مواظب خود ارضایی کودکان خود باشید
نوشته شده توسط : sevda

خودارضایی به تحریک اندام جنسی خود برای لذت جنسی می نامند که در نوجوانی زیاد انجام می شود اما باید بدانید که کودکان هم می توانند خودارضایی کنند . خودارضایی در کودکان ماهیت جنسی ندارد اما به معنای تحریک ناحیه تناسلی کودک توسط خودش است .

خودارضایی با سن رابطه مستقیم دارد و بیشترین تکرار این عمل در سن پنج سالگی است زیرا زمانی کودکان آن را درک می کنند و همچنین از آن لذت بیشتری می برند ، این عمل را بیشتر تکرار می کنند . کودک متوجه آن نمی شود که در هر زمان و مکانی نباید این کار را انجام دهد به همین دلیل زمانی که این حس به سراغش بیاید بدون توجه به زمان و مکانی که در آن قرار دارد ، شروع به خود ارضایی یا دست زدن به ناحیه تناسلی اش می کند .

یک تفاوت مهم خودارضایی در کودکی و نوجوانی این است که نوجوان خیال پردازی های جنسی دارد اما کودک حتی نمی دانند رابطه جنسی چیست ، لازم است بدانید این خیال پردازی های جنسی معمولا تا بزرگسالی حفظ می شوند . کودکانی که مشکل یا اختلالی در کودکی دارند ، زودتر از سن معمول خودارضایی و تحریک ناحیه تناسلی خود می کنند .

 

خودارضایی در کودکان

احساسات جنسی برای اولین بار در سنین سه تا شش سالگی به سراغ انسان می آیند و کودکان به اینکه به اعضای تناسلی خود دستت بزنند و آن را ببینند علاقه پیدا می کنند . شاید شنیده باشید که برخی والدین می گویند بچه خودش را به تشک می مالد و یا با خودش بازی می کند این عبارات برای کودکان به کار می روند زیرا لغت خود ارضایی یا استمنا در کودکان کمتر استفاده می شود .

در ابتدا کودک شاید به طور اتفاقی و بدون قصدی این کار را انجام دهد اما بعد از اینکه از این کار لذت ببرد آن را تکرار کرده و کم کم به سمت خودارضایی پیش می رود و به این کار عادت خواهد کرد . البته لازم به ذکر است کودک ممکن است بدون اینکه خودارضایی کند به علت رشد اعضای تناسلی اش با آن بازی کند .

همانطور که گفتیم در کودکان نیز ممکن است خودارضایی به وجود آید در نتیجه ممکن است با آلت تناسلی خود بازی کند ، به آن دست بزند ، لمس کند یا حتی برای او حالت نعوظ آلت تناسلی به وجود آید . حتی در برخی موارد که کودک به خودارضایی عادت کند ، ممکن است آنقدر گریه کند تا با اعضای تناسلی او بازی کنند .

والدین باید اطلاعات خود را در مورد استمنای کودکان بالا ببرند ، اغلب والدین به اشتباه فکر می کنند که خودارضایی در کودکان وجود ندارد به همین دلیل در مورد آن اطلاعاتی هم کسب نمی کنند . البته باید گفت خودارضایی باعث بیماری خاصی نمی شود .

حتما بخوانید: راه کارهای مفید برای مقابله با جلب توجه کودکان

 

کودکان از چه سنی شروع به خود ارضایی می کنند

طبق گفته محققان تحریک جنسی ممکن است از دوران کودکی و حتی شیرخوارگی وجود داشته باشد . کودک در سن پانزده تا نوزده ماهگی به دنبال تشخیص و شناسایی محیط اطرافش است و همینطور که انگشتان و دهان خود را جستجو می کند به دنبال جستجو دستگاه تناسلی خود نیز هست . 

کودکان ممکن است به آلت تناسلی حیوانات یا والدین خود علاقه پیدا کنند و تمایل به دست زدن آن داشته باشند ؛ می توان گفت وقتی کودک با کسی بازی می کند نسبت به آلت تناسلی او نیز کنجکاو می شود . همچنین احساس لذتی که از لمس این ناحیه به او دست می دهد باعث می شود او به خودارضایی روی بیاورد .

در زمان بلوغ و نوجوانی که هورمون های جنسی و اندام های تناسلی شروع به رشد می کنند در نتیجه کنجکاوی های کودک نیز بیشتر می شود و خودارضایی افزایش می یابد ، چون جوانان با نزدیک شدن به سن بلوغ از لحاظ جسمی توانایی رابطه جنسی و را دارند و همچنین تحت فشارهای جنسی قرار می گیرند .

 

چرا کودکان خودارضایی می کنند

همانطور که گفتیم کودکان نیز دارای حس های جنسی هستند و از 3 تا 6 سالگی اولین احساسات جنسی در کودکان فعال می شود ، کودکان به دلایل زیر به اعضای تناسلی خود دست می زنند یا آن را می بینند که باعث خودارضایی می شود .

 

  • لمس آلت تناسلی او توسط دیگران

ممکن است والدین ، دایه یا پرستار برای رفع نیازهای جنسی خود با اعضای تناسلی کودک بازی کنند و کودک از حرکت آن ها لذت ببرد و در نتیجه به سمت خود ارضایی کشیده شوند  .

 

  • بیماری پوستی

عواملی همچون خارش ، شلوار تنگ ، ورم ناحیه تناسلی ، مشکلات پس از ختنه ، بیماری های گوناگون همچون کرمک و ... باعث توجه بیشتر کودکان به نواحی تناسلی می شوند .

 

  • آشنایی به صورت اتفاقی

حتما دیده اید که کودکان به طور اتفاقی و تصادفی انگشتشان را در دهانشان می کنند یا در بینی خود می کنند همینطور ممکن است دست به آلت تناسلی خود بزنند و لذت آن را حس کنند در نتیجه به این کار ادامه دهند .

حتما بخوانید: مراقب کودک آزاری های جنسی فرزندتان باشید

 

شرایط مساعد کننده خود ارضایی در کودکان

همانطور که گفتیم خود ارضایی در کودکان به دلایلی همچون بیماری پوستی ، شلوار تنگ ، کرمک و ... پیش می آید حتی گاهی کودک در شرایطی قرار می گیرد که دلش می خواهد با آلت تناسلی خود بازی کند . 

1 - کودکانی که در بیمارستان بستری می شوند به این علت که در آن ها کاری برای انجام دادن ندارند بیشتر با آلت تناسلی خود بازی می کنند .

2 - در مدارس شبانه روزی کودکان را در ساعتی معین به رخت خواب می فرستند و گاهی کودکان مجبورند مدتی در رخت خواب بمانند و برای اینکه کاری برای انجام دادن ندارند خودارضایی می کنند .

3 - کودکانی که در خانواده و با والدین رابطه خوبی ندارند ، برای آرام کردن خودشان روی به خودارضایی می آورند . لازم به ذکر است بدانید خود ارضایی در واقع نشانه هایی از اضطراب ، اختلالات روانی و احساس نا امنی کودک است .

در ادامه بخوانید: در انتخاب بازی به جنسیت کودکان توجه کنینسوالات متداول

 

1- ✔️ آیا کودک با خودارضایی آشنایی دارد ؟

✔️ در واقع کودکان از مفهوم خود ارضایی اطلاعی ندارند اما ممکن است آن را انجام دهند بدون آنکه اطلاع داشته باشند که در متن مقاله بیشتر توضیح داده شده است .2- ✔️ کودکان از چه سنی شروع به خودارضایی می کنند ؟

✔️ همانطور که می دانید حتی کودک در زمان که هنوز یک ساله نیز شده است به دنبال کشف محیط اطراف بوده است و همچنین اغلب دست به دستگاه تناسلی خود می زند که در این مقاله در مورد آن بیشتر توضیح داده شده است .3- ✔️ چرا کودکان خودارضایی می کنند ؟

✔️ اغلب کودکان به دلیل کشف و شناسایی اجزای مختلف بدن خود ممکن است خودارضایی کنند به طور مثال آلت تناسلی خود را لمس می کنند و یا به دلیل بیماری های پوستی به آن دست می زنند که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن پرداخته شده است .

منبع : مواظب خود ارضایی کودکان خود باشید

:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: