پورنوگرافی چیست
نوشته شده توسط : sevda

در دنیای امروزی افراد برای رفع نیاز جنسی و استفاده های دیگر به سراغ پورنوگرافی و فیلم های مستهجن و پورن رفته و لذت جنسی را با آن تجربه می کنند، اما این افراد معمولا بی خبر از عوارض وآسیب های آن بوده و یا در صورت اطلاع به آن بی توجه هستند.

پورنوگرافی در حال حاضر یک صنعت بسیار پر درآمد و رایج شده که سنین مختلف به آن روی آورده تا نیاز جنسی خود را به نحوی ارضا ساخته یا صرفا کنجکاوی خود را برطرف سازند. در این مقاله به بررسی پورنوگرافی، علت مشاهده پورن توسط زنان و مردان، معایب و مزایای مشاهده آن و فیلم های مستهجن پرداخته شده است.

 

پورنوگرافی چیست

پورنوگرافی به هر محصولی که به صورت تصویر یا نوشته بوده و محتوای جنسی در خود دارد گفته شده که منجر به تحریک جنسی می شود. پورنوگرافی شامل حجم وسیعی از محتواهای تولید شده به صورت فیلم، کتاب، مجله، صدا و عکس است که در حال حاضر در سراسر دنیا افراد از آن برای موارد مختلف استفاده می کنند.

در این محتوا ها معمولا زنان و مردان برهنه در حین رابطه جنسی و یا به صورت تنها وجود دارند. آمار ها استفاده بیش از 90 درصد مردان از محصولات پورن و مستهجن را در نظرسنجی ها نشان داده اما گزارشات زنان در این مورد کمتر قابل اعتماد بوده زیرا آن ها صداقت کافی را در این مسئله به خرج نمی دهند.

نظرات در مورد استفاده و رواج این صنعت متفاوت بوده اما افراد بسیاری پورنوگرافی را برای روابط و صمیمیت زوجین مضر دانسته و آن را مساوی با مطیع سازی و زن ستیزی می دانند. در هر صورت با تمام این تفاسیر افراد زیادی روز به روز به این صنعت ملحق شده و یا از آن برای منافع خود استفاده می کنند.

حتما بخوانید: کاهش میل جنسی

 

علت استفاده از پورنوگرافی برای مردان و زنان

تحقیقات زیادی در مورد علت مشاهده و استفاده از محتواهای مستهجن شده و نتایج برای زنان و مردان کمی متفاوت از یکدیگر بوده است. در این جا علت رایج استفاده زنان و مردان از پورنوگرافی را مشاهده می کنید.

علت استفاده مردان از پورنوگرافی

طبق گزارشات علت اصلی استفاده از پورنوگرافی و فیلم های پورن در مردان تحریک و لذت جنسی است. تعداد کمتری از گزارشات نشان داده که برخی مردان و پسران برای دوری از احساسات اذیت کننده، استرس، بی حوصلگی و فراموشی مشکلات روزمره به این صنعت روی می آورند. در واقع این دسته از مردان از تکنیک مقابله ای استفاده کرده و این عمل خود را مشکل ساز می دانند.

علت استفاده زنان از پورنوگرافی

تحقیقات دیگری نشان داده که علت زنان برای استفاده از پورنوگرافی بیشتر همدلی با فرد داخل تصویر یا فیلم پورن بوده و نه لزوما به خاطر کارهای جنسی به تصویر کشده در آن. برخی زنان نیز گزارش داده اند که پس از مشاهده فیلم های مستهجن و پیدا کردن شباهت هایی بین خود و فرد داخل تصویر احساس بهتر نسبت به بدن خود داشته و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اند.

مطالعات همچنین ناهماهنگی شناختی میان زنان را نشان می دهد، به این صورت که برخی زنان اعتراف کرده که فیلم های پورن منجر به تحریک جنسی آن ها شده اما بیشتر از مردان اعتقاد به نامناسب بودن این صنعت دارند.

حتما بخوانید: اولین رابطه جنسی

 

معایب پورنوگرافی و تماشای فیلم پورن

همانطور که ذکر شد پورنوگرافی در حال حاضر در حال رشد و توسعه بیشتر بوده و افراد در سنین مختلف از نوجوانی گرفته تا میانسالی از آن برای لذت جنسی و خودارضایی استفاده می کنند. اما این مسئله معایب بسیار به همراه داشته که در اینجا آن را مشاهده می کنید.

تاثیر منفی در رابطه جنسی با پورنوگرافی

بسیار مهم است که افراد بدانند هر چه داخل صنعت پورنوگرافی و فیلم های مستهجن می بینند واقعی نبوده و رابطه جنسی به بی نقصی و زیبایی تصویری که مشاهده می کنید نیست.

افراد با دیدن این تصاویر معمولا دچار تصور اشتباه از رابطه جنسی و جزئیات آن شده و هنگام برقراری رابطه با همسر و زوج خود و عدم وجود ملاک های مشاهده شده در پورنوگرافی دچار سرخوردگی و عدم لذت و حتی ارگاسم می شوند. در واقع توقع این افراد در رابطه جنسی بالا می رود و این مسئله منجر به عدم رضایت از شریک جنسی و حتی خود فرد می شود.

تصویر بدن و افسانه زیبایی با فیلم های پورن

بسیاری از فیلم ها و تصاویر مستهجن با به تصویر کشیدن فردی جوان، لاغر اندام و دارای هیکل ورزشی تصویر غیر واقعی از زیبایی را نشان می دهند. برخی منتقدان معتقدند که این مسئله منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد به خصوص زنان شده و این مسئله در رابطه جنسی آن ها تاثیرگذار است.

اعتیاد به پورنوگرافی

یکی از معایب و عوارض پورنوگرافی اعتیاد به آن است. مطالعات نشان داده که مغز افرادی که به طور مکرر از صنعت پورنوگرافی استفاده می کنند به دیدن این تصاویر عادت کرده و منجر به اعتیاد آن ها می شود. در مواقعی نیز این مسئله اعتیاد به رابطه جنسی را به همراه دارد.

پورنوگرافی چیست

افزایش خودارضایی با پورنوگرافی

افرادی که فیلم پورن تماشا می کنند معمولا به خودارضایی مشغول شده و به مرور دچار اعتیاد به آن می شوند. خودارضایی در زنان و مردان در مواقعی منجر به عدم لذت در رابطه جنسی می شود.

افزایش خطر در موارد مختلف با پورنوگرافی

تحقیقاتی نشان داده اند که مشاهده فیلم های مستهجن ریسک خطرات بیماری جنسی یا بارداری ناخواسته را به دلیل عدم استفاده از کاندوم و راه های جلوگیری از بارداری افزایش می دهد.

افزایش دوستی های نا به هنجار با پرنوگرافی

تحقیقات دیگری نشان داده اند که استفاده از پورنوگرافی منجر به افزایش روابط دوستی ناپایدار که لزوما برای سکس برقرار است، می شود. این مسئله خود عامل انتقال بیماری های مقاربتی به دلیل داشتن شریک جنسی متعدد و برقراری رابطه جنسی یا اورال سکس است.

اختلال در نعوط با مشاهده پورن

هنوز ارتباط مستقیم پورن با اختلال نعوظ مشخص نشده اما طبق تحقیقاتی مشخص شده که افراد محافظه کار و مذهبی به دلیل مشاهده پورن و احساس شرم و گناهی که می کنند در مواقعی دچار اختلال نعوظ می شوند.

حتما بخوانید: درمان عدم نعوظ یا نعوظ ناقص

فواید پورنوگرافی چیست

پورنوگرافی برخلاف تمام معایبی که به همراه داشته دارای یک سری مزایای اندک نیز هست که در اینجا این موارد را مشاهده می کنید.

برخی پورنوگرافی ها منجر به آموزش جنسی و آشنایی با نحوه برقراری سکس می شوند.

در مواقعی مشاهده این موارد منجر به از بین رفتن خجالت و شرم در مورد رابطه جنسی با شریک جنسی می شود.

یادگیری انواع پوزیشن های سکس و تنوع بخشیدن به رابطه جنسی با همسر را در حوزه های مختلف به همراه دارد.

منجر به کاهش استرس و حواس پرتی از اتفاقات بد روزمره در زنان و مردان می شود. این مسئله در بسیاری مواقع به دلیل استمنا در حین تماشای پورنوگرافی و ارضای ناشی از آن است.

 

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید پورنوگرافی در کنار اندک فوایدی که به همراه داشته، معایب آن بسیار بیشتر بوده و این آسیب ها در سطح اجتماعی نیز به صورت زن ستیزی، انتظارات غیرواقعی افراد و افزایش روسپیگری نیز قابل مشاهده است. بنابراین باید در سطح اجتماعی از رواج این مسئله و آسیب های همراه با آن جلوگیری کرد.

در ادامه بخوانید: فواید رابطه جنسی

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ پورنوگرافی چیست؟

✔️ پورنوگرافی به هر محصولی که به صورت تصویر یا نوشته بوده و محتوای جنسی در خود دارد گفته شده که در متن مقاله شرح داده شده است.2- ✔️ معایب پورنوگرافی و تماشای فیلم پورن چیست؟

✔️ پورنوگرافی در کنار گسترش بسیار زیاد معایب و آسیب هایی نیز به همراه داشته که در متن مقاله توضیحات کامل آن ارائه شده است.3- ✔️ علت مشاهده فیلم های مستهجن چیست؟

✔️ مشاهده و استفاده از صنعت پورنوگرافی دلایل مختلفی داشته که در زنان و مردان تا حدی متفاوت است، در متن مقاله شرح داده شده است.

منبع : پورنوگرافی چیست

:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 فروردين 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: