قرص تاخیری
نوشته شده توسط : sevda

ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی که امروزه میان زوجین به وجود می آید را باید در روابط جنسی نامطلوب آن ها جستجو کرد. انزال زودرس در مردان یکی از معضلاتی است که منجر به نارضایتی زنان از روابط زناشویی می شود. تاخیر در رسیدن به ارگاسم برای مردانی که دچار زودانزالی هستند؛ می تواند یک سکس رویایی را برای خود و شریک جنسی شان رقم بزند.

به تاخیر انداختن انزال در مردان، راه های متفاوتی دارد که شامل روانشناختی، دارویی و غیره می شود. داروهای تاخیری به صورت اسپری یا قرص های تاخیری به بازار عرضه می شوند و به راحتی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند.

در این مقاله قرص تاخیری و کارکرد آن را برایتان شرح داده و شما را با انواع مختلف این قرص ها آشنا می کنیم. در آخر نیز عوارض استفاده از این محصول را بیان کرده ایم تا در صورتی که قصد استفاده از آن را داشتید، عوارض و اثرات جانبی قرص های تاخیری را مد نظر قرار دهید.

 

قرص تاخیری و کارکرد آن چیست

مردانی که از انزال زودرس رنج می کشند و نمی توانند شریک جنسی خود را به ارگاسم برسانند، به مرور زمان اعتماد به نفس خود را از دست داده و سرخورده می شوند. بنابراین به دنبال راه هایی برای برطرف کردن مشکل زود انزالی خود می گردند.

مصرف قرص تاخیری یکی از روش هایی است که برای این مردان پاسخدهی خوبی دارد. پس از مصرف قرص تاخیری، عملکرد آن را خواهید دید که عبارتست از:

به تاخیر انداختن زمان انزال و در نتیجه طولانی تر کردن رابطه جنسی

افزایش جریان خون در آلت تناسلی مرد و تشدید رابطه جنسی

کاهش احساس در برخی اعصاب و نواحی کشاله ران برای جلوگیری از انزال زودرس

کاهش برخی درد های مقاربتی برای برخی از افراد خاص.

حتما بخوانيد: فواید رابطه جنسی

 

 

 

 

 

انواع قرص های تاخیری

قرص هایی که می توانند انزال را در مردان به تاخیر بیندازند، در چند دسته کلی قرار می گیرند. در این بخش از مقاله انواع قرص های تاخیری را برایتان شرح داده ایم تا با آن ها و عملکردشان آشنا شوید.

دارو های ضد افسردگی

گروهی از قرص ها و داروها وجود دارند که معمولا برای درمان افسردگی و سایر اختلالات روانی مورد استفاده قرار می گیرند. این قرص های ضد افسردگی برای مردانی که نمی توانند انزال خود را به تاخیر بیندازند نیز مفید واقع می شوند و مدت زمان سکس را طولانی تر می کنند.

این دارو ها حاوی مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (Serotonin) و داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای هستند. برخی از این قرص ها عبارتند از:

 • کلومیپرامین (Clomipramine)

 • پاروکستین (Paxil)

 • فلوکستین (Prozac ، Sarafem)

 • سرترالین (Zoloft)

 • اسکیتالوپرام (Lexapro)

قرص مسکن درد ترامادول

مسکن ترامادول (Tramadol) دارویی است که معمولا برای درمان و کاهش درد استفاده می شود. یکی دیگر از اثرات قابل توجه مصرف این قرص، به تاخیر انداختن انزال در مردان است. این دارو زمانی تجویز می شود که داروهایی که در دسته قبل قرار گرفتند، موثر واقع نشوند و نکته دیگر این است که هرگز نباید ترامادول را همراه با دسته دارویی قبل یعنیقرص های ضد افسردگی مصرف کنید.

قرص های درمان اختلال نعوظ

داروهایی که برای درمان اختلال نعوظ تجویز می شوند، می توانند مشکل انزال زودرس را نیز برطرف کنند. دارو هایی که در این دسته قرار می گیرند، اغلب وقتی اثربخشی بیشتری دارند که با داروهای ضد افسردگی که در گروه اول بیان شدند، به طور همزمان مصرف شوند. برخی از این دارو ها عبارتند از:

 • سیلدنافیل (Sildenafil) مانند ویاگرا (viagra)

 • تادالافیل (Tadalafil)

 • واردنافیل (Vardenafil) 

به طور کلی شواهد قابل قبولی وجود دارد که نشان می دهند دارو های ضد افسردگی به تغییر در سطح سروتونین می توانند مدت زمان انزال را به تاخیر بیندازند. سروتونین یک ماده شیمیایی طبیعی و نوعی انتقال دهنده عصبی است که مسئول احساس شادی، رفاه و آرامش است.

از طرف دیگر شواهد تجربی نشان داده اند که قرص های مربوط به اختلال نعوظ نیز واقعا مدت زمان رابطه جنسی را بالا می برند. بنابراین برای برطرف کردن مشکل زود انزالی خود و انتخاب مناسب ترین قرص تاخیری بهتر است با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بخوانيد: درمان زود انزالی

 

عوارض قرص های تاخیری

مصرف قرص های تاخیری مانند هر نوع قرص دیگر برخی عوارض دارد که قبل از استفاده باید به آن ها توجه کرده و نسبت به آن ها آگاه باشید. در این بخش از مقاله تمامی عوارض احتمالی مصرف قرص های تاخیری با جزئیات ذکر شده است.

سردرد

شایعترین عارضه جانبی مرتبط با مصرف داروهای تاخیری، سردرد است. پس از استفاده از قرص تاخیری، افزایش جریان خون اتفاق می افتد که منجر به افزایش میزان اکسید نیتریک و در نتیجه ایجاد سردرد می شود.

بدن درد

برخی از افراد پس از استفاده از قرص های تاخیری، احساس درد عضلانی در سرتاسر بدن خود می کنند. برخی دیگر نیز فقط کمر درد را گزارش می کنند. برای تسکین این درد ها می توانید از قرص های مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

تغییرات بینایی

قرص های تاخیری ممکن است به طور موقت بینایی تان را تغییر دهند و حتی باعث تاری دید شما شوند. در صورتی که مشکلات بینایی شدید یا ادامه دار باشند باید مصرف قرص را قطع کرده و فورا به پزشک مراجعه کنید.

مشکلات دستگاه گوارش

متداول ترین مشکلات گوارشی که پس از مصرف قرص تاخیری به وجود می آید، سوء هاضمه و اسهال است. برای تسکین مشکلات جزئی گوارش می توانید در رژیم غذایی تان تغییراتی به وجود بیاورید، آب بیشتر بنوشید و از مصرف کافئین و الکل خودداری کنید.

حتما بخوانيد: اعتیاد به الکل

سرگیجه

افزایش اکسید نیتریک می تواند باعث گیجی برخی از مردان شود. سرگیجه ناشی از مصرف قرص های تاخیری معمولا خفیف است اما در موارد نادر می تواند منجر به غش شده و به یک مسئله جدی تبدیل شود. در این صورت حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

انواع قرص تاخیری

 

برافروختگی

برافروختگی حالتی است که با قرمز شدن پوست و گر گرفتگی مشخص می شود. پس از مصرف قرص تاخیری احتمال دارد که این حالت را تجربه کنید به خصوص اگر فعالیت هایی انجام دهید که به تشدید این برافروختگی ها دامن می زنند، به عنوان مثال:

 • خوردن غذاهای گرم و تند

 • نوشیدن الکل

 • مدت زیادی زیر نور آفتاب بودن (گرما زدگی)

 • احتقان و آبریزش بینی

کلام آخر

قرص های تاخیری مانند اسپری تاخیری یا دیگر ابزاری که برای به تاخیر انداختن انزال در مردان مورد استفاده قرار می گیرند، کارکرد و عوارضی دارند. افزایش مدت زمان رابطه جنسی و انزال تاخیری از پیامد های مثبت استفاده از این قرص هاست ولی نباید از اثرات جانبی منفی استفاده از این قرص ها غافل شد. 

عوارض استفاده از قرص های تاخیری که شامل قرص های ضد افسردگی، ترامادول، قرص های درمان اختلال نعوظ می شوند؛ می تواند سرگیجه، بدن درد، برافروختگی و غیره باشد که گاهی مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد می کنند.

در ادامه بخوانيد: رابطه زناشویی مناسب

 

 

 

 سوالات متداول

 

1- ✔️ قرص های تاخیری چه عملکرد هایی دارند؟

✔️ قرص های تاخیری، زمان انزال را در مردان به تاخیر می اندازند، برخی از درد های مقاربتی را کاهش می دهند و دیگر مواردی که در متن مقاله بیان شده اند.2- ✔️ انواع قرص های تاخیری کدامند؟

✔️ قرص های تاخیری شامل قرص های ضد افسردگی، ترامادول و قرص های درمان اختلال نعوظ می شوند که در مقاله نام آن ها و کارکردشان ذکر شده است.3- ✔️ عوارض استفاده از قرص های تاخیری چیست؟

✔️ مصرف قرص های تاخیری ممکن است عوارض جانبی مانند سرگیجه، برافروختگی، بدن درد و غیره داشته باشد که در مقاله به طور کامل به آن ها اشاره شده است.

منبع : قرص تاخیری

:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 فروردين 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: