این جا برخی عواملی که در رابطه بین زوجین حس لذت ناشی از ارگاسم را افزایش می دهد ارائه شده است.

 مالش نواحی بدن زن

کلیتوریس مانند زنجیره با برخی نقاط بدن ارتباط دارد که مالش و تحریک از طریق این نواحی منجر به تحریک بیشتر و ارگاسم لذت بخش تر در زن می شود، برخی از این نواحی شامل پستان ها، گردن، گوش، ناحیه داخلی ران و زانو است که در زنان متفاوت بوده و هنگام شروع رابطه جنسی مالش و بوسیدن این نواحی حس جنسی را افزایش می دهد.

 پوزیشن های مختلف

امروزه زوجین برای داشتن رابطه جنسی بهتر و لذت بخش تر از انواع پوزیشن های سکس استفاده کرده تا به رابطه زناشویی هیجان و تنوع بخشند، برخی از این پوزیشن ها مثل پوزیشن شمع و لوتوس به دلیل تحریک بیشتر نقطه جی در زنان ارگاسم لذت بخش تری را به همراه دارند.

 ابراز احساسات و حرف های بی پرده

زنان در رابطه جنسی گاهی علاقه به ابراز احساسات توسط همسر داشته و حس بهتری را تجربه می کنند، همچنین استفاده از حرف های بی پرده با همسر نیز شور و هیجان را زیاد کرده و ارگاسم بهتری را به همراه دارد.

 

 نکته آخر

دقت کنید که ارگاسم با انزال در زنان متفاوت بوده و گاهی با هم رخ می دهند، انزال به معنی خروج مایعی از مجاری ادرار هنگام تحریک جنسی است که با ادرار متفاوت بوده و گاهی قبل ارگاسم رخ می دهد.

مایع خارج شده در انزال با ترشحات دهانه رحم و واژن نیز متفاوت است و بسیاری زنان از آن آگاهی نداشته و یا جلو آن را به دلیل شرم و حیا و یا احساس ادرار می گیرند.

حتما بخوانید: انزال در زنان

 

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ ارگاسم زن چیست ؟

✔️ زمانی که زن ارضای جنسی شده و به اوج لذت جنسی دست یابد ارگاسم را تجربه کرده است که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ راه های رسیدن به ارگاسم در زنان چیست؟

✔️ راه های مختلفی در رسیدن به ارگاسم در زنان وجود دارد که پنج مورد رایج آن مثل مالش کلیتوریس در متن مقاله ارائه شده است.3- ✔️ فواید ارگاسم زنان چیست ؟

✔️ ارگاسم در زنان و مردان فواید بسیاری برای جسم و روان آن ها دارد که در متن مقاله برخی از این موارد شرح داده شده است.

منبع : ارگاسم در زنان:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

رنگ ها می توانند تاثیرات عمیقی بر انسان بگذارند و از طرف دیگر هر کدام از آن ها نماد و نشانه احساس و عواطفی هستند. یکی از رنگارنگ ترین صفحاتی که تا به حال دیده اید، احتمالا صفحه نقاشی کودکتان بوده است. دنیای کودکانه دنیایی رنگارنگ است و آنها این دنیای زیبا را از طریق نقاشی هایشان با دیگران به اشتراک می گذارند.

تا به حال به رنگ هایی که کودکان به کار می برند، دقت کرده اید؟ قرمز و آبی و سبز در بیشتر موارد جزو جدایی ناپذیر نقاشی هایشان است اما شاید کمتر رنگ هایی مانند قهوه ای، سیاه یا طوسی را ببینیم. آیا انتخاب رنگ ها دلیل خاصی دارد؟ بله، کودکان با انتخاب رنگ ها تمامی عواطف و احساساتشان را نشان می دهند.

آنها سرشار از هیجان و اشتیاق هستند، بنابراین کاملا طبیعی است که از رنگ قرمز استفاده کنند. بنابراین با تفسیر رنگ های به کار برده در نقاشی های کودکان می توانیم دنیای کودکانه آن ها را کشف کنیم و از احساسات و تفکرات کودک مطلع شویم. در ادامه این مقاله رنگ قهوه ای را در نقاشی های کودکان بررسی می کنیم و به تفسیر این رنگ می پردازیم.

 

تفسیر رنگ قهوه ای در نقاشی کودکان

کودکان معمولا برای تخلیه احساسات و هیجاناتشان دست به قلم می شوند و شروع به نقاشی کشیدن می کنند. برخی از والدین نیز ذره بین به دست، دائما به دنبال رمز گشایی این نقاشی ها هستند. اما نکته اینجاست که بعضی وقت ها نقاشی ها صرفا تفریحی و بدون منظور کشیده می شوند، بنابراین همیشه به دنبال یک پیام مشخص نگردید.

به طور کلی زمانی که کودک تصویر یک شی یا جسم را به طور مکرر در نقاشی هایش کشید و یا از یک رنگ بخصوص به کرات استفاده کرد، زمان آن است که به بررسی دقیق تری بپردازید. شاید در مواردی نیز نیاز باشد که کودک را پیش یک روانشناس ببرید. رنگ ها در نقاشی های کودک منعکس کننده هیجانات و عواطف درونیش هستند، پس سعی کنید معنی و مفهوم آن ها را بدانید. در این بخش از مقاله به بررسی رنگ قهوه ای در نقاشی های کودک می پردازیم و شما را با تفسیر این رنگ آشنا خواهیم کرد.

برای معنی دادن به رنگ قهوه ای ابتدا باید بدانیم این رنگ از چه رنگ هایی تشکیل شده است. اگر از یک نقاش سوال کنید، او به شما خواهد گفت که با ترکیب سه رنگ قرمز، آبی و زرد می توانید رنگ قهوه ای دلخواه خود را به دست بیاورید. بنابراین برای دانستن مفهوم رنگ قهوه ای نیز لازم است ابتدا مفاهیم سه رنگ قرمز، آبی و زرد را بررسی کنیم.

حتما بخوانید: تفسیرنقاشی آدمک

 رنگ قرمز: این رنگ که یکی از محبوبترین رنگ های کودکان است، هیجان را به تصویر می کشد. این رنگ از یک طرف نشان دهنده گرمی و سرزندگی است و از طرف دیگر می تواند نشانه خطر و یا به عنوان فریاد کمک خواهی تفسیر شود.

 رنگ آبی: این رنگ که در نقاشی های کودکان، برای رنگ آمیزی آسمان و یا آب رودخانه بسیار به چشم می خورد، نشان دهنده معاشرتی و دلسوز بودن کودک است. به تعبیر دیگر کودکی که از این رنگ زیاد استفاده می کند خواهان برقراری ارتباط با دیگران است و از این گونه ارتباطات لذت می برد.

 رنگ زرد: این رنگ نشان دهنده سرزندگی، گرمی و گاهی حسادت است. کودکانی که از این رنگ بیش از حد استفاده می کنند، ممکن است که نشانه ای از بیش فعالی آن ها باشند.

اکنون که مفهوم سه رنگ تشکیل دهنده رنگ قهوه ای را دانستید، می توانید رنگ قهوه ای را به صورت ترکیبی از مفاهیم ذکر شده معنی کنید. گرمی و خطر رنگ قرمز، دلسوزی و ارتباط طلبی رنگ آبی و همچنین حسادت و انرژی موجود در رنگ زرد، نوعی تضاد و تناقض را در مفهوم رنگ قهوه ای ایجاد می کنند. بنابراین به تعبیری می توان گفت که کودکانی که از رنگ قهوه ای به میزان زیاد در نقاشی هایشان استفاده می کنند دچار احساسات متناقض هستند.

حتما بخوانید: تفسیر اعضای بدن در نقاشی کودکان

 

تفسیری که برای رنگ قهوه ای مطرح شد تنها یکی از مفاهیمی است که برای این رنگ در نظر گرفته شده است. در کل از رنگ قهوه ای استنباط های متفاوتی می شود و بسته به بقیه علائم رفتاری کودک، روانشناس تصمیم می گیرد که کدام تحلیل مناسب کودک و نقاشیش است. 

نکته ای که همواره باید به آن توجه کنید شدت و فراوانی استفاده از رنگ از نقاشی های کودکتان است. اگر لا به لای رنگ هایی که استفاده می کند، گهگاهی از رنگ قهوه ای هم برای رنگ آمیزی بدنه درخت یا نقاشی خانه استفاده می کند، فورا به او برچسب نزنید و شخصیتش را تحلیل نکنید. در ادامه مفاهیم متفاوتی که برای رنگ قهوه ای مطرح شده، بیان کرده ایم.

 رنگ قهوه ای در نقاشی کودک گاهی نشان دهنده مقابله او در برابر فشار والدینی است که بر نظافتش بسیار تاکید دارند.

 رنگ هایی مانند قهوه ای یا خاکستری در نقاشی های کودکان نشان از ناراحتی درونی آن ها دارد.

 رنگ قهوه ای بیشتر توسط کودکانی استفاده می شود که منطقی و محتاط هستند و در صورت استفاده بیش از حد از این رنگ، کودک می خواهد به شما بفهماند که مسئولیت هایی که به او واگذار کرده اید، مناسب سن و کودکیش نیست.

 رنگ قهوه ای بیانگر مسئولیت و مسئولیت پذیری کودک است و کودکانی که از این رنگ استفاده می کنند کوشا و محتاط هستند.

 

 کلام آخر

در نهایت رنگ ها در نقاشی های کودکان می توانند حالات عاطفی و خلق و خویشان را نشان دهند. با دانستن تفسیر مربوط به هر رنگ می توانید از وضعیت روحی فرزند خود مطلع شوید و در صورت شناسایی مشکل، او را نزد روانشناس ببرید. اما به خاطر داشته باشید که تفسیر همیشگی نقاشی های کودک، کار درستی نیست و باعث دلمشغولی خودتان و ایجاد احساس ناامنی در فرزندتان خواهد شد.

در ادامه بخوانید: تشخیص کودک آزاری از طریق بازیسوالات متداول

 

1- ✔️ مفهوم رنگ قهوه ای از ترکیب مفاهیم چه رنگ هایی به دست می آید؟

✔️ رنگ قهوه ای ترکیبی از رنگ های قرمز، آبی و زرد است و مفهوم آن نیز معادل ترکیب تفاسیر این سه رنگ است.2- ✔️ آیا تفسیر مداوم نقاشی های کودک کار درستی است؟

✔️ خیر، تفسیر مداوم نقاشی های کودک هم برای والدین و هم کودک آزار دهنده خواهد بود، بنابراین باید فقط در شرایطی که در مقاله بیان شده است، نقاشی های کودک را با دقت بررسی کرد.3- ✔️ مفهوم رنگ قهوه ای در نقاشی های کودکانه چیست؟

✔️ این رنگ تفاسیر متفاوتی دارد که عبارتند از احساسات متناقض کودک، ناراحتی درونی او، مسئولیت پذیری و دیگر مواردی که در متن مقاله بیان شده اند.

منبع : تفسیر رنگ قهوه ای در نقاشی کودکان:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

زنان چرخه قاعدگی را به طور منظم برای بارداری و فرزند آوری تجربه می کنند، این چرخه منظم بوده و زمان معینی باید داشته باشد. یک چرخه منظم قاعدگی می تواند از 25 تا 35 روز باشد اما برخی زنان دچار قاعدگی نامنظم شده و یا از وقت پریودشان گذشته و به دنبال راه هایی برای جلو انداختن پریود خود هستند.

برخی زنان هم ترجیح می دهند قبل از تعطیلات، سفر پیش رو یا واقعه ای مهم، عادت ماهانه خود را تجربه کنند و به دنبال راه هایی برای زود پریود شدن هستند، در این مقاله به جواب سوال چیکار کنم پریود بشم و به بررسی عواملی که منجر به دیر پریود شدن بوده و راه هایی که منجر به زود پریود شدن می شوند پرداخته شده است .

 

چرا پریود عقب می افتد

همان طور که زنان بسیاری به دنبال تاخیر در پریود خود هستند، بسیاری نیز به دنبال زودتر پریود شدن به دلایل مختلف هستند، گاهی آن ها به دلایل مختلف دیر پریود می شوند و یا چرخه قاعدگیشان نا منظم است و می خواهند آن را تنظیم کرده تا برای بارداری برنامه ریزی کنند، در این جا برخی از عواملی که منجر به تاخیر پریود می شوند ارائه شده است .

 • استرس

 • اضافه وزن یا کمبود وزن

 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

 • پیشگیری از بارداری هورمونی

 • بیماری های مزمن مانند دیابت یا بیماری سلیاک

 • مشکلات تیروئید

 • یائسگی

 • بارداری

 

حتما بخوانید: دیر پریود شدن

 

چه کار کنم پریود شوم

برخی اوقات تاخیر در پریود به دلیل بارداری رخ می دهد و در صورتی که شما در زمان تخمک گذاری ارتباط جنسی داشته اید باید تست بارداری بدهید تا از باردار بودن یا نبودن خود اطمینان پیدا کنید در غیر این صورت برای جلو انداختن پریود می توانید از موارد زیر استفاده کنید.

 مصرف آناناس برای جلو انداختن پریود

آناناس آنزیمی دارد که روی هورمون استروژن و دیگر هورمون ها تاثیر می گذارد، برخی تحقیقات نشان داده اند که آناناس در رفع التهاب مفید است، بنابراین برخی زنان آن را برای پریود های نامنظم که به دلیل التهاب است مصرف می کنند تا زودتر عادت ماهانه آن ها شروع شود، اما تحقیقات تاثیر آناناس بر قاعدگی را اثبات نکرده اند .

 ویتامین C برای زود پریود شدن

برخی افراد بر این باورند که مصرف ویتامین C می تواند قاعدگی را زودتر به وقوع برساند، در حالی که هیچ تحقیقی آن را اثبات نکرده است. این ویتامین سطح استروژن را افزایش داده و سطح پروژسترون را کاهش می دهد که باعث ریزش پوشش دیواره رحم شده و قاعدگی زود تر رخ می دهد .
مواد غذایی زیادی مثل فلفل قرمز و سبز، گوجه فرنگی، اسفناج، بروکلی و مرکبات دارای ویتامین C هستند که مصرف به اندازه آن ها بسیار مفید است.

 تاثیر زنجبیل بر قاعدگی

زنجبیل یکی از راه های جلو انداختن پریود است که منجر به انقباضات رحمی می شود اما تحقیقات درستی در مورد آن نشده است، مصرف چای زنجبیل به صورتی که یک قطعه تازه زنجبیل پوست کنده و خرد شده را در یک ظرف آب به مدت پنج تا هفت دقیقه بجوشانید و قبل از نوشیدن چای عسل یا شکر را اضافه کنید تا مزه دار شود.

 نقش جعفری در زود پریود شدن

جعفری حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است که ممکن است به تحریک انقباضات رحمی کمک کرده و می تواند در جلو انداختن پریود نیز تاثیرگذار باشد، اما اگر باردار بوده یا در دوران شیردهی هستید و حتی اگر مشکلات کلیوی دارید ، نباید چای جعفری بنوشید.
برای تهیه چای جعفری ، کافی است یک فنجان آب جوش را روی دو قاشق غذاخوری جعفری تازه بریزید و اجازه دهید حدود 5 دقیقه قبل از نوشیدن دم بکشد.

 زرد چوبه برای عادت ماهانه 

زردچوبه نیز از مواردی است که بر سطح استروزن و پروژسترون تاثیر گذاشته و می تواند پریود را جلو بیندازد اما این راه اثبات شده نیست، راه های بسیاری برای مصرف زردچوبه مثل اضافه کردن به برنج وجود دارد.

 کسب آرامش برای پریود شدن

برخی مواقع استرس منجر به نامنظم شدن عادت ماهانه و یا تاخیر در آن می شود، در استرس هورمون های کورتیزول و آدرنالین افزایش یافته که می تواند منجر به جلوگیری تولید پروژسترون و استروژن شود که در چرخه قاعدگی دخیل هستند.
برای کنترل استرس و زودتر پریود شدن می توان از راه هایی که منجر به کاهش استرس و افزایش آرامش می شوند استفاده کرد برای مثال وقت گذرانی با دوستان و خانواده، ورزش، انجام سرگرمی مورد علاقه و یا مدیتیشن می تواند در کاهش استرس تاثیرگذار باشد.

 رابطه جنسی و جلو انداختن پریود

برقراری رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم دهانه رحم را گشاد کرده و منجر به زود پریود شدن فرد و خونریزی او می شود، همچنین برقراری رابطه جنسی منجر به کاهش استرس که در چرخه قاعدگی تاثیر دارد می شود.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در زمان پریود

 

 

 

چه زمانی به دکتر مراجعه کنیم

لازم به ذکر است که تاخیر در پریود و نا منظم بودن چرخه آن می تواند ناشی از یک مشکل اساسی یاشد که نیاز به مراجعه پزشک است، در صورت وجود موارد زیر به دکتر خود مراجعه کنید.

 1. به بارداری خود شک دارید

 2. سه دوره از قاعدگی خود را از دست داده اید

 3. پریود شما قبل سن 45 سالگی قطع شده است

 4. بعد از سن 55 سالگی همچنان پریود می شوید اما نامنظم است

 5. شما بین عادت ماهانه های خود و یا پس از رابطه جنسی خونریزی را تجربه می کنید

 6. دوره های پریود شما تغییر کرده و نامنظم یا شدید تر از قبل است 

 7. خونریزی بعد از یائسگی را تجربه می کنید ( حدود 12 ماه از یائسگی گذشته است )

 

در ادامه بخوانید: لکه بینی قبل و بعد پریود

 کلام آخر

گاهی قطع شدن عادت ماهانه و دیر شدن آن به دلیل بارداری است و شما باید قبل از اقدام به راهکار های جلو انداختن پریود تست بارداری دهید زیرا برخی از این راه ها و راه هایی که در سقط جنین تاثیر دارند می تواند به جنین آسیب بزنند بنابراین قبل اقدام به هر کاری ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، همچنین لازم به ذکر است که جلو انداختن پریود منظم گاهی منجر به بروز عواقب بوده بنابراین در صورت عدم لزوم اقدام به انجام آن نکنید .سوالات متداول

 

1- ✔️ جلو انداختن پریود برای چیست ؟

✔️ همان طور که زنان بسیاری به دنبال تاخیر در پریود خود هستند، بسیاری نیز به دنبال زودتر پریود شدن به دلایل مختلف هستند که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است .2- ✔️ چه کار کنم پریود شوم ؟

✔️ برای جلو انداختن پریود خود می توانید از راه های مختلفی استفاده کنید اما بهتر است ابتدا به پزشک خود مراجعه کنید، در متن مقاله راهکار های آن ارائه شده است .3- ✔️ چه زمانی به دکتر برای جلو انداختن پریود مراجعه کنیم ؟

✔️ تاخیر در پریود و نا منظم بودن چرخه آن می تواند ناشی از یک مشکل اساسی یاشد که نیاز به مراجعه پزشک است در متن مقاله عوامل هشدار دهنده ارائه شده است .

منبع : چیکار کنم پریود بشم از وقتم گذشته:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

در چندین سال اخیر این فرهنگ در جوامع جا افتاده است که پریود زنان امری طبیعی است و نیاز به خجالت و پنهان آن از اطرافیان نیست و باید آگاهی جامعه روز به روز نسبت به این مسئله و روند آن بیشتر شود .

پریود ، قاعدگی یا عادت ماهانه چرخه ای است که برای زنان در سن بلوغ رخ داده و منجر به برخی علایم مثل خونریزی می شود ، پریود امری طبیعی است که به دلیل ریزش دیوار داخلی رحم به صورت خون و تغییرات هورمونی رخ می دهد .

چرخه قاعدگی با علایم بسیاری رخ می دهد ، برای مثال بسیاری در این دوران درد در ناحیه شکم و کمر خود را تجربه کرده ، برخی از نظر روحی و روانی دچار تغییر خلق می شوند و علائم دیگر که همه به دلیل تغییرات هورمونی است .

پریود یا عادت ماهانه به طور منظم از زمان بلوغ در هر ماه رخ داده و تا زمان یائسگی زن ادامه دارد ، برای آشنایی کودکان دختر و پسر با این روند باید زمانی را والدین صرف کرده و این چرخه را به طور قابل فهم برای آن ها توضیح دهند ، در این مقاله به توضیح پریود ، علائمی که با چرخه قاعدگی همراه است و اختلالات پریود پرداخته شده است .

 

پریود چیست

پریود یک چرخه بسیار طبیعی است که در زنان از شروع بلوغ تا دوران یائسگی رخ می دهد ، این روند برای باروری درست و داشتن جنین سالم الزامی است . دوره قاعدگی که تجربه آن در زنان علائم متفاوتی دارد ، بین 2 تا 7 روز همراه با خونریزی از واژن در زنان بوده زیرا پوشش دیواره رحم خراب شده و به صورت خون خارج می شود .

هر ماه در بدن زنان یک تخمک تولید شده و به سمت رحم حرکت می کند تا در صورت وجود اسپرم عمل لقاح صورت گرفته و تبدیل به جنین شود ، رحم زن در ماه برای این عمل یک پوشش درون دیواره خود می سازد و در صورتی که عمل لقاح انجام نگیرد این پوشش را خراب کرده و به صورت خون از واژن دختران خارج می شود .

این چرخه به طور تقریبی هر 28 روز یک بار رخ می دهد و منجر به عادت ماهانه در دختران می شود ، رخداد پریود به معنای بارور بودن دختر است و زمان بارداری چرخه قاعدگی قطع می شود .

پریود دختران در سنین حدود 8 تا 15 سالگی رخ داده که زمان بلوغ آن ها و نشانه ورود به دنیای بزرگتر ها و اتمام کودکیشان است ، علائم شروع عادت ماهانه می تواند چند ماه طول کشیده و جای نگرانی نیست برای مثال لکه بینی هایی ممکن است از چند ماه قبل اولین پریود رخ داده ، سینه های فرد بزرگ شوند و یا همراه با درد باشند ، در آمدن موهای زائد در اندام هایی مثل زیر بغل فرد و ... ، آگاهی دادن به دختران در سنین پایین نسبت به پریود و رویداد آن استرس و فشار را برای بار اول کم می کند .

 

حتما بخوانید: لکه بینی قبل و بعد پریود

 

علائم پریود چیست ؟

پریود در دختران و زنان با علائم متفاوتی رخ می دهد ، اما برخی علائم آن مانند پایین آمدن خلق به دلیل تغییرات هورمونی در اکثر زنان وجود دارد ، برخی از این علائم از حدود ده روز قبل از شروع پریود در زنان به وجود آمده که به آن سندرم پیش از قاعدگی PMS گفته می شود ، در این جا برخی از علائم عادت ماهانه زنان ارائه شده است .

 علائم جسمی

در بسیاری از زنان پریود همراه با درد در ناحیه رحم و اطراف آن است که فرد این احساس را در ناحیه زیر شکم و کمر خود حس می کند و گاهی آنقدر شدید بوده که نیاز به مصرف مسکن است ، در برخی زنان درد در دو روز اول بوده و سپس قطع می شود.

گاهی درد پریود همراه با حالت های دیگری مثل یبوست ، اسهال ، تهوع و ضعف در بدن همراه است که برخی زنان به دلیل شدت این علائم راهی درمانگاه و بیمارستان می شوند. درد های دیگری مثل سردرد ، درد در ناحیه پستان نیز در زنان و دختران رایج است ، برخی نیز مدام دچار تغییر دما در بدن می شوند که گاهی این دما بالا بوده و فرد به عبارتی حس گر گرفتگی داشته و یا دچار کاهش دما می شود .

 تغییر خلق

تغییر خلق یکی از علائم بسیار واضح و رایج در پریود است که در آن زنان احساس های متفاوتی را که اغلب بی دلیل خارجی است تجربه می کنند ، برخی از این احساس ها مثل خشم ، افسردگی ، خستگی ، بی حوصلگی ، انعطاف ناپذیری و اضطراب است که برخی از این علایم در سندرم پیش از قاعدگی نیز وجود داشته و در صورت شدید بودن به آن اختلال ملال قاعدگی نیز می گویند .

بنابراین آگاهی سازی دختران نسبت به این تغییر خلق منجر به کنترل راحت علائم شده ، همچنین آگاهی دادن به پسران و مردان برای وجود همچین علائمی منجر به همراهی و همدلی آن ها در این دوران می شود، البته قابل ذکر است که هنگام پریود مردانه نیز زنان باید آن ها را درک کنند.

 مشکل خواب

به دلیل عواملی مثل تغییر دما ، اضطراب و خلق نا آرام مشکلاتی در خواب فرد نیز به وجود آمده که منجر به بی خوابی و یا بد خوابی او می شود ، در مواقعی که فرد احساس گر گرفتگی و افزایش دما دارد خوابیدن سخت تر بوده زیرا دمای پایین بدن نسبت به دمای بالا منجر به خواب بهتری است .

 خونریزی

در پریود، زنان به دلیل خراب شدن پوشش دیواره رحم خونریزی در ناحیه واژن را تجربه می کنند که در زنان مختلف میزان و مدت آن متفاوت است ، برخی زنان خونریزی کمی داشته و یا مدت خونریزی آن ها کوتاه است اما برخی دیگر خونریزی های بسیار شدیدی داشته و یا مدت طولانی تری ادامه دارد .

حتما بخوانید: تفاوت پریود و سقط جنین

 

اختلالات در پریود

عموم زنان پریود را تجربه می کنند ، اما برخی زنان یا دختران هستند که در طول زندگی خود پریود را تجربه نمی کنند و امکان بارداری برای آن ها وجود ندارد که به آن آمنوره می گویند ، برخی با درمان آن را حل کرده اما افرادی نیز هستند که حتی به درمان هم جواب نمی دهند .

در غیر این صورت در طول سال هایی که زنان عادت ماهانه را تجربه می کنند ممکن است اختلالاتی به وجود آید که در این جا برخی از آن ها مطرح شده است .

 خونریزی زیاد و غیر طبیعی رحم

 خونریزی طولانی مدت رحم

 وجود کیست های غیر سرطانی در تخمدان

 خونریزی نامنظم خارج از دوره قاعدگی

 دو بار پریود شدن در ماه و یا بیشتر

 تجربه درد های زیاد و طولانی در پریود

 عدم قاعدگی تا 16 سالگی

در صورت وجود این اختلالات فرد باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرد .

 

حتما بخوانید: دیر پریود شدن

 کلام آخر

با شروع سن بلوغ در دختران عادت ماهانه آن ها معمولا شروع می شود ، دخترانی که از قبل آمادگی آن را داشته و والدین اطلاعات کافی را در اختیار آن ها گذاشته اند ، پریود را برای بار اول بهتر و با اضطراب کمتری تجربه می کنند ، بنابراین کودکان خود را آماده شروع قاعدگی کرده و به آن ها حس آرامش و عادی جلوه کردن پریود را منتقل کنید .سوالات متداول

 

1- ✔️ پریود چیست ؟

✔️ پریود یک چرخه بسیار طبیعی است که در زنان از شروع بلوغ تا دوران یائسگی رخ می دهد و در متن مقاله به طور کامل ارائه شده است .2- ✔️ علائم پریود چیست ؟

✔️ پریود در دختران و زنان با علائم متفاوتی رخ می دهد ، اما برخی علائم آن مانند پایین آمدن خلق به دلیل تغییرات هورمونی در اکثر زنان وجود دارد .3- ✔️ اختلالات در پریود چیست ؟

✔️ برخی زنان در پریود خود با اختلالاتی رو به رو می شوند و باید به دکتر خود مراجعه کنند که در متن مقاله برخی از آن ها نام برده شده است .

منبع : پریود:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 دی 1399 | نظرات ()