موفقیت در مصاحبه شغلی
نوشته شده توسط : sevda

اغلب افراد ممکن است برای مصاحبه شغلی رفته و آن را تجربه کرده باشند . آیا می دانید استرس در مصاحبه شغلی باعث می شود که آن کار را از دست دهیم ؟ آیا مصاحبه شغلی ترس دارد ؟ چرا برخی از افراد در مصاحبه استرس می گیرند ؟

همانطور که می دانید مصاحبه شغلی در تمام شرکت ها یکسان نیست و می توان گفت در هر شرکتی سوالات مصاحبه ، مصاحبه گر و نحوه مصاحبه کردن متفاوت است . این تفاوت مصاحبه می تواند دلیلی برای ترس و استرس افراد از مصاحبه باشد .

اما لازم به ذکر است بدانید که برخی از سوالات هستند که در تمامی مصاحبه ها یکسان می باشد . به طور کلی می توان گفت سوالاتی هستند که تمام مصاحبه گر ها از آن ها استفاده می کنند . در نتیجه حداقل شما باید خودتان را برای پاسخگویی به این سوالات آماده کنید و بتوانید با آشنایی قبلی به آن ها پاسخ دهید .

 

در مصاحبه شغلی از چه می گویند

همانطور که گفتیم سوالاتی هستند که در تمامی مصاحبه ها از فرد می پرسند و لازم است که فرد بتواند بدون استرس به آن ها پاسخ دهد تا نظر مصاحبه گر را جلب کند . در ادامه این موارد را بیان خواهیم کرد تا اگر در مورد آن ها سوال پرسیدند ، بتوانید پاسخ دهید .

  • در مورد شرکتی که می خواهید در آن استخدام شوید اطلاعات داشته باشید

لازم به ذکر است بدانید که پیش از آن که به مصاحبه بروید نگاهی به سایت ، اینستاگرام ، آخرین مقاله ها و هر چیزی که در مورد آن شرکت است ، بیاندازید . این موضوع باعث می شود که به مصاحبه گر نشان دهید که شما به اندازه کافی تحقیق کرده اید و از آن شرکت اطلاعات کافی را دارید .

این اطلاعات می تواند شامل حوزه فعالیت های شرکت و اتفاقاتی که در شرکت رخ داده است ، باشد . در نتیجه شما باید اطلاعات گفته شده را به دست آورید و ارتباط آن ها را با وظایف خود در شرکت پیدا کنید . شما با این کار می توانید به مصاحبه گر علاقه خود به شرکت را نشان دهید .

 

حتما بخوانید: انتخاب شغلتان تحت تاثیر چه عواملی است

  • از تجربه های گذشته خود در محل کار صحبت کنید

کسی که می خواهد سوال کند حتما در مورد توانایی شما و کارهایی که در شغل گذشته خود انجام داده اید نیز می پرسد . بنابراین می توان گفت این روشی است که بتوانید استعداد و توانایی خود را به دیگران ثابت کنید .

شما می توانید در مورد کارهایی مشابه و مرتبط که در شغل قبلی خود انجام داده اید و همچنین نتایج آن ها صحبت کنید . می توانید به مصاحبه گر ثابت کنید که موفقیت های قبلی شما به شما در موفقیت های شغل جدیدتان کمک خواهد کرد .

 

 

  • نشان دهید توانایی همکاری با گروه را دارید

لازم به ذکر است بدانید که توانایی کار گروهی از جمله مواردی است که برای مدیر عاملان بسیار مهم است و از آن استقبال می کنند . در نتیجه مصاحبه گر با پرسیدن سوالاتی می خواهد این موضوع را متوجه شود که شما روحیه همکاری با گروه را دارید یا خیر ؟

شما باید وظیفه و نقش خود در گروه و موفقیت های آن را برای مصاحبه گر توضیح دهید . به این دلیل که شرکت ها تمایل دارند که گروه هایی کوچک با مدیریت یکی از اعضا راه اندازی کنند که خروجی قابل قبولی داشته باشد .

 

  • به مصاحبه گر نشان دهید که برای آینده انگیزه دارید

شما تنها با عمل کردن می توانید به مصاحبه گر نشان دهید که فرد با انگیزه ای هستید . اما با انگیزه بودن یعنی اینکه شما به مدیر عامل نشان دهید که در شغل خود به دنبال انجام کارهای جدید هستید یا اینکه برای بهتر شدن عملکرد شرکت تلاش می کنید .

به همین دلیل به مصاحبه گر نشان دهید که شما از گذشته این انگیزه را داشته اید و باعث موفقیت شده است و همچنین این توانایی را دارید که بتوانید هر چه بهتر و با انگیزه تر وظایفتان را انجام دهید .

بیشتر بخوانید: سوالات مصاحبه شغلی

 

  • به مصاحبه گر نشان دهید که برای آینده برنامه ریزی دارید

شاید مهم ترین موضوع مصاحبه این باشد که به مصاحبه گر نشان دهید که اگر شما در آن شرکت استخدام شوید ، شرکت منفعت می برد . شما باید نشان دهید که منفعت از شرکت به شما نمی رسد بلکه این شما هستید که به شرکت منفعت می رسانید .

شما می توانید به مصاحبه گر یا حتی مدیر عامل نشان دهید که چه برنامه هایی برای پیشرفت شرکت دارید و تنها فردی که می تواند این وظایف را انجام دهد ؛ تنها خودتان هستید . اما لازم نیست تمام جزئیات را بیان کنید و فقط اگر چند مورد از برنامه های خود را بازگو کنید کافی است .

 

  • در جلسه مصاحبه مشخص کنید تا چه زمانی می توانید با شرکت همکاری کنید

اغلب مصاحبه گران این سوال را نمی پرسند و همچنین کسانی که میخواهند در آن جا مشغول به کار شوند نیز این موضوع را بیان نمی کنند . اما خوب است که در جلسه مصاحبه مطرح کنید و در مورد اینکه تا چه زمانی می خواهید در آن شرکت مشغول به کار شوید توضیح دهید .

گاه ممکن است شما علاقه مند باشید که برای مدت طولانی در آن شرکت کار کنید شاید هم تنها برای کسب تجربه آن شرکت را انتخاب کرده باشید . به همین دلیل می توانید این موضوع را با مصاحبه گر در میان بگذارید .

 

  • به مصاحبه گر نشان دهید که برای کار در آنجا اشتیاق دارید

کسانی که به شغل مورد نظر خود علاقه دارند برای رسیدن به آن تلاش می کنند و همچنین ذوق و علاقه خود را نشان می دهند . اما این موضوع زمانی صحت دارد که فرد تنها برای رفع نیازهایش به سرکار نرود . 

لازم به ذکر است بدانید که کارفرمایان به کارمندان با اشتیاق علاقه دارند و با خیال راحت می توانند کار را به دست او بسپارند . بنابراین می توان گفت ذوق و علاقه خود را به مصاحبه گر نشان دهید تا احساس خوبی نسبت به شما و کاری که می خواهید انجام دهید ، داشته باشد .

در ادامه بخوانید: باز هم شنبه از راه رسیدسوالات متداول

 

1- ✔️ چطور می توان در مصاحبه شغلی خود موفق شد ؟

✔️ موارد بسیاری در مصاحبه شغلی اهمیت داشته اما مهم تر از آن برخی از سوالات می باشد که فرد باید خودش را برای آن آماده کرده باشد که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .2- ✔️ از سوالات و گفتگو های مصاحبه شغلی چه می دانید ؟

✔️ در مصاحبه شغلی در مورد مواردی همچون اطلاعات شرکت ، هدف آن و همچنین موضوعات مختلف در مورد محل کار و غیره صحبت می شود که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن اشاره شده است .3- ✔️ آیا اشتیاق برای کار کردن در شرکت مورد نظر اهمیت دارد ؟

✔️ بی شک بله ؛ اگر برای انجام کاری اشتیاق داشته باشید مصاحبه گر متوجه آن خواهد شد و این تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت .

منبع : موفقیت در مصاحبه شغلی

:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: