سایت ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته sabasrm.ir
نوشته شده توسط : sevda

یکی از راه های تامین مخارج زندگی به خصوص در ابتدای تشکیل زندگی مشترک و ازدواج زوجین دریافت وام ازدواج است. وام ازدواج به هر یک از زوجین یک بار در زندگی تعلق می گیرد که با برنامه ریزی و مدیریت درست آن می توان تا حدودی مخارج زندگی را تامین کرد.

یکی از وام های دریافتی که برای ثبت نام قرار داده شده است، وام ازدواج فرزندان بازنشسته می باشد. این وام برای فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران بوده و شرایط و مبلغ متفاوتی دارد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان 1400، زمان، شرایط و نحوه ثبت نام ارائه شده است.

 

ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۱۴۰۰

همانطور که ذکر شد ثبت نام وام ازدواج در حال حاضر به به فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران نیز تعلق می گیرد. اما شرایط ثبت نام وام ازدواج برای این افراد متفاوت بوده و باید از سایت sabasrm.ir اقدام کنند. پیش بینی شده است که در سال 1400 به تعداد هزار و چهارصد نفر وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان تعلق گیرد.

مانند سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir برای راحتی دریافت وام افرادی که فرزندان بازنشستگان هستند نیز سایت sabasrm.ir قرار داده شده و دیگر نیازی به مراجعه حضوری افراد برای ثبت نام نیست.

در حال حاضر وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۱۴۰۰ به مبلغ 25 میلیون تومان بوده و زمان ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان از 10 اردیبهشت تا 25 اردیبهشت 1400 می باشد. بنابراین متقاضیان باید هر چه سریع تر در زمان مشخص به سایت sabasrm.ir مراجعه کرده تا برای ثبت نام اقدام کنند.

پس از ثبت نام اینترنتی افراد به نوبت وام خود را دریافت می کنند، این وام همانطور که ذکر شد در سال 1400 به مبلغ 25 میلیون تومان بوده و وام ازدواج این افراد با نرخ سود ۱۰ درصد ارائه می ‌شود و اقساط باز پرداخت آن در ۶۰ ماه خواهد بود.

حتما بخوانید: مشاهده وضعیت وام ازدواج

 

 

مراحل تصویری ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان 1400

برای ثبت نام وام ازدواج 1400 باید ابتدا مرورگر خود را باز کرده و سپس به سایت ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته sabasrm.ir بروید. در ادامه نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری با تصویر شرح داده شده است.

1ابتدا پس از ورود به سایت ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته sabasrm.ir به پایین صفحه رفته و با کارد های زیر رو به رو می شوید که باید بر روی گزینه تسهیلات مالی – وام ازدواج کلیک کنید.

2سپس با صفحه زیر رو به رو شده و برای به دست آوردن اطلاعات کافی این صفحه را مطالعه کنید.

3پس از مطالعه صفحه بالا، پایین آمده و برای ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان بر روی گزینه ثبت نام نارنجی رنگ کلیک کنید.

4اطلاعات درخواستی زیر یعنی شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب را وارد کنید و بر روی گزینه ورود کلیک کنید تا اطلاعات لازم برای ثبت نام را پر کنید.

حتما بخوانید: اهمیت تحقیقات قبل ازدواج

 

شرایط ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۱۴۰۰

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان شرایطی وجود داشته که افراد باید قبل اقدام برای ثبت نام آن را مطالعه کنند. در این جا شرایط ثبت نام ارائه شده است.

کسانی مشمول دریافت وام ازدواج خواهند بود که حداقل ۱۰ میلیون ریال خالص دریافتی بهمن ماه آنها باشد.

عقدنامه‌هایی برای دریافت وام پذیرفته می‌شوند که تاریخ ثبت آنها بین بازه زمانی اول خرداد ۹۸ تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰ باشد.

تسهیلات وام ازدواج فقط به اولین ازدواج فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشسته (یا وظیفه‌بگیر یا فرزند همسر وظیفه‌بگیر) تعلق خواهد گرفت؛ مشروط بر آن که ازدواج اول زوجین نیز باشد.

برای هر شماره دفتر کل تنها یک وام اختصاص خواهد یافت. در صورتی که درخواست وام ازدواج برای یک شخص از سوی دو بازنشسته طرح شود (مثلاً پدر و مادری که هر دو بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری باشند و هر دو درخواست وام برای ازدواج فرزندشان را مطرح کنند)، فقط یک وام ازدواج به آنها اختصاص می‌یابد.

اگر بازنشسته یا وظیفه‌بگیری در دوره‌های پیش موفق به دریافت وام ازدواج برای یکی از فرزندانش شده باشد، در این دوره امکان دریافت وام نخواهد داشت.

وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

وام ازدواج مشمول بیمه عمر مانده بدهکار خواهد بود و هزینه آن بر عهده متقاضی است.

متقاضیانی که در دوره‌های قبل ثبت نام کرده بودند ولی وام به آنها اختصاص نیافته بود، برای استفاده از امکانات این دوره باید مجددا ثبت نام کنند.

پس از ثبت نام متقاضیان برای دریافت وام ازدواج، صندوق بازنشستگی درخواست‌ها را بنا بر اولویت (همچون میزان حقوق بازنشسته و تعداد تسهیلاتی که قبلا دریافت کرده است) طبقه‌بندی کرده و به راستی آزمایی مدارک می‌پردازد، پس از آن نام واجدین شرایط در سامانه صندوق بازنشستگی کشوری اعلام خواهد شد.

حتما بخوانید: مدت زمان آشنایی قبل ازدواج

زمان ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان 1400

زمان ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۱۴۰۰ از تاریخ 10 اردیبهشت 1400 (جمعه) تا 25 اردیبهشت 1400 (شنبه) خواهد بود و امکان تمدید شدن آن هنوز مشخص نیست. بنابراین متقاضیان این وام باید در صورت داشتن شرایط وام ازدواج در این تاریخ اقدام به ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است که پس از ثبت نام این وام با توجه به اولویت بندی بازنشستگان به افراد تعلق می گیرد. افرادی که حقوق بازنشستگی کمتری داشته در اولویت برای دریافت وام هستند. برای دریافت نتایج وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری به سایت ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته sabasrm.ir رفته و بر روی گزینه ارتباط با ذی نفعان و پیگیری درخواست کلیک کنید.

همچنین به افرادی که تحت تکفل پدر بزرگشان از لحاظ قانونی باشند این وام اختصاص پیدا می‌کند و با داشتن مدارک لازم که نشان فرد تحت تکفل پدر بزرگ بازنشسته خود است می‌ توانند برای دریافت وام ازدواج اقدام کنند.

حتما بخوانید: ازدواج مجدد

مزایای دریافت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری ۱۴۰۰

دریافت وام فرزندان بازنشسته کشوری ۱۴۰۰ برای زوجین و حتی جامعه مزایا داشته زیرا با پرداخت وام ازدواج به جوانانی که قصد ازدواج داشته اما شرایط مالی مناسبی ندارند، از ازدواج سفید و موقت جلوگیری شده و آیین ازدواج که یک آداب بسیار قدیمی در جهان است ادامه دار می شود.

همچنین افراد با دریافت وام ازدواج با ترس از ازدواج و فشار های وارد شده با این امر مواجه شده و آن را برطرف می کنند. مشکلات مالی کمتر منجر به جلوگیری از اختلافات زناشویی شده و افراد می توانند با خیال راحت به زندگی زناشویی خود بپردازند.

قابل ذکر است که برای ازدواج تنها مشکل مالی مطرح نبوده بلکه شرایطی مثل تفاهم در زندگی زناشویی، شناخت کامل همسر، مهارت برقراری رابطه سالم و بسیار موارد دیگر اهمیت دارند.

 

کلام آخر

بنابراین در صورت دارا بودن شرایط بالا و اطمینان از علاقه و تفاهم با همسر آینده خود نسبت به دریافت و ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان 1400 در تاریخ تعیین شده اقدام کرده و زندگی مشترک خود را آغاز کنید.

در ادامه بخوانید: رابطه زناشویی مناسبسوالات متداول

 

1- ✔️ ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان 1400 چیست؟

✔️ یکی از وام های دریافتی که برای ثبت نام قرار داده شده است، وام ازدواج فرزندان بازنشسته می باشد که در متن مقاله شرح داده شده است.2- ✔️ شرایط ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۱۴۰۰ چیست؟

✔️ برای ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان شرایطی وجود داشته که افراد باید قبل اقدام برای ثبت نام آن را مطالعه کنند که در متن مقاله ارائه شده است.3- ✔️ سایت ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته کشوری چیست؟

✔️ برای راحتی دریافت وام افرادی که فرزندان بازنشستگان هستند سایت sabasrm.ir قرار داده شده که در متن مقاله نحوه ثبت نام توضیح داده شده است.

منبع : سایت ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته sabasrm.ir

:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: