نشانه های دروغ گفتن همسر
نوشته شده توسط : sevda

افراد همه روزه به دلایل متفاوت و به اشکال متنوعی دروغ می گویند . به عنوان مثال زمانی که به کودکمان قول می دهیم که در صورت انجام تکالیفش او را به پارک خواهیم برد ، در حالی که می دانیم چنین اتفاقی نخواهد افتاد ، در واقع در حال دروغگویی هستیم .

هنگامی که می دانیم تا محل قرار ملاقاتمان حداقل یک ساعت فاصله داریم و به فردی که در انتظار ماست ، وعده دیدار در ده دقیقه بعد را می دهیم ، دروغ گفته ایم . در مثال هایی از این قبیل ، می توانیم به راحتی از دروغ خودمان یا اطرافیان چشم پوشی کنیم .

اما زمانی که با یک همسر دروغگو برخورد می کنیم و تصور می کنیم که از اعتمادمان سوء استفاده شده است ، احساس درد و رنج زیادی می کنیم . در چنین شرایطی خود را موظف می دانیم که هر طور شده دروغ او را برملا کنیم تا به او بگوییم " دروغ گفتن به من آنقدر ها هم ساده نیست " .

به همین منظور در این مقاله 5 روش طلایی برای شناسایی دروغ زن یا مرد بیان شده است که با به کار گیری آن ها می توانید به سادگی از صداقت و یا دروغگویی همسر خودتان مطلع شوید و پس از آن بهترین راه را برای برطرف کردن این مشکل انتخاب کنید .

 

5 توصیه کلیدی برای شناسایی دروغ گفتن همسر

دروغ زن یا مرد یکی از مواردی است که می تواند زندگی زناشویی را به خطر بیندازد ولی خوشبختانه جلوگیری از آسیب های احتمالی دروغ ، با شناسایی زودهنگام آن میسر می شود .

دروغ گفتن الگویی دارد و این الگوی ثابت همواره سیگنال هایی را برای مخاطب ارسال می کند که در صورتی که گوش به زنگ باشیم می توانیم آنها را دریافت کنیم . افرادی که دروغ می گویند ممکن است یکی از این نشانه ها یا همگی آن ها را بروز دهند ، بنابراین با مطالعه این موارد می توانید از صحت و سقم داستانی که همسرتان برایتان تعریف می کند ، مطلع شوید . 

 

حتما بخوانيد : راز خوشبختی در زندگی زناشویی

 سوالاتتان را زیر سوال می برند

اگر همسرتان یک دروغگوی با تجربه باشد سعی می کند به سوالات مستقیم شما جواب های مبهمی بدهد و بهترین روش برای فرار از پاسخ سر راست دادن ، زیر سوال بردن سوال شماست به عنوان مثال اگر از همسرتان بپرسید : آیا با کسی رابطه داری ؟ پاسخی که می شنوید به این شکل است : چطور تونستی فکر کنی که با کسی رابطه دارم .

اگر مشابه این پاسخ را از همسرتان دریافت کردید بدانید که این گونه پاسخ ها به او فرصت می دهند تا فکر کند و دروغ های بیشتر و مناسب تری بیان کند .

بنابراین مراقب این ترفند ها باشید و در چینن شرایطی خیلی صریح از او بخواهید پاسخ سوال شما را با بله یا خیر بدهد . اگر باز هم به طفره رفتن ادامه داد ، می توانید مطمئن باشید که او مسائلی را از شما پنهان می کند .

حتما بخوانيد : خیانت عاطفی زوجین

 از آواهایی مانند " آ " یا " آم " زیاد استفاده می کند

همسران دروغگو از شیوه های دیگری نیز استفاده می کنند تا در میان مکالمه ، برای پردازش ذهنی بهتر زمان بخرند و بتوانند دروغ باورپذیری تنظیم کنند . معمولا این گونه افراد از کلماتی مانند " آ " " آم " در میان صحبتهایشان استفاده می کنند .

در چنین شرایطی فرد استرس شدیدی را تجربه می کند ، بنابراین اگر در حین مکالمه تعریق و بی قراری زیادی داشت و یا اگر شما را به گونه ای رسمی تر از همیشه مورد خطاب قرار داد ، حرفهایش را باور نکنید زیرا او تحت استرس است و احتمالا در حال دروغگویی است . 

 الگوهای گفتاری او تغییر می کند

به الگوهای گفتاری همسرتان توجه کنید زیرا احتمالا او در این مواقع دچار لکنت ، اشتباهات دستوری و تپق می شود . لکنت و استفاده از کلمات آوایی که در مورد قبل ذکر شد ، هر دو واکنش هایی غیر ارادی هستند و دست به دست هم می دهند تا به همسرتان در گفتن چیزی که حقیقت ندارد ، کمک کنند .

حتی ممکن است همسرتان خیلی سریع صحبت کند تا زودتر به این مکالمه ناخوشایند پایان دهد . این ها نشانه هایی هستند که به شما می گویند چقدر می توانید به صحبت های همسرتان اعتماد کنید .

 زبان بدنش او را لو می دهد

حتی دروغگوهای حرفه ای هم نمی توانند علائمی که زبان بدن نشان می دهد را بپوشانند ، بنابر این شما می توانید این علائم را زیر نظر بگیرید .

 به چشمهای او نگاه کند ، زیرا فردی که دروغ می گوید تماس چشمی برقرار نمی کند ، یا اگر هم به شما نگاه کند مرتب پلک میزند .

 دستش را به بینی ، چانه ، چشم و گوشهایش می زند .

 به تکان خوردن بیش از حد و حرکات ریز پاها توجه کنید

 پنهان کردن دست ها در جیب ، می تواند نشان دهنده پنهان کردن موضوعی در مکالمه تان باشد .

 دستهایش را به حالت دست به سینه قرار می دهد که نوعی حالت تدافعی است .

 بررسی کنید که آیا او می خواهد مکالمه را سریعتر پایان دهد و از اتاق فرار کند یا خیر ؟ در صورتی که چینن قصدی داشته باشد ، بدنش بیشتر به سمت درب متمایل خواهد بود . اگر علائم ذک شده را در حین صحبت با همسرتان مشاهده کردید ، خود را برای شنیدن یک دروغ آماده کنید .

 

بیشتر بخوانيد : نحوه استفاده از زبان بدن

 جزئیات داستانش تغییر می کند

یک داستان دروغ همیشه یکسان نیست و می تواند با سوالات مختلف تغییر کند . برای دانستن این موضوع می توانید از آنها بخواهید که داستان را از آخر به اول تعریف کنند . به عنوان مثال از انتهای ماجرا شروع کنید و از آن ها بخواهید که آنچه قبل از آن مرحله اتفاق افتاده است را توضیح دهد و همینطور به عقب برگردید . اگر داستانی که شنیده اید ، دروغ بوده باشد احتمالا در این حالت ، بسیاری از جزئیات فراموش می شوند و بیان نخواهند شد .

 

این علائم را با علائم دروغگویی اشتباه نگیرید

افراد در هنگام دروغگویی علائم رفتاری خاصی از خود نشان می دهند که از چشم مخاطب تیزبین دور نمی ماند . اما برچسب دروغگویی زدن به هر فردی ، به خصوص اگر آن فرد همسرتان باشد می تواند عواقب بدی داشته باشد .

یادتان باشد در تفسیر علائمی که مشاهده می کنید ، همه جوانب را در نظر بگیرید . در ادامه نکاتی در این رابطه بیان شده است که بهتر است قبل از هر گونه تصمیم گیری ، آنها را مد نظر قرار دهید :

 لطفا نشانه هایی که از همسر خود می بینید را اشتباه تفسیر نکنید . ممکن است همسرتان به دلیل خستگی ناشی از کار زیاد، تمایل به پایان دادن هر چه سریعتر مکالمه داشته باشد . 

 عدم تماس چشمی و یا پلک زدن مداوم هنگام مکالمه می تواند به دلیل خستگی چشم یا تنها یک عادت باشد .

 تپق زدن در صورت کم خوابی و خستگی ، امری معمول است ، آن را با علائم دروغگویی اشتباه نگیرید .

 فراموش کردن جزئیات داستان ، می تواند به دلیل دقت کم همسرتان باشد . اگر  او به طور کلی توجه زیادی به جزئیات ندارد و دچار حواسپرتی است ، این را به پای دروغگویی او نگذارید .

  و در نهایت اگر به دروغگویی همسرتان شک کردید ، هوشیارتر باشید اما هرگز تا زمانی که اطمینان حاصل نکردید که شکتان واقعیت دارد ، دست به اقدام خاصی نزنید . 

 

حتما بخوانيد : نحوه برخورد با دروغگویی همسر

 

کلام آخر

دروغگویی در روابط زناشویی ، امری مخاطره آمیز تلقی می شود ، بنابراین لازم است که با اقدام به موقع فضای زندگی مشترک را از آن خالی کرد . زن و مردهایی که تجربیات این چنینی را از سر گذرانده اند معمولا با جملاتی نظیر " کاش زودتر متوجه دروغگویی همسر خود می شدم ، تا می توانستم جلوی فاجعه را بگیرم "  احساس خود را بیان می کنند . 

بنابراین برای نگه داشتن زندگی مشترک و تقویت اصل اعتماد در آن ، همواره باید هوشیار بود . هنگام صحبت با همسر باید به علائم بدنی او ، لکنت و تپق زدن در حین صحبت و مواردی از این قبیل توجه کرد . با تشخیص درست و بهنگام دروغگویی همسر ، می توان بهترین تصمیمات را برای بازسازی صمیمیت و صداقت در زندگی مشترک اتخاذ کرد .

 

در ادامه بخوانيد : چرا جوانان ازدواج سفید می کنندسوالات متداول

 

1- ✔️ آیا دروغ گویی همسران از رفتارشان قابل تشخیص است ؟

✔️ بله ، افراد دروغگو علائم خاص رفتاری از خود نشان می دهند که با مراجعه به متن می توانید به طور کامل با آنها آشنا شوید .2- ✔️ زبان بدن همسری که دروغ می گوید چگونه است ؟

✔️ برای شناسایی همسرانی که دروغ می گویند می توان به زبان بدنشان توجه کرد که عمدتا شامل تغییراتی می شود که در دست ها ، پاها و چشم ها مشاهده می شوند . برای آشنایی بیشتر با تمامی نشانه های زبان بدن در همسران دروغگو به متن مقاله مراجعه کنید .3- ✔️ آیا ممکن است درباره همسری به اشتباه قضاوت دروغگویی کنیم ؟

✔️ بله ، گاهی علائم دروغگویی با علامت های معمول رفتاری افراد اشتباه گرفته می شوند که باید ازاین اشتباهات پرهیز کرد و در متن مقاله به طور کامل بیان شده اند .

منبع : نشانه های دروغ گفتن همسر

:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 20 مهر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: