هر آنچه که باید از پرده بکارت بدانید
نوشته شده توسط : sevda

بی شک تا به حال شاهد این بوده اید که در برخی از خانواده ها تنها نشانه پاکدامنی و پرهیزکاری دخترها باکرگی بوده که به معنای نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج می باشد . در برخی از جوامع به دلیل تغییرات و پیشرفت این طرز فکر نیز دچار تغییر و تحول شده است .

آیا می دانید داشتن پرده بکارت و خونریزی در اولین رابطه جنسی با همسر که به نوعی پاکی دختر را نشان می دهد ، نشانه نابرابری جنسیتی در جوامع مختلف است ؟ در ایران نیز این نابرابری جنسیتی وجود داشته و پرده بکارت با حیثیت و شرف ارتباط مستقیم دارد .

شاید عجیب به نظر برسد اما این نابرابری جنسیتی به درجه ای رسیده است که تا به حال شاهد رفتارهای خشونت آمیز و آزار و اذیت های بسیاری از سوی خانواده ها به دلیل نداشتن پرده بکارت با دختران پیش از ازدواج هستیم .

 

بکارت را تعریف کنید

داشتن پرده بکارت که نشانه باکرگی دختران می باشد از یک کلمه فرانسوی به نام virginity گرفته شده که در این کلمه vir معنای " مرد " و genere به معنای " خلق شده برای " می باشد . کلمه باکرگی ریشه در قرون وسطی داشته و نشان دهنده حاکمیت مرد بر زن در آن دوران است .

آیا می توان گفت داشتن پرده بکارت نشانه باکرگی و نداشتن رابطه جنسی می باشد ؟ در واقع باکره کسی است که تا به حال رابطه جنسی نداشته اما این موضوع در تمامی افراد صدق نمی کند . باکرگی و رابطه جنسی برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت .

لازم است بدانید که برخی از افراد هستند که با حفظ پرده بکارت ، رابطه جنسی نیز دارند . همانطور که گفتیم عمل دخول تنها نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت است اما اغلب دختر ها از طریق رابطه دهانی و یا سکس مقعدی رابطه جنسی برقرار می کنند .

بسیاری از افراد بر این باور هستند تجاوز جنسی به دلیل نارضایتی و بی علاقگی طرفین ، رابطه جنسی محسوب نمی شود . در نتیجه اگر دختری مورد تجاوز قرار گرفت چه به صورت دهانی ، چه مقعدی و چه از طریق واژن به این معنا نمی باشد که باکرگی خود را از دست داده است .

در ایران حتی اگر دختری از طریق تجاوز پرده خود را از دست داده باشد دیگر باکره به حساب نمی آید ، اما در کشورهای خارجی اگر دختری با میل و رضایت رابطه جنسی برقرار کند دیگر باکره نخواهد بود . 

حتما بخوانید: رابطه جنسی دهانی

 

پرده بکارت را تعریف کنید

همانطور که می دانید پرده بکارت بخشی از آلت تناسلی زنانه بوده که به آن هایمن hymen نیز گفته می شود که مشابه آن در مردان وجود ندارد . هایمن و یا همان پرده بکارت از کلمه یونانی هایمن Hymenaios به معنای الهه عروسی گرفته شده است .

باکرگی که از کلمه virgin تشکیل شده برای اولین بار در نسخه خطی انگلیسی میانه آمده که در کالج ترینتی کمبریج از سال 1200 نگه داشته شده است . این کلمه که در نسخه و متون خیلی قدیمی تر اشاره به حضرت مریم مادر حضرت عیسی ( ع ) دارد .

آیا تا به حال شنیده اید که تعدادی از دخترها از بدو تولد پرده بکارت نداشته اند ؟ در واقع پرده بکارت در زنان متفاوت بوده و در مواردی نادر نیز دخترها پرده بکارت ندارند . در برخی از افراد نیز پرده بکارت کل واژن آن ها را پوشانده و یا سوراخ بسیار کوچکی روی آن قرار دارد .

پرده اغلب دخترها دارای سوراخ بزرگی می باشد که اجازه خروج خون قاعدگی و ترشحات واژن را خواهد داد . نوع پرده بکارت در دخترها متفاوت بوده و همچنین لازم است بدانید که هنگام اولین رابطه جنسی ممکن است هنگام پاره شدن خون از پرده خارج نشود .

در هنگام برقراری اولین رابطه جنسی و دخول آلت تناسلی مرد پرده کشیده شده و باعث درد و خونریزی خواهد شد که برخی از افراد آن را تجربه نخواهند کرد . در واقع ممکن است توسط برخی دیگر از روش ها مانند دوچرخه سواری ، ورزش ، خودارضایی و یا قرار دادن چیزی داخل واژن پرده بکارت پاره شود .

حتما بخوانید: انواع مختلف پرده بکارت

 

بکارت در فرهنگ های دیگر چگونه تعریف شده است

همانطور که گفتیم در کشور های مختلف پرده بکارت معانی مختلفی داشته و در فرهنگ ایرانی باکرگی به معنای عدم رابطه جنسی قبل از ازدواج بوده اما در فرهنگ های دیگر با توجه به نوع رابطه جنسی و روابط احساسی باکرگی تعریف خواهد شد .

لازم است بدانید در فرهنگ هایی که اعتقاد به باکره بودن زن قبل از ازدواج دارند ، برای مردان چنین محدودیتی ندارند . در این جوامع با توجه به دیدگاه موجود مردان رابطه جنسی را برای خود مجاز دانسته اما خواهان ازدواج با دختره باکره هستند .

در بسیاری از کشورها این فرهنگ از بین رفته و تنها در میان کشورهای مسلمان و بین مسلمان ها همچنان رواج دارد . البته رابطه جنسی در اسلام برای زن و مرد قبل از ازدواج حرام بوده ولی از نظر فرهنگی تنها برای مردان محدودیتی وجود ندارد .

همانطور که گفتیم از پرده بکارت به عنوان شاخصی برای پرهیزکاری و پاکی دخترها استفاده می شود در صورتی که داشتن رابطه جنسی مقعدی ، دهانی ، عشق بازی قابل تشخیص نمی باشد و فقط رابطه از طریق واژن قابل تشخیص می باشد .

در واقع می توان گفت معاینه و داشتن پرده بکارت شاخصی برای نبود رابطه جنسی و اثبات پاکی فرد نمی باشد . متاسفانه این موضوع در کشورهایی که بکارت را نشانه آبرو خانواده می دانند اغلب سبب اتفاق های ناگوار و غیرقابل جبران خواهد شد .

با این وجود می توان نتیجه گرفت که معاینه پرده بکارت حتی داشتن پرده بکارت دختران هیچ گونه ارزش تشخیصی در رابطه با نداشتن رابطه جنسی ندارد . حتی می توان گفت معاینه رابطه جنسی نمی تواند مانع پیشگیری از بیماری های مقاربتی ، رفتارهای پرخطر جنسی و غیره شود .

در ایران با وجود باورهای مذهبی و یا اجتماعی در رابطه با باکرگی پیش از ازدواج ، روابط جنسی به گونه های دیگر در بین نوجوانان رواج پیدا کرده است . طبق مطالعات انجام شده در این زمینه روابط جنسی قبل از ازدواج در میان جوانان ایرانی افزایش پیدا کرده است .

 

در نهایت

با وجود روشن شدن این موضوع که تنها داشتن پرده بکارت نشان از باکرگی نمی باشد ، در اغلب جوامع تنها پاکی و پرهیزکاری دختران را سالم بودن پرده بکارت می دانند . این طرز تفکر در بسیاری از جوامع در حال تغییر بوده و یا به طور کلی تغییر کرده است .

دلیل تغییر این طرز فکر در جوامع مختلف تنها به دلیل رواج روابط جنسی به گونه های مختلفی مانند رابطه جنسی مقعدی ، دهانی و غیره می باشد . اغلب جوانان با حفظ پرده بکارت رابطه جنسی داشته و هنگام معاینه نیز باکره محسوب خواهند شد .

در ادامه بخوانید: اولین رابطه جنسیسوالات متداول

 

1- ✔️ باکرگی چیست ؟

✔️ لازم است بدانید باکرگی که نام دیگر آن بکارت است به معنای نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج می باشد که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .2- ✔️ پرده بکارت چیست ؟

✔️ پرده بکارت که همان نوعی غشای نازک می باشد که بخشی از آلت تناسلی زنان را تشکیل می دهد که مشابه آن در مردان وجود ندارد ، البته در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .3- ✔️ آیا دیدگاه داشتن پرده بکارت در ایران با دیگر کشورها متفاوت است ؟

✔️ بی شک بله در کشورهای مسلمان مانند ایران تنها نشانه پاکی و پرهیزکاری دختران را داشتن پرده بکارت می دانند به طوریکه در فرهنگ های دیگر اینگونه نیست 

منبع : هر آنچه که باید از پرده بکارت بدانید

:: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 تير 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: