راهکارهایی برای درمان شکست عشقی
نوشته شده توسط : sevda
 • عشق و نیاز به دوست داشته شدن یکی از نیازهای اساسی هر انسان است که در طول زندگی با آن مواجه می شویم ؛ این نیاز ممکن است تا پیری هم در وجود انسان ها باشد به همین دلیل حقیقت عشق یک واقعیت انکار ناپذیر است . در واقع عشق یکی از شیرین ترین و گاهی دردناک ترین هیجان های زندگی هر فردی است .

  شکست خوردن در یک رابطه عشقی یکی از دردناک ترین اتفاقاتی است که ممکن است در زندگی هر انسانی پیش بیاید و می توان گفت از غم انگیزترین تجربه های زندگی هر فرد است ؛ شکست عشقی ممکن است باعث مشکلات عاطفی و روانی شود و روحیه فرد را تخریب کند .

  افرادی که شکست عشقی می خورند بسیار ناراحت هستند ، گریه می کنند ، در جمع های خانوادگی و دوستان شرکت نمی کنند ، حوصله انجام کاری را ندارند و ممکن است دچار افسردگی شوند و این مشکلات بر زندگی فرد تاثیر منفی می گذارد .

  شما باید به فکر خودتان باشید ، حال روحی خود را درمان کنید و به شکست عشقی خود به چشم یک تجربه در زندگی نگاه کنید که در آینده دیگر دچار این تجربه تلخ نشوید . درست است که قطع رابطه و کنار آمدن با آن بسیار سخت است ولی اینکه یک رابطه غلط در مراحل اولیه تمام شود بهتر از این است که وابسته تر شود یا وارد زندگی مشترک شوند بعد از هم جدا شوند .


  نشانه های شکست عشقی را بشناسید

  همانطور که گفتیم یکی از دردناک ترین اتفاقاتی که هر انسانی ممکن است آن را تجربه کند ، شکست عاطفی یا شکست عشقی است ؛ از دست دادن یک رابطه عاشقانه یعنی جدا شدن مرد و زن از همدیگر ، بهم خوردن یک رابطه احساسی و رمانتیک .

  نوع دیگر شکست عشقی زمانی است که پسری به خواستگاری کسی که دوستش دارد می رود و از او جواب منفی می شود ؛ در این هنگام نیز او دچار شکست عاطفی شده است . از دست دادن یک رابطه عشقی یک حالتی از غم ، دل زدگی ، نا امیدی و طرد شدن است .

  بعد از شکست عشقی که فرد تمام انرژی و احساسات خود را صرف طرف مقابل کرده است از طرف او تحقیر و طرد می شود و در این دوران فرد دچار حالت هایی مانند بی قراری ، رنج ، غصه ، افسردگی و گوشه گیری می شود و می توان گفت در نهایت نفرت جای عشق را می گیرد .

   

   

  نشانه های شکست عشقی

  بعد از شکست عطفی فرد دچار مشکلاتی می شود که ممکن است در زندگی او نیز تاثیر بگذارد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم . پس از ، شکست عاطفی ​فرد احساس دل زدگی و سرخوردگی می کند ، نسبت به دیگر جنس های مختلف احساس بدی دارد ، ممکن است تا مدتی دچار افسردگی شوند همچنین حس بی قراری دارد .

  فرد تا مدت ها احساس پوچی و بی ارزشی می کند ، تمرکز خود را برای انجام کارها از دست می دهد ، نسبت به دیگران و خود خشم دارد ، تغییراتی در میل جنسی فرد به وجود می آید ، برای شکست عاطفی احساس گناه می کند و اغلب خود را مقصر می داند ، از دست دادن انگیزه و علاقه نسبت به انجام کارهای روزمره همچنین گاهی اگر شکست عشقی شدید باشد فرد به خودکشی فکر می کند و ممکن است اقدام به خودکشی نیز کنند .

  قرد تمایل به انزوانشینی دارد و از اینکه در جمع حضور داشته باشد دوری می کند ، تغییراتی در خوراک او مانند افزایش یا کاهش اشتها پیش می آید و مشکلاتی در خواب او به وجود می آید .

  بیشتر بخوانید : شکست عشقی در زنان چگونه است


  درمان شکست عشقی

  از دست دادن یک رابطه عشقی دردناک است اما آخر دنیا نیست ، شما باید به فکر درمان خود باشید و به خودتان برای رد شدن از این مرحله سخت کمک کنید ، اینکه شما به زندگی عادی خود برگردید مهم است و نیاز است برای بهتر شدن حال خودتان کارهایی را انجام دهید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد .

   

 • تا دلتان می خواهد ناراحتی کنید
 •  

  تا زمانی که حس می کنید نیاز است ناراحتی کنید ، گریه کنید و غمگین باشید ؛ این ناراحتی کردن به شما کمک می کند احساس خودتان را بیرون بریزید و سبک شوید . شاید دیگران به شما بگویند اصلا گریه نکن ، برایت مهم نباشه یا بهش فک نکن اما این اشتباه است .

  شما نیاز دارید به خودتان فرصتی برای بهبود حالتان و غمگین بودن بدهید ؛ شما نمی توانید به زودی طرف مقابل را فراموش کنید و به سرعت بیخیال او شوید ؛ چند روزی را برای غصه خوردن بگذارید ، راحت گریه کنید . اگر دوست دارید کل روز را در رخت خوابتان دراز بکشید ، اگر بعد از قطع رابطه یک روز تمام به خودتان این فرصت را بدهید که غمگین باشین ، تعجب خواهید کرد که چقدر بهتر می توانید دوران شکست عشقی را پشت سر بگذارید .

   

   

   

  • بیکار نباشید ، سر خودتان را گرم کنید

  اکر بیکاری باعث می شود شما بیشتر به طرف مقابل فکر کنید یا حس تنهایی می کنید حتی اگر زمانی را که برای سوگواری اختصاص داده بوده این تمام شده است و باز هم ناراحت هستید ؛ خودتان را مشغول کنید ، کارهایی را انجام دهید که از آن لذت می برید و شما را خوشحال می کند .

  این قدم مثبتی است برای رد شدن شما از مرحله شکست عشقی ، هر چند اگر گاهی حوصله هیچ کاری را ندارید و فقط دلتان می خواهد تنها باشید ، باز هم سعی کنید دوستان خود را ملاقات کنید ، بیرون بروید و سر خودتان را گرم کنید .

   

  • برای شکست عشقی احساس گناه نکنید

  گاه ممکن است شما رابطه را تمام کرده باشید ، اگر حتی شما هم این کار را کرده باشید از خودتان ناراحت نباشید ، خود را سرزنش نکنید و به این فکر نکنید که شما مقصر 100 درصد هستید . حتما مشکلی بوده است که شما تصمیم گرفتین رابطه را ادامه ندهید .

  اگر هم که طرف مقابل رابطه را تمام کرده است ، به این فکر نکنید که حتما شما مشکلی داشته اید ، شما فرد خوبی نیستید و ادم بدی هستید که او شما را ترک کرده است . مطمئن باشید او نتوانسته جنبه های مثبت شما را ببیند و حتما کس دیگری در زندگی شما خواهد آمد که خوبی های شما را نیز خواهد دید .

  حتما بخوانید: شکست عشقی در مردان چگونه است

  • یک رابطه جدید را سریع شروع نکنید

  بلافاصله دنبال شروع یک رابطه جدید نباشید ، شما زمان نیاز دارید تا حالتان بهتر شود و اگر هنوز هم ناراحت هستید دلیل نمی شود که یک رابطه جدید را شروع کنید ، اما می توانید با دوستانتان بیشتر رفت و آمد کنید ؛ اگر شما شرایط شروع یک رابطه جدید را داشته باشید خودتان خواهید فهمید .

  به گفته متخصصان باید 6 ماه از شکست عشقی شما بگذرد و بعد از اینکه نسبتا حال شما بهتر شد ، وارد رابطه جدید شوید ولی با این حال زمان شروع رابطه جدید برای هرکس متفاوت است .

   

  • یک هدف خاصی را دنبال کنید

  اگر درس می خوانید ، ورزش می کنید یا کار می کنید روی آن متمرکز شوید ، با این کار کمتر به طرف مقابلتان فکر می کنید . البته می توان گفت این فرصت خوبی است تا نیازها و اهداف خودتان را دنبال کنید . شما یک رابطه عاشقانه را تمام کرید و این مهم است که زمان خود را صرف رشد و پیشرفت خود کنید .

   

  • به فکر آینده خود باشید

  به آینده خود فکر کنید و برنامه ریزی کنید که بعد از اتمام رابطه خود قصد دارید چه کاری انجام دهید ، شاید بخواهید زمان خود را صرف ورزش ، کار یا ادامه تحصیل کنید . همچنین شاید بخواهید مدتی وارد رابطه جدید نشوید و به خودتان برسید و پیشرفت کنید .

  در ادامه بخوانید : آیا دوران کودکی بر عشق جوانی تاثیر دارد

      

  سوالات متداول

   

   

   

  1- ✔️ چطور می توان شکست عشقی را درمان کرد ؟

  ✔️ افرادی که دچار شکست عشقی می شوند اغلب در دوره ای از زندگی خود درد و رنج بسیاری را تحمل خواهند کرد و باید این فرصت را به خود بدهند تا با موضوع پیش آمده کنار بیایند که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .

   

   

   

  2- ✔️ نشانه های شکست عشقی چیست ؟

  ✔️ در واقع می توان گفت افرادی که شکست عشقی می خورند رفتار آن ها شبیه به افراد افسرده شده و مدام در حال گریه کردن بوده و به انزوا نشینی دچار خواهند شد که در متن مقاله بیشتر در مورد ویژگی این افراد توضیح داده شده است .

   

   

   

  3- ✔️ چطور می توان شکست عشقی را درمان کرد ؟

  ✔️ طول درمان شکست عشقی به فرد و حالات روحی او بستگی خواهد داشت اما از جمله موارد آن می توان به سرگرم کردن ، داشتن هدف خاص و غیره اشاره کرد که در متن مقاله بیشتر به جزئیات پرداخته شده است .

  منبع : راهکارهایی برای درمان شکست عشقی

   

:: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 19 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: