توصیه هایی به پسران بعد از شکست عشقی
نوشته شده توسط : sevda

انسان ها در تمام طول زندگی خود از کودکی تا پیری نیاز به دوست داشته شدن و دوست داشتن دارند ، عشق یک واقعیت است که برای تمام انسان ها در طول زندگی پیش می آید که نمی توان آن را نادیده گرفت . عشق موجب شادابی می شود البته گاهی نیز ممکن است دردناک ترین اتفاق زندگی فرد باشد .

شکست عاطفی یا همان شکست عشقی در زندگی هر کسی یک تجربه تلخ است که ممکن است برای افراد اتفاق بیفتد ، از دست دادن یک رابطه عشقی مشکلات روحی از جمله غم ، افسردگی ، خشم ، گوشه گیری ، اضطراب و نا امیدی را برای فرد به وجود می آورد .

مشکلات روحی به وجود آمده پس از شکست عشقی در زندگی فرد بسیار تاثیر می گذارد به طور مثال باعث اختلال در زندگی روزمره او ، مشکلات کاری ، تحصیلی و اجتماعی فرد می شود . همانطور که گفتیم از اصلی ترین ضربه های شکست عشقی مشکلات روحی و عاطفی است که فرد به آن دچار می شود .

طبق گزارشاتی که توسط وزرات علوم اعلام شد 22% دانشجویان در سال 1383 و 21% در سال 1384 رابطه عشقی خود را از دست داده اند . در واقع یکی از دردناک ترین و معمول ترین تجربه های سوگواری ، شکست عاطفی است . این تجربه در دوره جوانی یکی از بزرگترین ضربه های عاطفی است .

شاید تاکنون دیده باشید زمانی که از افراد در مورد حوادث تلخ و دردناک زندگی آن ها سوال می شود ممکن است به شکست عشقی خود اشاره کنند زیرا عشق و جریان های پس از آن از مهم ترین اتفاقات زندگی هر نوجوانی است .

بیشتر بخوانید : شکست عشقی در زنان چگونه است

 

شکست عاطفی

زمانی که فردی در زمان خواستگاری یا پیشنهاد ازدواج از طرف مقابل خود جواب منفی می شود یعنی او دچار شکست عاطفی شده است ، شکست عاطفی یا شکست عشقی یکی از مسائلی است که ممکن در دوره جوانی برای افراد اتفاق بیفتد که از تجربه های تلخ این دوران است .

شکست عشقی شامل جدا شدن مرد و زن از یکدیگر ، بهم خوردن رابطه عشقی زوجین ، از دست دادن یک رابطه عاطفی و رمانتیک است . می توان گفت شکست عاطفی حالتی از دلزدگی ، تحقیر شدن ، سرکوب کردن احساسات و طرد شدن است که فرض کنید طرف تمام انرژی ، زمان و وقت خود را صرف یک نفر کرده است و طرف او را طرد می کند .

در این هنگام که شخص رابطه عشقی خود را از دست داده است دچار حالت هایی همچون ناراحتی ، غصه ، گریه ، نا امیدی ، انزوا و گوشه گیری ، افسردگی و در نهایت نفرت می شود .

 

 

 

نشانه های شکست عشقی

بعد از شکست عشقی افراد به دلیل غم و ناراحتی زیادی که دارند دچار حالت هایی می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد .

اختلال در خواب

احساس سرخوردگی و دلزدگی 

بدبینی نسبت به دیگران و جنس مخالف

احساس خورد شدن 

نا امیدی نسبت به زندگی و آینده

احساس گناه برای شکست عشقی

احساس پوچس و درماندگی

تغییراتی در میل جنسی

از بین رفتن علاقه و انگیزه در انجام کارهای روزمره

افکار خودکشی و حتی در موارد شدیدتر اقدام به خودکشی می کنند

بی حوصلگی و خستگی

از دست دادن تمرکز

احساس نفرت و بدبینی نسبت به خود

تمایل به انزوا و گوشه نشینی در خانه

احساس خشم و پرخاشگری

مشکلاتی در تغذیه یا همان اختلال در تغذیه ( کم شدن یا زیاد شدن اشتها )

هر چند شکست عشقی سخت است ولی برای اینکه بعد از شکست عشقی یا شکست عاطفی بتوانید به زندگی عادی برگردید
 نیاز دارید به خودتان کمک کنید و یک سری چیز یاد بگیرید و همچنین برای درمان خود کارهایی از قبیل به خودتان اجازه دهید که ناراحت باشید ، برای شکست عشقی احساس گناه نکنید ، خودتان را سرگرم کنید ، به سرعت وارد یک رابطه جدید نشوید ، برای خود هدف مشخص کنید و به آینده فکر کنید .

بیشتر بخوانید : راه حل هایی برای درمان شکست عشقی

 

در شکست عشقی خانم ها بیشتر آسیب می بینند یا آقایان

شاید تا به حال نشنیده باشید که زنان بیشتر از مردان در شکست عشقی اذیت می شوند و ضربه می خورند اما تحقیقات انجام شده بر روی این مسئله نشان دهنده این است که بر خلاف تصور عموم مردان بیشتر از شکست عاطفی رنج می برند تا زنان .

زنان به این دلیل که از حمایت اجتماعی که شامل حمایت دوستان و خانواده است برخوردار هستند اما مردان از این حمایت برخوردار نیستند ، به همین دلیل شکست عشقی برای آن ها بسیار دردناک تر و تکان دهنده تر از زنان است . همانطور که می دانید مردان خیلی کمتر از زنان به دیگران اعتماد می کنند .

در نتیجه در این شرایط مردان فقط با یک زن رابطه صمیمانه و عاشقانه دارند و او را محرم و رازدار خود می دانند . در نتیجه اگر این رابطه قطع شود و به انتها برسد از نظر احساسی و عاطفی خیلی دچار شکست می شوند و احساس تنهایی می کنند حتی اگر بروز ندهند .

از دست دادن یک رابطه عشقی برای مردان خیلی استرس زا هست به همین دلیل آن ها ترس از دست دادن طرف مقابل خود را همیشه دارند در نتیجه از رابطه احساسی خود بیشتر از زنان نیز لذت می برند و همچنین دوام و کیفیت رابطه برای آن ها خیلی اهمیت دارد .

شکست عشقی در زنان معمولا با افسردگی همراه است در حالی که شکست عشقی در مردان بیشتر با مصرف الکل و مواد مخدر است ، همچنین می توان گفت مردان به خیانت نیز بیشتر از زنان حساس هستند .

 

 

نشانه های ضربه عشقی

زمانی که شکست عشقی شدید باشد فرد دچار علائمی می شود که تا پیش از آن وجود نداشته است به طور مثال عملکرد فرد در زمینه های مختلف مانند تحصیل ، کار یا حتی ورزش ضعیف می شود ، فرد دچار مشکلات روحی ، روانی و اجتماعی می شود .

فرد تا زمانی که بتواند با موضوع شکست عاطفی کنار بیاید این نشانه ها را دارد همچنین دچار افسردگی ، تمایل به انزوا و گوشه گیری ، غم ، گریه ، خشم ، نا امیدی ، افسردگی ، احساس طرد شدن ، احساس پوچی ، مختل شدن کارهای روزانه ، تغییراتی در میل جنسی و مشکلات عاطفی می شود .

در ادامه بخوانید : آیا دوران کودکی بر عشق جوانی تاثیر دارد
سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا پسرها بیشتر از شکست عشقی رنج می برند یا دختر ها ؟

✔️ در واقع لازم است بدانید که بر خلاف تصور عموم پسرها از شکست عشقی بیشتر ناراحت شده و رنج می برند که در متن مقاله دلیل آن نیز بیشتر توضیح داده شده است .2- ✔️ نشانه های شکست عشقی در پسرها چیست ؟

✔️ زمانی که پسرها به شکست عشقی دچار می شوند علائمی مانند احساس سرخوردگی ، احساس پوچی ، بی حوصلگی و غیره دارند که در متن مقاله علائم بیشتری توضیح داده شده است .3- ✔️ نشانه های ضربه عشقی چیست ؟

✔️ در واقع افرادی که به شکست عشقی دچار می شوند نشانه هایی از جمله افسردگی ، اختلالات خواب و تغذیه ، احساس غم و اندوه و غیره داشته که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن پرداخته شده است .

منبع : توصیه هایی به پسران بعد از شکست عشقی

:: بازدید از این مطلب : 95
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 19 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: