با این افراد ازدواج نکنید
نوشته شده توسط : sevda

یکی از مهم ترین تصمیمات سرنوشت ساز زندگی هر فردی ، انتخاب همسر است زیرا اساس و پایه داشتن یک زندگی موفق یا نا موفق ، شریک زندگی است . برای ازدواج باید بعدهایی همچون روحی ، فردی ، روانی ، اجتماعی را مورد بررسی قرار داد سپس تصمیم به ازدواج گرفت .

هر انسانی برای تشکیل خانوده و مزدوج شدن دلیل خودش را دارد ؛ گاه برای آرامش داشتن ، برطرف کردن نیازهای مالی ، نیاز به حفاظت داشتن ، نیاز به عشق و دوست داشته شدن ، فرار از تنهایی و برطرف کردن نیازهای جنسی . اگر می خواهید یک ازدواج موفق داشته باشید تمام جنبه های مختلف ازدواج را بشناسید و از هدف خود مطمئن شوید سپس تصمیم بگیرید .

برخی از اخلاقیات و ویژگی ها هست که زندگی مشترک و ازدواج را با مشکلات بسیار زیادی روبرو می کند البته این به این معنا نیست که همه انسان ها کامل هستند و هیچ کس بی عیب نیست ؛ هرکسی ویژگی ها و اخلاق های بد دارد . اما گاهی برخی از ویژگی های منفی و خطرناک هستند که به سادگی نمی توان از آن ها رد شد .

در ادامه مقاله ویژگی های افرادی را که برای ازدواج مناسب نیستند را بیان می کنیم تا اگر چنین شخصیتی را دیدیم از او فاصله بگیریم و با او ازدواج نکنیم .

 

  • افرادی که خیلی زود از کوره در می روند

همه ما در مواقعی که مشکلی سخت داریم و چاره آن را نمی دانیم یا حق ما را زیر پا گذاشته اند عصبانی می شویم مثلا این نوع خشم طبیعی است و اغلب همه ما با آن روبرو شده ایم ولی برخی افراد به طور وحشتناک و افراطی عصبانی می شوند و کنترل خشم آن ها غیرممکن است .

این نوع خشم عیرعادی و دور از کنترل است ؛ زندگی با این افراد که زود از کوره در می روند و به طرز وحشتناکی خشمگین می شوند ، دردناک است . زیرا در تمام مدت باید فقط حواستان به این باشد که او را عصبانی نکنید ، کاری انجام ندهید که او راضی نیست . کنترل این افراد کار سختی است در نتیجه در زندگی فرد باید تمام انرژی خود را برای او بگذارد و این موضوع او را خسته و دل آزرده می کند . 
قبل از ازدواج حتما به موضوع خشم توجه کنید و اگر دیدید طرف مقابل کنترل عصبانیت خود را ندارد با او ازدواج نکنید زیرا در آینده ممکن است دچار مشکل همسر آزاری شوید یا او در هنگامی که خشمگین است به شما آسیب وارد کند .

 

 

بیشتر بخوانید: مهارت لازم برای ارتباط با همسر عصبانی

  • افرادی که به طور افراطی از مواد مخدر و الکل استفاده می کنند

افرادی که معتاد به الکل یا مواد مخدر هستند اصلا مناسب ازدواج نیستند این افراد در واقع سعی می کنن برای اینکه از مشکلات خود فرار کنند مواد یا الکل مصرف کنند . اگر تصمیم بگیرید با یک معتاد یا الکلی ازدواج کنید حتما در زندگی دچار مشکلات فراوانی خواهید شد و حتی ممکن است زندگی شما سرانجام به طلاق برسد .

دختران عاشق که قبل از ازدواج فکر می کنند اعتیاد مسئله مهمی نیست و می توانند فرد معتاد را ترک دهند و او را درمان کنند و به این امید ازدواج می کنند و بعد با یک زندگی آسیب زده و پر از مشکل روبرو می شوند .البته می توان گفت این پرهیز از ازدواج تنها به دلیل خود اعتیاد نیست بلکه به دلیل تاثیرات روحی و روانی است که مصرف مواد یا الکل روی مغز فرد می گذارد 

 

  • افرادی که عادت به تعیین تکلیف کردن ، دارند

همانطور که می دانید برخی از افراد زیر بار مسئولیت نمی روند و شانه خالی می کنند ؛ این افراد از تصمیم گرفتن هراس دارند و همچنین مسئولیت زندگی خود را نیز نمی توانند به عهده بگیرند اما برخی دیگر که نقطه مقابل این افراد هستند دوست دارند دیگران را کنترل کنند و کنترل هر چیزی که در پیرامون آن ها قرار دارد را در دست بگیرند .
افرادی که دوست دارند بر همه چیز تسلط داشته باشند ، برای دیگران تعیین تکلیف می کنند و هرکاری می کنند تا مبادا احساس کنند که چیزی تحت کنترل آن ها نیست . این افراد حس مالکیت بسیار قوی بر پیرامون خود دارند ، حسود و به راحتی نمی توانند ابراز علاقه کنند .

حتما بخوانید: مهارت هایی که قبل از ازدواج باید داشته باشید

  • افرادی که بی مسئولیت هستند

همانطور که گفتیم افراد بی مسئولیت توانایی تصمیم گیری و مسئولیت پذیری ندارند ؛ آن ها دیگران را مسئول اشتباهات و زندگی خود می دانند . اگر با این افراد روبرو شوید معمولا داستان هایی برای شما تعریف می کنند از اینکه مورد ظلم و اذیت دیگران قرار گرفته اند .

مراقب باشید با این افراد ازدواج نکنید زیرا افرادی که حتی قدرت تصمیم گیری هم نداشته باشند زندگی را به کام دیگران نیز تلخ می کند و اصلا برای ازدواج مناسب نیستند . همینطور باید گفت این افراد معمولا دیگران را به خاطر مشکلات خود سرزنش می کنند و خودشان را در برابر آن مشکل بی گناه می دانند .

 

  • افرادی که در بیان احساسات ناتوان هستند

افرادی که توانایی بیان کردن و ابراز احساسات را ندارند و نمی توانند به شریک زندگی خود محبت کنند . این افراد ابراز احساسات را کاری بیهوده و بی معنی می دانند ؛ آن ها از ابراز هیجان ، ترس و دیگر احساسات خود می ترسند .
این افراد به راحتی با محبت نکردن می توانند زندگی مشترک را با مشکل مواجه کنند ، همچنین این افراد نمی توانند ارتباط عاطفی و احساسی برقرار کنند و در نتیجه یک خلاء بزرگ در رابطه با همسرشان دارند و زندگی با این افراد مشکل است .

 

 

  • افرادی که مشکل جنسی دارند

اختلالات جنسی حوزه گسترده ای را در برمی گیرند که در ادامه برخی از این مشکلات را بیان می کنیم .
بیماری های جنسی دسته ای از بیماری ها هستند که از راه رابطه جنسی با افرادی که آن بیماری را دارند منتقل می شود عامل آن هم ویروس و هم باکتری ها هستند که در بدن شخص بیمار است و از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا می کند . متاسفانه اکثر افرادی که این بیماری را دارند از عفونت خود اطلاع ندارند .
انواع بیماری های جنسی اغلب علائمی ندارند یا علائم ناچیزی داشته باشد به همین دلیل تشخیص ابتلای آن ها دشوار است . از انواع بیماری های جنسی می توان به سوزاک  یا گونوریها ( Gonorrhea ) ، سیفلیس ( Syphilis ) ، کلامدیا ، هپاتیت آ ( Hepatits A ) ، هپاتیت ب ( Hepatits B ) ، هپاتیت س ( Hepatits C ) ، تبخال های تناسلی ، زگیل های تناسلی ، شپشک ناحیه تناسلی ، تریکوموناس ( Trichomoniasis ) ، کنه و ایدز ( Aids ) اشاره کرد .
برخی از بیماری های جنسی نام برده شده مانند کلامدیا ، ایدز و سوزاک شناخته شده تر از بقیه هستند .

در ادامه بخوانید: آمادگی های لازم برای قبل از ازدواج

سوالات متداول

 

1- ✔️ نشانه های افرادی که برای ازدواج مناسب نیستند ؟

✔️ برخی از افراد وجود دارند که ازدواج با آن ها نامناسب بوده و از جمله ویژگی این افراد می توان به افراد معتاد ، افرادی که زود عصبانی می شوند ، افرادی که توانایی بیان احساسات را نداشته و غیره اشاره کرد .2- ✔️ آیا افراد بی مسئولیت را می توان برای ازدواج انتخاب کرد ؟

✔️ در واقع لازم است بدانید که افرادی که مسئولیت پذیر نبوده برای ازدواج مناسب نبوده و ممکن است در زندگی با آن ها به مشکل خورد که در متن مقاله در مورد آن بیشتر توضیح داده شده است .3- ✔️ آیا می توان با افرادی که تنها عادت به تعیین تکلیف کردن دارند ، ازدواج کرد ؟

✔️ در واقع می توان گفت برخی از افراد توانایی سازگاری با افرادی که تنها عادت دارند به دیگران دستور داده و تعیین تکلیف کنند ندارند و به همین دلیل ازدواج با این افراد توصیه نمی شود که در متن مقاله بیشتر به جزئیات پرداخته شده است .

منبع : با این افراد ازدواج نکنید

:: بازدید از این مطلب : 80
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 18 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: