آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی
نوشته شده توسط : sevda

تا به حال نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و یا حتی دستگاه های اجرایی به گوشتان خورده است ؟ آیا از این آزمون اطلاعاتی دارید ؟ می دانید منظور از دستگاه های اجرایی چیست ؟ آیا اطلاعاتی از نهاد های دستگاه های اجرایی دارید ؟

همانطور که می دانید اغلب افراد پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود علاقه داشته و سعی می کنند یک شغل دولتی برای خود پیدا کنند . از تفاوت اشتغال در ارگان های دولتی و خصوصی چه می دانید ؟ می توان گفت فارغ التحصیلان رشته های مختلف در مقاطع مختلف تلاش می کنند تا در دستگاه های دولتی مشغول به کار شوند .

از سال 1393 تاکنون دستگاه های اجرایی کشور از جمله سازمان شیلات ایران ، وزارت آموزش و پرورش ، سازمان حفاظت محیط زیست ، وزارت امور خارجه ، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، وزارت نیرو ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و غیره آزمونی مشترک به نام " آزمون دستگاه های اجرایی کشور " برگزار کردند .

از دیگر ارگان های دستگاه های اجرایی کشور می توان به موسسات دولتی و سازمان ها ، کلیه وزارتخانه ها ، سازمان هوا شناسی ، سازمان پزشکی قانونی کشور ، مرکز آمار ایران ، سازمان ملی استاندارد و غیره اشاره کرد که جهت تامین و استخدام نیروی انسانی آزمون برگزار می کنند .

 

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

همانطور که گفتیم از سال 93 دستگاه های اجرایی کشور برای تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای چند سازمان و نهاد بطور هماهنگ برگذار می شود . در نتیجه شرایط عمومی آزمون دستگاه های اجرایی کشور 1400 برای تمامی عناوین شغلی یکسان بوده اما شرایط اختصاصی متفاوتی را دارند .

در ادامه قصد داریم شرایط عمومی ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی را بیان کنیم ؛ همراه ما باشید .


1 - داشتن تابعیت ایران

2 - اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

3 - انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

4 - التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

5 - عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

6 - داشتن سلامت جسمانی ، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند که توسط شورای طب کار یا کمیسیون پزشکی تشخیص داده می شوند

7 - نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

8 - داوطلبان استخدام ۱۴۰۰ نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت و همچنین بازنشسته دستگاه های اجرایی باشند

9 - عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مرجع قضایی و ذی صلاح

حتما بخوانید: چاشنی لازم برای موفقیت در مصاحبه شغلی چیست

 

از جمله شرایط اختصاصی ۱۴۰۰ هر شغل می توان به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با هر عناوین شغلی و شرایط سنی مرتبط با هر شغل اشاره کرد . در نتیجه می توان گفت مطالعه شرایط اختصاصی ذکر شده در دفترچه برای هر داوطلب الزامی می باشد . که ما قصد داریم شرایط اختصاصی برخی از ارگان ها و سازمان هایی که در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال های گذشته جذب نیرو داشته اند را بررسی کنیم :

 

  • شرایط اختصاصی سازمان شیلات ایران

مهم ترین سمت شغلی این سازمان کارشناس امور صید و صیادی می باشد که ویژه یگان حفاظت آبزیان است ، علاوه بر تاییدیه پزشکی فرد منتخب شده می بایست دارای توانایی بدنی لازم برای فعالیت بر روی دریا و حالت شناور را نیز داشته باشد .

سازمان شیلات ایران در سال گذشته در سمت هایی همچون کارشناس تولید ، تکثیر و پرورش آبزیان ، کارشناس امور اداری ، حسابدار ،  کارشناس امور صید و صیادی ، کارشناس صنایع و فرآوری محصولات آبزیان ، کارشناس بازرگانی و ... 86 نفر نیرو استخدام کرده است .

 

  • شرایط اختصاصی وزارت راه و شهرسازی

این سازمان با شرایطی همچون در نظر گرفتن سهمیه بومی برای برخی از استان هایی مانند ایلام ، فارس ، سیستان و بلوچستان ، بوشهر ، کرمان ،  هرمزگان با ضریب 1.4 برای هر یک از آزمون های کتبی عمومی و خصوصی و مصاحبه استخدامی در آزمون دستگاه های اجرایی جذب نیرو داشته است .

 

  • شرایط اختصاصی آموزش و پرورش

لازم به ذکر است بدانید که یکی از پرمتقاضی ترین دستگاه های دولتی برای استخدام ، وزارت آموزش و پرورش می باشد که به دلیل بازنشسته شدن نیروهای در حال کار نیروی انسانی خارج شده و کمبود نیرو در هر سال باعث شده است که آموزش و پرورش در سال های اخیر به صورت مستمر در سمت هایی همچون آموزگار و دبیری دروس مختلف در پایه های تحصیلی متفاوت جذب نیرو داشته است .

 

  • شرایط اختصاصی سازمان دامپزشکی

از جمله شرایط مهم سازمان دامپزشکی برای استخدام به اخذ تعهدنامه کتبی و محضری از طرف داوطلبان جهت عدم درخواست جا به جایی محل کار به مدت 10 سال در صورت قبولی می توان ذکر کرد .

 

  • شرایط اختصاصی وزارت امور و دارایی

از جمله شرایط مهم این آزمون می توان به تسلط کامل بر زبان انگلیسی برای کلیه مشاغل این وزارتخانه است و همچنین می توان گفت دارندگان مدرک TOEFL با نمره 80 و مدرک IELTS با نمره 6 در شرایطی یکسان در اولویت قرار دارند .

حتما بخوانید: انتخاب شغلتان تحت تاثیر چه عواملی است ؟

 

 

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۰

آیا از زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ۱۴۰۰ با خبر هستید ؟ می دانید که از کدام سایت باید تاریخ ثبت نام را پیگیری کرد ؟ از نحوه ثبت نام و مهلت آن اطلاعاتی دارید ؟

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در پاییز هر سال در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود و همچنین مهلت ثبت را نیز می توانید در همین سایت مشاهده کنید .

در حال حاضر نهمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی زیر نظر سازمان اداری استخدامی و از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور بوده و زمان ثبت نام استخدام دستگاه های اجرایی در سال 1400 هنوز به طور قطعی مشخص نبوده اما به احتمال زیاد با استخدام آموزش و پرورش در یک زمان و 23 اردیبهشت 1400 آغاز می شود.

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 نیز هنوز مشخص نبوده اما طبق گفته برخی مسئولین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در صورت محیا بودن شرایط، در تیر ماه 1400 آزمون برگزار می شود.

 

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400

آیا می دانید پس از اتمام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور  1400نتایج آن چه زمانی اعلام خواهد شد ؟ نتایج اعلام شده را در کدام سایت می توانید ببینید ؟ سال گذشته نتایج این آزمون تقریبا 2 ماه پس از برگذاری آزمون استخدامی ادارات دولتی اعلام شد . بنابراین در سال ۱۴۰۰ نیز نتایج آزمون به احتمال زیاد 2 ماه بعد آزمون اعلام می گردد.

آیا شما هم داوطلب اشتغال در دستگاه های اجرایی هستید ؟ آیا واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی هستید ؟ تا چه میزان از شرایط اختصاصی ارگان مورد نظر خود را دارید ؟

در ادامه بخوانید: حرفه ای رزومه بنویسید

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۰

مراحل و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۰ در این جا به طور کامل شرح داده شده است.

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 باید با آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در زمان مشخص شده ، به سایت سنجش مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ، فرم ثبت نام را تکمیل کنند .

پس از آنکه شرایط عمومی ذکر شده و شرایط اختصاصی مرتبط با هر ارگان را مطالعه کردید با آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۰ در زمان گفته شده به سایت سنجش مراجعه کرده و پیش از تکمیل فرم ثبت نام ، هزینه آن را پرداخت کنید .

آیا تمامی داوطلبان می توانند بدون عیب و خطا اطلاعات خود را وارد کنند ؟ آیامهلتی برای ویرایش اطلاعات ثبت نام وجود دارد ؟ به دلیل جلوگیری از بروز خطاهای احتمالی در ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی توصیه می شود ابتدا فرم پیش نویس انتهای دفترچه را پر کنید .

پس از تکمیل کردن فرم پیش نویس انتهای دفترچه می توانید ثبت نام خود را بدون تلف شدن وقت و با دقت انجام دهید . آیا می پرسید فرم پیش نویس چیست ؟ به چه دلیل توصیه کردیم ابتدا فرم پیش نویس را تکمیل کنید ؟

فرم پیش نویس ثبت نام همان فرم ثبت نام می باشد که در سایت می توانید آن را بینید و اطلاعاتی از جمله اطلاعات تحصیلی ، اطلاعات فردی و شناسنامه ای ، اطلاعات محل سکونت و شغل محل انتخابی را باید در فرم وارد کنید .

حتما بخوانید: آمادگی برای مصاحبه استخدامی

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی همزمان با شروع ثبت نام که احتمالا در تاریخ 23 اردیبهشت 1400 می باشد، ارائه می شود. در این دفترچه شرایط ثبت نام و شغل های ارائه شده در دستگاه های اجرایی ذکر شده است. متقاضیان برای آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۰ موظف بوده که دفترچه ارائه شده را به طور کامل مطالعه کنند.

این دفترچه شامل 13 قسمت بوده که شامل مقدمه، تعاریف اصطلاحات، شرایط عمومی برای دستگاه های اجرایی، مواد آزمون و درس های موجود در آن، امتیازات و سهمیه های قانونی،  مراحل آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400، زمان حدودی اعلام نتایج، تذکرات مهم، تذکرات مخصوص هر دستگاه اجرایی، 3 جدول که داخل هر کدام به ترتیب کد و عنوان های شغلی، کد و نام استان ها و شهرستان ها، فهرست شغل محل های دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۰ و در آخر فرم پیش نویس ثبت نام ارائه شده است.

در ادامه بخوانید: تاثیر کار در زندگی

 

 سوالات متداول

 

1- ✔️ از آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی چه می دانید ؟

✔️ برخی از افراد پس از تحصیلشان برای اشتغال در برخی از مراکز ابتد باید در آزمون استخدامی آن شرکت کنند که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .2- ✔️ شرایط لازم برای استخدام دستگاه های اجرایی چیست ؟

✔️ داشتن تبعیت ایرانی ، سلامت جسمانی و عدم اعتیاد و غیره که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .3- ✔️ نحوه ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی چیست ؟

✔️ داوطبین ابتدا باید وارد سایت سنجش شده و با توجه به توضیحات موجود در متن مقاله ثبت نام خود را انجام دهند که در متن مقاله بیشتر توضیح داده شده است .

منبع : آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: