حسادت زنانه
نوشته شده توسط : sevda

ممکن است کسی را ببینیم و با خود فکر کنیم از ما زیباتر و یا موفق تر است ، اندام بهتری دارد و بسیار محبوبتر از ماست . مشاهده چنین فردی می تواند منجر به احساس عدم امنیت شده و در نهایت این احساس با انبوهی از رفتارهای منفی مانند شایعه پراکنی درباره شخص محبوب ، توهین به او ، رفتار های خود تخریبی ، کینه و حتی انواع مشکلات روانی نظیر افسردگی نشان داده میشود .

چنین احساسی حسادت نام دارد و اگر این حس در زنان به وجود بیاید می تواند بنیان یک زندگی مشترک را از هم بپاشاند . حسادت زنانه بسیار مخرب است و بیش از دیگران خود فرد را رنج می دهد . بنابراین اهمیت دارد که حسادت زنانه را بشناسید و علائم آن را بدانید تا بتوانید آن را مدیریت کنید . به همین منظور در ادامه این مقاله تمامی نکاتی که برای برطرف کردن حس حسادت خود و یا اطرفیانتان نیاز دارید عنوان شده است .

 

حسادت زنانه نشانه ای از عشق یا بیماری

حسادت احساسی بسیار عادی است ، به طوری که در برخی از موقعیت ها به ویژه در مورد روابط عاطفی ، به عنوان یک احساس مثبت تلقی می شود . به عنوان مثال این کاملا طبیعی است که اگر زنی متوجه شود شخصی وارد رابطه زناشویی اش شده و توجه همسرش را به خود جلب کرده ، احساس حسادت کند . بیشتر دختران در چنین شرایطی حسادت می کنند زیرا می ترسند شخص مهم زندگیشان را که معمولا شوهریا شریک زندگیشان است را از دست بدهند .

 با این حال ، حسادت هایی وجود دارند که کاملا غیر قابل قبول و وسواسی هستند ، به طوری که یک اختلال روانی محسوب می شوند . علت این گونه حسادت ها معمولا توهم ها و خیالاتی است که واقعیت ندارند مانند زنی که مدام به همسرش تهمت خیانت می زند ، تمام صفحات مجازی و پیام های همسرش را چک می کند . این نوع حسادت گاهی اوقات حتی افراد را وادار به انجام انواع کارهای دیوانه وار و خطرناک می کند .

اغلب این نوع حسادت بیمارگونه از اعتماد به نفس پایین ناشی می شود و ریشه آن را باید در تجربیات و گذشته فرد جستجو کرد . دختری که احساس کم ارزش بودن می کند ، همواره به او تفهیم شده که زشت و بی ارزش است و هرگز در زندگی موفق نخواهد شد یا زنی که طعم خیانت را در روابط قبلی خود چشیده ، به احتمال زیاد دچار کمبود خواهد بود و عزت نفس خود را از دست خواهد داد . 

بنابراین دخترانی که نسبت به زنان دیگر احساس حسادت و کمبود می کنند دائماً خود را با دیگران مقایسه می کنند . آنها احساس ترس و ناامنی کرده و عقیده دارند که به اندازه کافی برای دیگران به خصوص همسرشان جذاب و کافی نیستند . این احساسات منفی قبل از هر چیزی به خود فرد آسیب وارد می کند و باعث می شوند که یک زندگی شاد محروم شود .

حتما بخوانید : همسر خیانتکار خود را شناسایی کنید

 

مراقب علائم زنان حسود باشید

حسادتنوعی واکنش به شخص دیگری است که دارای موفقیت ، مهارت یا ویژگی هایی است که شخص حسود آرزوی داشتن آنها را دارد . اگر می خواهید بفهمید شخصی نسبت به شما حسادت می کند ، نشانه هایی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. حتی اگر درباره خودتان هم تصور می کنید که کمی حسود شده اید ، با کمک این علائم می توانید حسادت خود را نیز تشخیص دهید . در این بخش از مقاله شما را با علائم دختران حسود آشنا می کنیم .

 دخترانی که به دلیل جذابیت جسمی یا چیزهایی از این قبیل به یکدیگر حسادت می کنند ، تمایل دارند که یکدیگر را نادیده بگیرند و وانمود کنند که دیگری برایشان اهمیتی ندارد .

 اگر دختری هر بار فرصتی پیدا می کند از شما تقلید کند ، این نشانه این است که ممکن است به شما حسادت کند .

 یک زن حسود تمایل دارد درمقابل زن دیگر در مورد زندگی شاد خود ( یا گاهی خوشبختی ساختگی خود ) زیاد صحبت کند ، به این امید که حسادت او را نیز بر انگیزد .

 وقتی زنان به فردی حسادت می کنند ، برنامه های ملاقاتشان را با آن فرد به طور مداوم لغو می کنند و تظاهر می کنند که مشغول انجام کار خاصی هستند و هزار دلیل برای عدم توانایی حضور در جلسه ملاقات ارائه می دهند .

 زنانی که به دلیل زن دیگری احساس ناامنی می کنند تمایل دارند که همواره به همسر خود بچسبند تا مبادا او را از دست بدهند .

 برخی از دختران حسود نظرات تحقیرآمیزی درباره دختری که به آن احساس حسادت دارند ، بیان می کنند . این اظهار نظرات گاهی به صورت رو در رو و مستقیم بیان می شوند و گاهی در پشت سر او به شکل غیبت گفته می شوند . 

 اگر زنی شروع به پایین آوردن رتبه همکار خود در مقابل سایر همکاران یا رئیسشان کند ، حسادت در محل کار یا کار را می توان مشاهده کرد .

 اگر زنی را دیدید که در محیط کار ، هیچ توجهی به موفقیت همکارش نکرد و حتی گاهی اوقات آن را کوچک جلوه داد ، مطمئن باشید که او به طور واضح به همکارش حسودی می کند .

 دختران حسود شروع به تعریف از مردان دیگر در مقابل همسر خود می کنند تا ببینند آیا او نیز حسادت می کند یا خیر و در چنین شرایطی اگر همسرشان واکنش نشان دهد ، آنها احساس موفقیت می کنند .

 دختران حسود با ایجاد حساب های کاربری جعلی یا پروفایل های ساختگی شروع به تعقیب شریک زندگی خود در شبکه های اجتماعی می کنند تا همسرشان را کنترل کنند .

 یک مرد به راحتی می تواند یک همسر حسود را که با وسواس و به طور مکرر همه پیام ها ، عکس ها و سایر موارد شخصی او را بررسی می کند ، تشخیص دهد .

حتما بخوانید : چرا مردان به زنان خیانت می کنند

 

جلوی حسادت زنانه خود را بگیرید

حسادت زنانه می تواند برای فرد و اطرافیانش مخرب باشد و اغلب افراد حسود فکر می کنند که راه فراری از این حس منفی ندارند و حسودی کردنشان دست خودشان نیست . اما با رعایت نکاتی که در این بخش مطرح شده است می توانید مشکل حسادت خود را به طور ریشه ای برطرف کنید .

در مورد تأثیر حسادت صادق باشید .

به جای اینکه وانمود کنید حسادت نمی کنید یا اینکه حسادت مشکلی ایجاد نمی کند ، صادق باشید . به این فکر کنید که این حسادت چگونه به روابط شما آسیب می رساند ؟ تصدیق مشکلاتی که حسادت شما ایجاد می کند ممکن است دشوار باشد ، اما این واقعیت را بخاطر داشته باشید که این اولین قدم برای ایجاد یک رابطه سالم تر خواهد بود .

با شریک زندگی خود صادق باشید .

اگر با حسادت دست و پنجه نرم می کنید ،مطئنا همسرتان قبلاً متوجه این موضوع شده و ممکن است او نیز در ایجاد این مشکل سهیم باشد . با او ارتباط موثری برقرار کنید و به سهم خودتان در مشکل ایجاد شده ، اشاره کنید و از او بخواهید برای برطرف شدن این احساس منفی با شما همکاری کند . 

بیشتربخوانید : افزایش مهارت های ارتباطی با ازدواج

علت حسادت خود را جستجو کنید .

به جای این که تلاش کنید رفتار حسادت را کاملاً خاموش کنید ، ابتدا به دنبال درک علت رفتار باشید . اگر علت حسادت شما عدم اعتماد به همسرتان است ، مشکل اصلی شکستن اعتماد است . اگر به موفقیت های شریک زندگی خود حسادت می کنید ، شاید یک عنصر ناسالم از رقابت وجود داشته باشد که باید از بین برود . علت هرچه باشد ، با برطرف کردن مشکل اصلی می توانید حسادت خود را درمان کنید و احساس آرامش و خوشبختی بیشتری کنید .

ناامنی های خود را لیست کنید .

چه ناامنی هایی احساس کرده اید که باعث برانگیخته شدن حسادت شما شده است ؟ آیا از خود مطمئن نیستید ؟ آیا شما خود را با دیگران مقایسه می کنید ؟ یک لیست از تمامی مواردی که در آن ها احساس کمبود می کنید و علت حسودی هایتان است ، تهیه کنید .

اعتماد به نفس خود را پرورش دهید .

هنگامی که لیستی از ناامنی های حسادت را ایجاد کردید ، برای هرکدام از آن ها یک پادزهر بنویسید . اگر هنوزبا تحقیر های همسر سابق خود زندگی می کنید ، لیستی از تمام خصوصیاتی که شریک زندگی فعلیتان درباره شما دوست دارد ، تهیه کنید . اگر مدام خود را با افراد مشهور مقایسه می کنید ، یک هفته آنها را در فضای مجازی دنبال نکنید . با فاصله گرفتن از احساس حقارت ، می توانید اعتماد به نفس لازم را برای غلبه بر حسادت ایجاد کنید .

 

 کلام آخر

به طور کلی حسادت ، احساسی است که نمی توان آن را برای مدت طولانی مخفی نگه داشت. اگرچه حسادت زن غیر معمول نیست و همه دختران ، صرف نظر از میزان جذابیت ، موقعیت شغلی یا وضعیت مالی ، تمایل دارند که نسبت به سایر زنان حسادت کنند . اما نکته مهم این است که گاهی اوقات حسادت می تواند روابط را از بین ببرد و فرد را از یک زندگی شاد محروم کند ، بنابراین لازم است که هر چه زودتر این احساس شناسایی شود و به طور مناسب برطرف شود .

در ادامه بخوانید : اختلافات زناشویی را به صفر برسانیدسوالات متداول

 

1- ✔️ علت حسادت های زنانه چیست ؟

✔️ علت این حسادت ها می تواند در تجربیات قبلی و حتی کودکی زنان حسود باشد که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است .2- ✔️ چگونه می توان به حسود بودن خود یا دیگری پی برد ؟

✔️ زنان حسود یک سری ویژگی ها دارند که به طور کامل در مقاله عنوان شده اند و در صورت مشاهده این نشانه ها می توان به حسود بودن فرد پی برد .3- ✔️ چگونه می توان حس حسادت را برطرف کرد ؟

✔️ برای این که حس حسادت خود را از بین ببرید نکاتی وجود دارد مانند صداقت با شریک زندگی ، علت یابی حس حسادت و غیره که در مقاله به طور کامل بیان شده اند .

منبع : حسادت زنانه

:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: