ثبت نام وام ازدواج
نوشته شده توسط : sevda

یکی از شرایط ایجاد شده و موجود برای زوجینی که در حال اقدام به ازدواج بوده و یا به تازگی عقد کرده اند، دریافت وام ازدواج است. وام ازدواج در حال حاضر به صورت ثبت نام اینترتی از طریق سامانه اینترنتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بوده و مانند گذشته نیاز به مراجعه به بانک از ابتدای کار نیست. 

وام ازدواج در سال 1400 به مبلغ 70 میلیون تومان برای هر یک از زوجینی که تاریخ عقد آن ها پس از سال 97 بوده می باشد. ثبت نام وام ازدواج شرایط خاص داشته و زوجین باید قبل اقدام به ثبت نام برای آن اطلاعات کافی مانند شریط و مدارک لازم کسب کنند، در این مقاله به ثبت نام وام ازدواج، شرایط، مدارک لازم، نحوه ثبت نام و مراحل آن پرداخته شده است.

 

وام ازدواج چیست و زمان ثبت نام آن در سال 1400

وام ازدواج یکی از راه های مناسب برای تامین مخارج زندگی در ابتدای زندگی است که بسیاری از جوانان امروزی برای تشکیل زندگی از آن استفاده می کنند. در حال حاضر خدمات ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی ارائه شده است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

ارائه این خدمات به افراد از بسیاری از جوانب منفی مثل ازدواج سفید یا موقت جلوگیری می کند. زیرا بسیاری دختران و پسران هستند که به دلیل عدم توانایی پرداخت مخارج زندگی مشترک راضی به این نوع ازدواج ها شده و بنیان خانواده با رواج این موضوع سست می شود.

در حال حاضر ثبت نام وام ازدواج به صورت اینترنتی از طریق سامانه وام ازدواج به آدرس ve.cbi.ir بوده و نیازی به مراجعه حضوری از همان ابتدا نیست. هر یک از زوجین به صورت جداگانه می توانند برای دریافت وام ازدواج که در سال 1400، 70 میلیون تومان برای هر فرد است، اقدام کنند.

زمان ثبت نام وام ازدواج 1400 پس از عقد بوده و این وام به مبلغ 70 میلیون تومان به زوجینی که بعد از سال 1397 عقد کرده اند، پرداخت می شود. در غیر این صورت افرادی که تاریخ عقد آن ها قبل 1397 بوده باید در صف انتظار برای دریافت وام 50 میلیون تومانی قرار بگیرند.

حتما بخوانید: ازدواج موقت چیست

 

شرایط ثبت نام وام ازدواج 1400

همانطور که ذکر شد دریافت این خدمات برای زوجین در سنین مختلف شرایط خاصی داشته که در این جا این شرایط درخواست وام ازدواج را مشاهده می کنید.

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی

  • تبصره 1 : کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده ، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد.

  • تبصره 2 : اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود .

برای دریافت وام به هر یک از زوجین مبلغ 70 میلیون تومان تعلق می گیرد.

دارا بودن کارت ملی ( موقت یا دایم ) و کد پستی محل سکونت متقاضی

با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علی رغم ازدواج مجدد، دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد)

به استناد مفاد بند (الف) تبصره 16 قانون بودجه سال 1400 کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 01‏/01‏/1397 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

چنانچه متقاضیان قبل از سال 1397 ازدواج نموده و در صف سامانه ازدواج در انتظار اخذ وام باشند، صرفاً مشمول سقف فردی 50 میلیون خواهند شد.

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ضامن های وام ازدواج نیز از این قرار است:

  • تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها، مبلغ هفتاد میلیون تومان با دوره بازپرداخت ده ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

  • بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.‏

حتما بخوانید: راه های شناخت مردان قبل ازدواج

 

مدارک لازم برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

پس از ثبت نام اینترنتی 1400 و مشاهده وضعیت وام ازدواج در صورت تعیین شدن زمان دریافت وام و شعبه مورد نظر باید با مدارک لازم که در اینجا نام برده شده است، حضور پیدا کنید.

اصل و کپی سند ازدواج

اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین

اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین

اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین

اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن

کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین

کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام وام

حتما بخوانید: راه های شناخت زنان قبل ازدواج

نحوه و راهنمای کامل ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

برای ثبت نام اینترنتی وام در سال ۱۴۰۰ ازدواج مراحلی را باید طی کرد که در این جا برای سهولت انجام این مراحل را شرح داده ایم.

1ابتدا به سایت ثبت نام اینترنتی وام ازدواج ve.cbi.ir از طریق مروروگر خود وارد شوید.

2بر روی گزینه ثبت نام جدید در منو سمت راست صفحه کلیک کنید.

3فیلد های ذکر شده در این صفحه را پر کرده و متن آن را کامل بخوانید و سپس صفحات بعدی را نیز با اطلاعات صحیح پر کنید. در این قسمت باید بانک مورد نظر خود را برای دریافت وام نیز مشخص کنید.

4پس از ثبت نهایی یک کد 10 رقمی رهگیری به شما داده شده که باید در حفظ آن کوشا باشید و در چند روز آینده برای مشاهده وضعیت ثبت نام خود از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: ترس از ازدواج

مراحل بعد از ثبت نام وام ازدواج 1400 تا پرداخت وام

پس از پایان ثبت نام وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ باید در چند روز آتی به سایت مراجعه کرده و برای مشاهده وضعیت ثبت نام خود بر روی گزینه مشاهده وضعیت در منو سمت راست کلیک کنید. در این قسمت کد پیگیری ده رقمی که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید را باید با کد ملی خود وارد کنید.

در صورت گم شدن و فراموشی کد رهگیری می توانید بر روی گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری کلیک کرده و نسبت به دریافت دوباره کد خود اقدام کنید.

در صورت مشخص شدن زمان و شعبه دریافت وام باید در زمان مشخص به بانک مورد نظر با مدارک ذکر شده در همین مقاله مراجعه کنید. در صورت عدم مراجعه تا 12 روزکاری ثبت نام شما لغو شده و باید دوباره اقدام به ثبت نام کنید.

حتما بخوانید: دوستی های قبل ازدواج

نکات لازم برای دریافت وام ازدواج 1400

برای ثبت نام وام ازدواج برخی نکات حائز اهمیت است که در این جا برخی نکات لازم برای دریافت وام و ثبت نام اینترنتی ازدواج مطرح شده است.

حداقل سن برای دریافت وام ازدواج برای دختران 13 سال و برای پسران 15 سال می باشد.

برای دریافت وام افراد زیر 18 سال ابتدا هر یک از زوجین در سایت برای ثبت نام وام ازدواج 1400 اقدام کرده و پس از تعیین شعبه و زمان دریافت، وام به یکی از والدین یا قیم قانونی فرد پرداخت می شود.

در صورتی که تمایل به تغییر شعبه بانکی برای دریافت وام دارید، می توانید از طریق گزینه ویرایش ثبت نام قبلی شعبه مورد نظر را عوض کنید.

در صورت تعیین شدن شعبه بانک و علاقه به تغییر آن باید در زمان مقرر مراجعه نکنید تا وام شما حذف شود و دوباره نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

در صورتی که هنگام ثبت نام کد 10 رقمی دریافت نکرده اید، با مراجعه به قسمت بازیابی و چاپ کد رهگیری در سایت ve.cbi.ir نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

در صورت ارائه گواهی ازدواج که از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده و ممـهور به مـهر کنسولگری ایران نیز باشد (که به عنوان سـند ازدواج تلقی می‌گردد) افراد ساکن خارج از ایران می توانند برای دریافت وام اقدام کنند.

در ادامه بخوانید: رابطه زناشویی مناسبسوالات متداول

 

1- ✔️ ثبت نام وام ازدواج چیست؟

✔️ وام ازدواج یکی از راه های مناسب برای تامین مخارج زندگی در ابتدای زندگی است که به صورت ثبت نامی رخ می دهد و در متن مقاله شرح آن ارائه شده است.2- ✔️ شرایط ثبت نام وام ازدواج چیست؟

✔️ دریافت این خدمات برای زوجین در سنین مختلف شرایط خاصی داشته که در متن مقاله به توضیح آن پرداخته شده است.3- ✔️ مراحل بعد از ثبت نام وام ازدواج تا پرداخت وام چیست؟

✔️ پس از پایان ثبت نام وام ازدواج باید در چند روز آتی به سایت مراجعه کرده و وام خود را پیگیری کنید، در متن مقاله شرح داده شده است.

منبع : ثبت نام وام ازدواج

:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 28 فروردين 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: