توصیه هایی به دختران بعد از شکست عشقی
نوشته شده توسط : sevda

دوست داشتن و نیاز به دوست داشته شدن یکی از اساسی ترین نیازهای هر انسان در زندگی است ، در واقع می توان گفت عشق یک حقیقت انکار ناپذیر است ؛ این حس هیجان انگیز ترین حسی است که فرد در طول زندگی خود تجربه می کند که گاه ممکن است تبدیل به غم انگیزترین اتفاق در زندگی هر شخصی باشد .

از دست دادن یک رابطه عشقی در دوره جوانی یکی از بزرگترین ضربه هایی است که می تواند برای افراد اتفاق بیفتد . در واقع می توان گفت یک رابطه عقشی در هر دوره از زندگی فرد می تواند باعث خوشحالی یا ناراحتی او شود و همچنین بر سلامت اجتماعی نیز تاثیر می گذارد .

طبق گزارشات انجام شده در مسئله دوستی های قبل از ازدواج می توان گفت ؛ رابطه های قبل از ازدواج باعث می شود زنان و مردان دیرتر به ازدواج فکر کنند که این روابط اگر به ازدواج ختم شود باعث خوشحالی طرفین گاهی نیز اگر زن و مرد از هم جدا شوند باعث مشکلات روحی برای فرد می شود .

در زمان شکست عشقی زنان ، خانواده یا دوستان می توانند به او برای فراموش کردن طرف مقابل کمک کنند ، زنان در شکست عشقی حالاتی همچون ناراحتی ، احساس طرد شدن ، افسردگی ، نا امیدی ، دل زدگی و سردرگمی را دارند . طبق گزارشات اعلام شده اغلب روابط عاشقانه به مدت 2 سال دوام دارند و پس از آن ممکن است طرفین از هم جدا شوند .

 

تعریف شکست عشقی

همانطور که گفتیم در رابطه عاشقانه یکی از مسائلی که ممکن است پیش بیاید شکست عاطفی یا همان شکست عشقی است .

شکست عشقی یعنی بهم خوردن و تمام شدن یک رابطه احساسی ، عشقی و عاطفی و جدا شدن زن و مرد از یکدیگر است ، شکست عشقی حالتی از خورد شدن ، غم ، اضطراب ، سرخوردگی و طرد شدن است که بعد از اینکه فرد تمامی علاقه و انرژی خود را صرف طرف مقابل کرده است ، طرف مقابل او را تنها می گذارد و در این دوران فرد دچار حالت هایی مانند ناراحتی ، اندوه ، افسردگی ، کناره جویی از مردم و خانه نشینی می شود .

اغلب افراد ممکن است دوران بحرانی پس از قطع رابطه را تجربه کرده باشند ، درمان شکست عشقی ممکن است سخت باشد و اگر ندانید چه طور این کار را انجام دهید و حال خودتان را خوب کنید ، اذیت خواهید شد . جدا شدن از یک رابطه و فراموش کردن آن بسیار سخت است ولی اگر یک رابطه در مراحل اولیه تمام شود بهتر از این است که ادامه پیدا کند و یا ازدواج کنید و بعد تصمیم به جدایی بگیرید .

شکست عشقی غم انگیز است ولی آخر دنیا نیست . بسیاری از انسان ها این شکست را تجربه کرده اند و با موفقیت آن را پشت سر گذاشته اند همچنین شما می توانید فرد دیگری پیدا کنید . هیچ اتفاقی در دنیا بی حکمت نیست و شما از هر رابطه چیزی جدید یاد می گیرید ، پس از گذشته و روابط اشتباه خود درس بگیرید تا از مشکلات مشابه بعدی در آینده دور بمانید .

 

بیشتر بخوانید: شکست عشقی در مردان چگونه است

از جمله مواردی که در هنگام شکست عشقی باید انجام دهید می توان به مواردی مانند به خودتان اجازه دهید که ناراحت باشید ، برای درمان شکست عشقی احساس گناه نکنید ، سر خودتان را گرم کنید ، به سرعت وارد یک رابطه جدید نشوید ، هدف خاصی را دنبال کنید و به آینده فکر کنید ، اشاره کرد .

بعد از یک رابطه جدید تمرکزتان را روی پیشرفت خود بگذارید ، خودتان را بهتر کنید و رشد کنید . فکر کنید وقتی با این فرد بودید چه کارهایی را نتوانسته اید انجام دهید و اکنون می خواهید انجام دهید .

 

نشانه های شکست عشقی در دختران

از جمله نشانه هایی عشقی می توان به احساس ناراحتی و غم ، گوشه گیری و افسردگی ، گریه کردن های مکرر ، عصبانیت و خشم ، تمایل به انزوا نشینی و دوری از اقوام و دوستان ، احساس ترس نسبت به آینده ، بدبینی نسبت به دیگران به خصوص جنس مخالف ، مشکلات خواب ، اضطراب و پریشانی ، افکار خودکشی ، احساس طرد شدن ، مشکلات در تغذیه ، احساس پوچی و بی ارزشی ، بی هدف بودن ، مشکلات تمرکز و اقدام به خودکشی اشاره کرد .

حتما بخوانید: آیا دوران کودکی در عشق جوانی تاثیر دارد

 

توصیه هایی به دختران بعد از شکست عشقی

همانطور که گفتیم دختران بعد از شکست عشقی دچار حالت هایی مانند ناراحتی ، گوشه گیری ، افسردگی ، بی حوصلگی ، گریه ، بدبینی و ... می شوند زیرا می توان گفت در رابطه با جنس مخالف دخترها به دلیل احساساتی بودن آسیب بیشتری می بینند .

دخترها به این علت که برای فرار از تنهایی تمام عشق و علاقه خود را برای یک نفر می گذارند به همین دلیل وابسته می شوند در نتیجه در زمان شکست عشقی دچار ضربه های عاطفی بیشتری می شوند و بیشتر اذیت می شوند .

هنگامی که یک دختر دچار شکست عشقی می شود ، دوست دارد عواطف و احساسات خود را با فردی مورد اعتماد صحبت کند و احساسات خود را بیان کند ، دختران در تنهایی حس بد و تفکرات منفی دارند . متاسفانه ممکن است برای فرار از تنهایی وارد روابط ناسالم شوند که عواقب بدی برای آن ها دارد .

 

 

تجربه یک رابطه تلخ دیگر باعث مشکلات فراوانی می شود و همچنین ضربه روحی شدیدی به دختران وارد می کند حتی بیشتر از گذشته آن ها اذیت می شوند . اگر فکر می کنید امکان این هست که به رابطه قبلی بازگردید ، قبل از شروع رابطه آن را ارزیابی کند و خوب و بد رابطه را بسنجید .

فکر کنید که آیا این رابطه می تواند به ازدواج ختم شود یا خیر ؟ اگر چنین نیست رابطه را دوباره شروع نکنید و به جای اینکه فکر کنید که تمام زندگی تان و فرد مورد علاقه خود را از دست داده اید به این فکر کنید که شما فقط دچار یک شکست عاطفی شده اید که گذرا نیز هست و با پایان این رابطه قرار نیست زندگی شما به پایان برسد .

در ادامه بخوانید : راه حل هایی برای درمان شکست عشقیسوالات متداول

 

1- ✔️ دخترها در زمان شکست عشقی چه حالت هایی دارند ؟

✔️ زمانی که دخترها به شکست عشقی دچار می شوند نه تنها احساس ناراحتی و شکست بیش از حد دارند بلکه ممکن است احاس طرد شدن نیز بکنند که البته دیگر نشانه ها در متن مقاله توضیح داده شده است .2- ✔️ توصیه های لازم برای دختران پس از شکست عشقی چیست ؟

✔️ در واقع دختر ها نیاز به درد و دل کردن داشته و می خواهند در زمان ناراحتی با افراد مورد اعتماد خود صحبت کنند بنابراین لازم است که فرصت حرف زدن داشته باشند که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .3- ✔️ شکست عشقی را تعریف کنید ؟

✔️ شکست عشقی حالات مختلفی در افراد می باشد که فرد در این زمان به غم ، افسردگی ، انزوا ، ناراحتی و غیره دچار خواهد شد که علائم بیشتر در متن مقاله توضیح داده شده است .

منبع : توصیه هایی به دختران بعد از شکست عشقی

:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 19 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: